Menu

Recenzia a porovnanie Herlitz aktovka Loop

76,7 % Celkové hodnotenie

Ľahší model v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Nižšia váha v kategórii
  • Ergonomicky tvarovaný chrbát
  • Priehradka na zošity

Zápory

  • Nemá hrudný ani bedrový popruh
  • Ramenné popruhy nastaviteľné len zdola
  • Chýba oko na kľúče
80 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Herlitz Loop je aktovka priemerných rozmerov v čase písania recenzie (marec 2021). Má však nižší objem 16 litrov, preto by sme ju odporučili mladším školákom, ktorí ešte do školy nemusia nosiť toľko pomôcok. Ide o jednu z ľahších aktoviek v porovnaní, svojou hmotnosťou nepresiahne 1 kg. Nechýba jej ergonomicky tvarovaný chrbát s priedušným vystužením, ktorý poskytne dieťaťu oporu pri nosení. Keďže sa jedná o aktovku, neprekvapí spevnená konštrukcia po celom povrchu. Pevné dno je navyše opatrené nožičkami, s pomocou ktorých zostane aktovka čistá aj pri položení na mokrú zem.

Ako všetky modely v našom porovnaní má aj tento rad reflexných prvkov, vďaka ktorým bude dieťa dobre viditeľné aj za horších svetelných podmienok. Nechýba tu ani možnosť prispôsobenia ramenných popruhov, v tomto ohľade ale aktovka značky Herlitz poskytne iba obmedzené nastavenie. Popruhy upravíte iba zospodu. Nemá navyše ani bedrový, ani hrudný popruh, ktoré by zabezpečili lepšiu fixáciu aktovky na chrbte a pomohli aj s rozložením hmotnosti. Z tohto hľadiska tak aktovku hodnotíme ako menej prepracovanú.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

37

Šírka (cm)

31

Hĺbka (cm)

22

Objem (l)

16

Hmotnosť (g)

950

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Nie

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Nie

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 2.

Usporiadanie

Usporiadanie tejto aktovky je typické pre tento druh školských tašiek: má len jednu priestrannú komoru. V nej poteší priehradka na zošity a učebnice, ktorá aspoň čiastočne pomôže žiakom s orientáciou v obsahu tašky. Po stranách batohu sú umiestnené pružné vrecká na pitie. Vďaka gumám by mali zaistiť, že aj pri behu zostane fľaša na svojom mieste.

Predné vrecko je potom určené na umiestnenie desiaty či iného menšieho vybavenia. Na veku nájdete aj priestor na uloženie rozvrhu, menovky alebo napríklad preukazov. Bohatšie vybavenie v podobe oka na kľúče alebo termo vrecko na desiatu tu však nie je k dispozícii.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Nie

Sieťka na fľašu s pitím

Pružné vrecko

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Oko na kľúče

Nie

Záver

Aktovka Herlitz Loop ponúkne skôr menej bohaté vybavenie a možnosti prispôsobenia. Má nižšiu hmotnosť v kategórii, ergonomicky tvarovaný chrbát a pevné dno sú samozrejmosťou, nechýbajú ani reflexné prvky. Ramenné popruhy však nie je možné nastaviť zhora a hrudné či bedrové popruhy chýbajú úplne. Vnútro je riešené jednou komorou s priehradkou na zošity, bočné vrecká na pitie sú pružné. Nepoteší ale ani pokročilým vybavením v podobe termo vrecka alebo oka na kľúče, ani jedno nemá. Pokiaľ zháňate viac nastaviteľnú aktovku s viacerými doplnkami, odporúčame napríklad Baagl Zippy.

80 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Herlitz aktovka Loop | Hodnotenie: 76,7 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Herlitz aktovka Loop

Herlitz aktovka Loop

80 € Orientačná cena