Menu

Recenzia a porovnanie Ars Una Aktovka

87,1 % Celkové hodnotenie

Vodeodolná v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Ergonomický priedušný chrbát
  • Vodeodolný materiál
  • Nastaviteľné ramenné popruhy

Zápory

  • Nemá hrudný ani bedrový popruh
  • Chýba termo vrecko
75 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Ars Una je aktovka vhodná pre žiakov prvého stupňa, a to už prvou triedou počnúc. Vďaka bohatej ponuke designov si vyberú dievčatá aj chlapci. Má ergonomicky tvarovaný chrbát s priedušným polstrovaním. Prispôsobenie zaistia ramenné popruhy, ktoré sú nastaviteľné rovno na troch miestach, zhora, zospodu a tiež na chrbte batohu. Pri tomto modeli však chýbajú hrudné aj bedrové popruhy, ktoré by sa postarali o lepšiu fixáciu aktovky predovšetkým pri pohybe dieťaťa.

Nájdete tu pomerne vysoké a spevnené dno s nožičkami, v tomto prípade skôr výstupky, vďaka ktorým sa nemusíte báť postaviť aktovku ani na mokrú zem. Nevyhnutnou súčasťou sú aj reflexné prvky, tie predurčujú dobrú viditeľnosť dieťaťa s aktovkou na chrbte aj v tme. Celá aktovka je z vodeodolného materiálu, takže nepotrebujete kupovať pláštenku. Rozmerovo je táto aktovka skôr väčšia v našom porovnaní v júli 2020, objemom 16 l sa ale radí pod priemer. Svojou hmotnosťou 1 100 gramov nepresahuje stanovené limity. Táto váha je pre aktovky bežná. Ak však zháňate ľahší model, pozrite sa skôr po školskom batohu.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

39

Šírka (cm)

33

Hĺbka (cm)

23

Objem (l)

16

Hmotnosť (g)

1 100

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Áno

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Nie

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 5.

Usporiadanie

Aktovka Ars Una je rozdelená na jednu hlavnú komoru s priehradkami. V nej dieťa nájde aj vrecko na drobnosti, ako je peňaženka alebo telefón. Nechýba tu ani oko na kľúče pre ich ľahšie hľadanie. V prednej časti aktovky je potom malé vrecko napríklad na desiatový box. Termo vreckom táto aktovka nedisponuje, čo je však u väčšiny modelov bežné, postarala by sa ale o dlhšie uchovanie čerstvosti desiaty. Na bokoch aktovky sú vrecká na pitie, ktoré sú uzatvárateľné suchým zipsom. To umožňuje ukladanie aj najrôznejších drobností, pokiaľ sem však vložíte fľašu, môže uzatváranie prekážať.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Nie

Sieťka na fľašu s pitím

Vrecko na zips

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Oko na kľúče

Áno

Záver

Aktovka Ars Una je vhodná pre deti od prvej do piatej triedy. Jej rozmery sú skôr nadpriemerné v našom porovnaní, takže sa do nej zmestí aj výbava pre piataka, hmotnosťou 1 100 g ale nepresahuje stanovený limit. Je vybavená ergonomicky tvarovaným priedušným chrbtom, pevným dnom i reflexnými prvkami. Ramenné popruhy sú nastaviteľné na troch miestach, hrudné a bedrové popruhy tu však chýbajú, pritom by zabezpečili lepšiu fixáciu aktovky na chrbte. Aktovka je rozdelená na jednu hlavnú komoru s priehradkami, v ktorej je aj malé vrecko na drobnosti a oko na kľúče. V prednej časti batohu je menšie vrecko napríklad na desiatu a na bokoch batohu vrecká na pitie či drobnosti, ktoré sú uzatvárateľné suchým zipsom. Pokiaľ zháňate podobnú aktovku s pružnými vreckami na pitie bez uzatvárania, odporúčame Baagl Zippy.

75 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Ars Una Aktovka | Hodnotenie: 87,1 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ars Una Aktovka

Ars Una Aktovka

75 € Orientačná cena