Menu

Recenzia a porovnanie SJCAM SJ8 Pro

81,1 % Celkové hodnotenie

Dostupné plynulé 4K v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Mechanická stabilizácia obrazu
  • Solídny obraz s ohľadom na cenu
  • WiFi

Zápory

  • Nemá HDMI výstup
  • Dynamický rozsah videa nie je najlepší
  • Horšia kvalita záznamu zvuku
210 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Outdoorová kamera SJCAM SJ8 Pro plní v našom výbere akčných kamier nad 200 € rolu lacnejšieho variantu. Zaujímavá je svojimi parametrami a príslušenstvom, na druhú stranu sa jedná o produkt čínskeho výrobcu a v súlade s odbornými recenziami nie je vhodné očakávať to isté, čo ponúknu kvalitnejšie značky, ako je napríklad GoPro.

Kamera disponuje rozlíšením 4K (3 840 x 2 160 pixelov) a pri tomto rozlíšení zaznamená až 60 fps (snímok za sekundu). Pokiaľ budete chcieť využiť 4K v plnej kvalite, budete limitovaní snímkovou frekvenciou 30 fps. Rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov ponúkne snímkovú frekvenciu až 120 fps, v plnej kvalite v režime Ultra potom maximálne 60 fps. O stabilizáciu sa stará šesťosý gyroskop.

Kamera disponuje uhlom záberu 170 stupňov, do záznamu sa tak zmestí veľká časť okolia a obraz pôsobí živo. Samozrejmosťou je možnosť fotenia, a to až pri rozlíšení 12 MPx. V žiadnom prípade však neočakávajte kvalitu fotografie akokoľvek porovnateľnú s fotoaparátom. V balení nájdete aj vodotesné puzdro až do 30 metrov hĺbky. Kapacita batérie 1 200 mAh patrí k nadpriemerným a umožní až 90 minút záznamu v 4K/60 fps.

Parameter Tento produkt
Výrobca

SJCAM

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/60

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

Nepodporuje

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Áno

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

12

Diaľkový ovládač

Nie

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Za nadštandardnú možno považovať nízku hmotnosť kamery SJCAM SJ8 Pro. Tá dosahuje 85 gramov, pričom bežná hmotnosť iných zariadení presahuje 100 gramov. Výrobca doplnil kameru o modul WiFi, nechýba aj USB-C. Na druhú stranu sa vývojári z Honkongského Šen-čenu rozhodli kameru ochudobniť o konektor HDMI. Uhlopriečka 2,33 palcov je oproti tomu mierne nadpriemerná.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2,33

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

85

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Nie

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

1 200

Názory používateľov a ďalších expertov

Užívatelia, ktorí kameru zakúpili, ju hodnotia všeobecne kladne. Najčastejšie spomínajú dobrý pomer ceny a vybavenosti, konkrétne teda prekvapivo solídne fungujúcu stabilizáciu obrazu. Túto záležitosť spomínajú aj niektorí experti vo svojich testoch a recenziách. Slabým miestom tohto zariadenia je potom kvalita mikrofónu, ku ktorej má celý rad užívateľov výhrady. Tá podľa nich nie je vyložene zlá, ale tiež nijako zvlášť použiteľná.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

V našej recenzii sa stotožňujeme s kladmi, ktoré uvádzajú používatelia, teda že vzhľadom na cenovú hladinu tohto produktu je kamera naozaj nadštandardne vybavená. Na druhú stranu čiastočne prevažujú papierové parametre nad samotnou kvalitou. Jednoducho povedané, z najlacnejšej 4K kamery niektorej z kvalitnejších značiek dostanete aj kvalitnejší obraz. Stabilizácia obrazu šesťosým gyroskopom funguje solídne.

Kamere chýba konektor typu HDMI, rovnako ako konektor pre mikrofón. Tieto nedostatky však rieši port typu USB-C, ktorý s patričnou redukciou mikrofón pripojí. Dynamický rozsah videa nie je na nijako ohromujúcej úrovni a aj keď gyroskop funguje solídne, kamera je vhodná skôr na cestovanie, než na adrenalínové športy. Pri športovom využití by samozrejme chýbala aj vyššia snímková frekvencia.

Naše hodnotenie a záver

SJCAM SJ8 Pro patrí medzi akčné kamery z ďalekého východu, aj napriek tomu si však značka SJCAM právom vydobyla svoje miesto na trhu aj u nás. Vďaka kombinácii dobrej vybavenosti a nižších obstarávacích nákladov sa jedná o produkt vhodný pre užívateľov limitovaných rozpočtom.

Kamera ponúkne solídnu kvalitu záznamu, dobre fungujúcu stabilizáciu a navyše aj vodotesné puzdro. To umožní potopenie až do hĺbky 30 metrov. Počítajte však s tým, že kvalita oproti zavedenejším, ale aj drahším značkám, nebude na rovnakej úrovni. Ak nie ste natoľko limitovaní rozpočtom a radšej pôjdete cestou kvality, pozrite sa na našu recenziu modelu DJI Osmo Action.

210 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: SJCAM SJ8 Pro | Hodnotenie: 81,1 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SJCAM SJ8 Pro

SJCAM SJ8 Pro

210 € Orientačná cena