Menu

Recenzia a porovnanie Hama Step by Step Touch

93,4 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Veľmi kvalitná
  • Ergonomický priedušný chrbát
  • Dostatok reflexných prvkov

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť aktovky
135 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Nákup školských pomôcok v sade je výhodný tým, že môžete zaobstarať všetko naraz, nestane sa, že by vám napríklad box na desiatu nevliezol do príslušnej priehradky, a navyše sú všetky prvky sady v jednom dizajne, čo určite poteší nejedno dieťa. Predstaviteľom nemeckej kvality je potom aktovka Hama, ktorá je dostupná v päťdielnej sade spolu s naplneným peračníkom, puzdrom na pomôcky, peňaženkou a vrecúškom na cvičebný úbor alebo prezuvky.

Pokiaľ sa zameriame na samotnú aktovku, jej súčasťou je ergonomicky tvarovaný chrbát s polstrovaním. To je z priedušného materiálu s ventilačnými drážkami, takže nehrozí nadmerné potenie chrbta. Ergonomicky tvarované a polstrované sú tiež popruhy tašky, ktoré môžete utiahnuť alebo povoliť v hornej i spodnej časti. K ramenným popruhom patrí aj odnímateľný hrudný popruh, ktorý zaistí, aby aktovka dieťaťu na chrbte sedela pevne a nekĺzala. O bezpečie tašky a jej stabilitu sa postará spevnené dno s nôžkami, o bezpečie dieťaťa zase reflexné prvky, ktoré sú na čele, bokoch aj popruhoch tašky. Odrazku nájdete aj na pracke otvárania.

Rozmerovo patrí táto aktovka k tým máličko väčším, na výšku meria 38,5 cm, na šírku 33 cm a jej hĺbka je 23,5 cm. Avšak vrátane vreciek dokáže pojať až 20 l, a bude tak dostatočne priestranná aj pre druhú či tretiu triedu. Hmotnosť tašky je cca 1 200 g, čo je hraničná odporúčaná maximálna hmotnosť. Z týchto dôvodov taška nebude úplne najvhodnejšia pre veľmi drobné deti, tým by sme odporučili skôr model značky Cool alebo Herlitz.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

38,5

Šírka (cm)

33

Hĺbka (cm)

23,5

Objem (l)

20

Hmotnosť (g)

1 200

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Áno

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Áno

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 3.

Usporiadanie

Čo sa týka usporiadania aktovky Hama, má síce klasickú jednu komoru, ale vďaka množstvu vreciek a ďalších prvkov sa môže dieťa naučiť starostlivejšiemu usporiadaniu vecí. V hlavnej komore je oddelená zadná priehradka, ktorá sa hodí napríklad na uloženie učebníc. Najťažšie veci by totiž mali byť čo najbližšie k chrbtu, takže aktovka ponúka optimálny systém rozloženia váhy. Vo veku aktovky sú gumičky na upevnenie peračníka, aktovka má vo vnútri aj oko na kľúče a malé vrecko na zips.

Zvonku potom nájdeme termovrecko na uloženie desiaty a dve bočné vrecká na zips. Do tých môžete dať napríklad fľašu s pitím, peňaženku alebo nejaké drobnosti. V peračníku sú potom pastelky, ceruzka, dve pravítka, guma, strúhadlo a rozvrh hodín. Spolu s puzdrom, peňaženkou a vrecúškom na prezúvky tak v jednej sade dostanete takmer všetko, čo dieťa pre začiatky školskej dochádzky potrebuje. Drobnosťou môže byť snáď len pláštenka, ktorá nie je súčasťou sady. V prípade potreby ju môžete dokúpiť, záleží hlavne na vašom uvážení, ľahší dáždnik aktovka znesie.

Aktovka zhora

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Áno

Sieťka na fľašu s pitím

Vrecko na zips

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Oko na kľúče

Áno

Názory užívateľov a ďalších expertov

Aktovka značky Hama žne u užívateľov takmer zaručený úspech, čo dokazuje množstvo výhradne pozitívnych recenzií. Chvália jej priestornosť, vybavenie aj najmenšími užitočnými detailmi a tiež kvalitu spracovania, vďaka ktorej má predpoklady vydržať dieťaťu aj viac rokov. Jediné nedostatky vidia používatelia vo vyššej cene a mierne vyššej hmotnosti. Pre svoje kvalitné polstrovanie a nastaviteľné popruhy získali aktovky Hama Step by Step Touch nemecký certifikát AGR a celkovo aj veľmi dobré hodnotenie v dTeste.

Užívateľská recenzia

Klady a zápory

Ako už vyplýva z našej recenzie alebo aj z recenzií užívateľov, je táto školská aktovka celkovo veľmi kvalitná. Disponuje ergonomicky tvarovaným a priedušným chrbtom, má prispôsobiteľné popruhy, pevné dno, dostatok reflexných prvkov a tiež početné vnútorné vybavenie. V čom sa ďalej zhodnú užívatelia s nami, sú len dve isté negatíva, ktorými je vyššia cena aktovky a tiež pomerne vyššia hmotnosť, ktorá je hraničná povolená podľa normy pre malých školákov.

Záver

Aktovky značky Hama patria k najkvalitnejším produktom na trhu, v tomto prípade ju navyše môžete zaobstarať s celou výbavou. Aktovka samozrejme spĺňa všetky požiadavky na ergonómiu, má príjemné polstrovanie, popruhy nastaviteľné na dvoch miestach a spevnené dno. Nechýba jej tiež dostatok reflexných prvkov a má sofistikované vnútorné usporiadanie. To bude vyhovovať hlavne starostlivejším deťom, ktoré majú rady veci zorganizované. Pred kúpou je ale potrebné myslieť na rozmery a hmotnosť tašky. Vzhľadom k väčšiemu objemu síce vydrží dieťaťu aj viac rokov, pokiaľ ale máte doma drobného prváčika, mohla by pre neho byť príliš veľká a ťažká.

135 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Hama Step by Step Touch | Hodnotenie: 93,4 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hama Step by Step Touch

Hama Step by Step Touch

135 € Orientačná cena