Menu

Recenzia a porovnanie Baagl Zippy

86,2 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Vodeodolný materiál
  • Ergonomický chrbát
  • Spevnené dno

Zápory

  • Chýba bedrový popruh
  • Nemá oko na kľúče
  • Nemá termo vrecko
75 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Pri výbere školskej tašky je potrebné klásť dôraz hlavne na jej ergonómiu. V tomto smere nemusíte mať u aktovky Zippy obavy. Má ergonomicky tvarovaný chrbát, spevnené dno a popruhy nastaviteľné zhora aj zospodu, teda všetky predpoklady pre to, aby na chrbát vášho dieťaťa padla ako uliata. Tomu napomôže aj posuvný hrudný popruh, ktorý zabráni skĺzavaniu popruhov z ramien. Bedrový popruh u tohto modelu nenájdete, všeobecne ale nie je u aktoviek príliš bežný. Ďalším dôležitým kritériom je bezpečnosť, taške nechýbajú reflexné prvky spredu, zboku aj na popruhoch, navyše úspešne prešla testovaním v Inštitúte pre testovanie a certifikáciu Zlín. Taška je vhodná pre prvú a druhú triedu, tomu zodpovedajú aj jej rozmery.

S výškou 37 cm, šírkou 27 cm a hĺbkou 17 cm patrí k menším modelom na trhu, vďaka tomu bude vhodná aj pre drobnejších prváčikov. Hmotnosť 1 100 g patrí tiež k nižším, niektoré aktovky ale vážia aj pod 1 000 g. V neposlednom rade aktovka poteší vodeodolným materiálom, ktorý je nedoceniteľný najmä na jeseň a v zime.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

37

Šírka (cm)

27

Hĺbka (cm)

17

Objem (l)

17

Hmotnosť (g)

1 100

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Áno

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Áno

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 2.

Usporiadanie

Vnútorné usporiadanie je pre aktovky štandardné, teda jednokomorové. Pre lepšie usporiadanie má navyše aktovka vo vnútri organizér a priehľadné vrecko na uloženie rozvrhu. V prednej časti je vrecko napríklad na desiatu, do pružných bočných vreciek zase môžete uložiť fľaše s pitím. Poteší tiež drobná pozornosť vo forme zladenej kľúčenky alebo malej peňaženky, v závislosti od konkrétneho modelu. Z hľadiska usporiadania tak táto aktovka ponúka všetko potrebné, niektoré konkurenčné modely majú aj nejakú tú drobnosť navyše, ako napríklad oko na kľúče, nemôžeme jej ale vytknúť žiadny zásadný nedostatok. Naopak, zaujímavým prvkom je vyklápacie otváranie, vďaka ktorému je aktovka lepšie prístupná z lavice.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Nie

Sieťka na fľašu s pitím

Pružné vrecko

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Oko na kľúče

Nie

Záver

Aktovka Baagl Zippy v sebe spája skvelý dizajn a presvedčivé vlastnosti za pomerne prívetivú cenu. Medzi zaujímavé prvky tohto modelu patrí predovšetkým originálne otváranie, vnútorný organizér alebo relatívne nízka hmotnosť. Hoci ju niektoré konkurenčné modely predbehnú napríklad výbavou, nenarazili sme pri tejto aktovke na väčšie nedostatky a môžeme ju tak odporučiť ako sľubnú variantu pre žiakov prvej a druhej triedy.

Ak je pre vás cena tohto modelu predsa len príliš vysoká, za zváženie stojí lacnejší variant vo forme aktovky Stil.

75 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Baagl Zippy | Hodnotenie: 86,2 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Baagl Zippy

Baagl Zippy

75 € Orientačná cena