Menu

Recenzia a porovnanie SJCAM SJ4000 air

71,5 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízka cena
  • Bohaté vybavenie

Zápory

  • Horšie rozlíšenie
  • Slabšia batéria
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kamera SJCAM SJ4000 disponuje rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Hoci nejde o žiadnu katastrofu, patrí kamera v tomto ohľade do podpriemeru a nemožno od nej očakávať vyhotovenie záznamu v najvyššej kvalite. Dobre si naopak vedie v ohľade rozlíšenia fotoaparátu, kde ponúka 12 Mpx a konkuruje aj podstatne drahším a všeobecne lepšie vybaveným modelom. Silnou stránkou kamery je tiež prítomnosť stabilizátora, ktorý zaisťuje ostrý obraz aj v pohybe a môže sa hodiť v prípadoch rýchlej manipulácie. Slabinou kamery je bohužiaľ menšia kapacita batérie, 900 mAh sa premieta do výdrže zhruba jednej hodiny v prevádzke, ktorá je v porovnaní s konkurenčnými produktmi značne podpriemerná.

Parameter Tento produkt
Výrobca

SJCAM

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

FullHD/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

60

Stabilizátor

Áno

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

12

Diaľkový ovládač

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

​Rozmerovo kamera nijako nevybočuje zo štandardu podobne vybavených zariadení a tvorí kompaktný celok s pohodlným držaním a jednoduchou manipuláciou. O tom svedčí aj veľmi nízka hmotnosť 58 gramov, ktorá podčiarkuje ľahkú manipulovateľnosť so zariadením a radí kameru medzi najľahšie svojho zamerania. Kamera disponuje aj vlastným displejom s uhlopriečkou dva palce, ktorý umožní ľahšie ovládanie a využitie niektorých pokročilých funkcií. Displej je síce štandardom pri väčšine podobne zameraných zariadení, aj napriek tomu je však jeho prítomnosť možné reflektovať kladne. Samozrejmosťou je aj prítomnosť portov pre pripojenie USB a HDMI, vďaka čomu nebudete mať problém s pripojením k ďalším multimediálnym zariadeniam.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

58

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

900

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní majitelia kamery chvália predovšetkým jej skvelý pomer ceny k výkonu a bohaté príslušenstvo, ktoré nie je v podobných cenových reláciách vždy samozrejmosťou. Naopak ako najčastejšiu slabinu spomínajú slabšiu výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

Kamera SJCAM SJ4000 je kúskom nižšej cenovej triedy, ktorý vďaka svojmu vybaveniu funkciami (konektivita, Wi-Fi, stabilizácia, odolné puzdro) a príslušenstvom môže konkurovať hociktorým modelom s vyššími cenami. Jej najväčšou doménou je zachovanie si skvelého pomeru ceny k výkonu a taktiež veľmi univerzálne využitie. Naopak ako slabinu vidíme predovšetkým nižšiu kapacitu batérie, ktorá robí zariadenie menej flexibilným. Kamera sa javí ako ideálna voľba pre všetkých záujemcov o kvalitné zábery, ktorí pri kúpe berú veľký ohľad na cenu.

70 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: SJCAM SJ4000 air | Hodnotenie: 71,5 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SJCAM SJ4000 air

SJCAM SJ4000 air

70 € Orientačná cena