Menu

Recenzia a porovnanie Cool Victory Aktovka

77,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Nízka hmotnosť v kategórii
  • Pevné dno s nožičkami
  • Termo vrecko

Zápory

  • Popruhy nastaviteľné len zdola
  • Nemá hrudné ani bedrové pásy
  • Obmedzený priestor na fľašu
20 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Aktovka nesie modelové označenie Victory a pochádza od značky Cool. Od tohto výrobcu nájdete viacero radov aktoviek, okrem rady Victory v mnohých farebných prevedeniach tiež napríklad radu Bambi, ktorá sa vyznačuje ešte menšími rozmermi, teda sa hodí pre naozaj drobné deti. Oba rady aktoviek sú vhodné pre prváčikov, spĺňajú základné požiadavky na školské tašky pre takto malých žiakov, čím je napríklad pomerne nízka hmotnosť 950 g.

V prípade modelu Cool Victory na vás čaká ergonomicky tvarovaný a polstrovaný chrbát, ktorý je navyše z priedušného materiálu. Poteší aj pevné dno s nožičkami, vďaka čomu sa dieťa nemusí báť, kam tašku položiť. Nechýbajú tu ani reflexné prvky, ktoré sú síce viac-menej po celom obvode tašky, nášiviek či odraziek by ale mohlo byť aj viac, na ramenných popruhoch sú iba vo forme dvoch tenkých pásikov. Ak hovoríme o popruhoch, tie je možné nastaviť iba zospodu, čo neprináša toľko možností ako obojstranné nastavenie. Takže nečakajte, že by aktovka dieťaťu vydržala dlho, najmä ak rýchlo porastie. Musíte sa navyše zmieriť s absenciou hrudného i bedrového popruhu, ktoré by sa postarali o lepšiu fixáciu aktovky na chrbte dieťaťa.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

39

Šírka (cm)

35

Hĺbka (cm)

26

Objem (l)

14

Hmotnosť (g)

950

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Nie

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Nie

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 2.

Usporiadanie

Keďže sa jedná o aktovku, neprekvapí ani model Cool Victory iba jednou komorou, čo je pre prváčikov z hľadiska organizácie a orientácie v taške najľahší variant. V komore potom nájdete dve látkové priehradky napríklad na učebnice a zošity. Ako jedna z mála tašiek v našom porovnaní má táto aktovka termo vrecko na desiatu, ktoré by malo jedlo udržať dlhšie čerstvé, čo sa hodí v každom prípade. Priestor na fľašu s pitím je riešený dvoma bočnými vreckami uzatvárateľnými na zips. To síce umožňuje využitie aj na iné drobnosti, v prípade fľaše s pitím sem však budete musieť uložiť len takú, ktorá sa do uzatvárateľných vreciek zmestí.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Áno

Sieťka na fľašu s pitím

Vrecká na zips

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Názory užívateľov

Aktovka sa teší pomerne kladnému užívateľskému hodnoteniu. Užívatelia sú spokojní s jej nízkou cenou v kontraste s až prekvapivo dobrou kvalitou spracovania tašky. Oceňujú jej nízku hmotnosť a prehľadnosť vnútorného usporiadania pre malých školáčikov.

Klady a zápory

Za hlavné benefity aktovky Victory považujeme nízku hmotnosť v porovnaní s ostatnými modelmi v tejto kategórii, ďalej pevné dno s nožičkami, vďaka ktorému môže dieťa tašku položiť aj na mokrý povrch bez toho, aby došlo k znečisteniu či premočeniu. Prínosné je tiež termovrecko, to nie je u aktoviek natoľko rozšírené a malo by zaistiť dlhú čerstvosť desiaty. Podľa užívateľov je aktovka kvalitná, hoci je pomerne lacná. Za nedostatky sme označili absenciu hrudného i bedrového popruhu, možnosť nastavenia popruhov len zdola a taktiež obmedzený priestor na pitie v podobe uzatvárateľných vreciek. Veľké fľaše sa sem nemusia vojsť.

Záver

Aktovka poteší kvalitným spracovaním vzhľadom na nízku cenu. Hodí sa pre deti, ktoré pôjdu do prvej triedy, taška im však nemusí vydržať mnoho rokov, pretože nemá príliš nastaviteľné popruhy. Pokiaľ vám dieťa rýchlejšie vyrastie, budete musieť aktovky vymeniť, pravdepodobne už za školský batoh. Pre mladých žiakov je ale svojimi vlastnosťami vhodná. Disponuje tvarovaným a polstrovaným chrbtom, pevným dnom s nožičkami, nízkou hmotnosťou i reflexnými prvkami. Vnútro je riešené jednou komorou rozdelenou látkovými prepážkami.

Aktovka má ako jedna z mála termo vrecko na desiatu. Riešenie priestoru na pitie však nie je príliš pohodlné, do uzatvárateľných vreciek sa zmestí len menšia fľaša. Zaobísť sa tiež musíte bez hrudných či bedrových popruhov. Bedrový nie je u aktoviek príliš obvyklý, hrudný sa však hodí pre lepšiu fixáciu. Tým disponuje napríklad model Hama Step by Step Touch.

20 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Cool Victory Aktovka | Hodnotenie: 77,1 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cool Victory Aktovka

Cool Victory Aktovka

20 € Orientačná cena