Menu

Recenzia a porovnanie Karton P+P Premium

84,5 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Ergonomický chrbát
  • Priehradka na zošity
  • Hrudný popruh

Zápory

  • Nemá bedrový popruh
  • Chýba termo vrecko
65 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Aktovka značky Karton P+P má ergonomicky tvarovaný, priedušný a vystužený chrbát, takže by mala dobre priľnúť k chrbtu dieťaťa a jej nosenie by malo byť pohodlné. Svojimi rozmermi sa v čase písania recenzie (marec 2021) radí k menším modelom aktoviek, takže by mohla sedieť predovšetkým drobnejším deťom v prvej a druhej triede. Váži 1 100 gramov, čo je síce vyššie číslo, stále sa však zmestí do limitu stanoveného normou. Vyššia hmotnosť je u aktoviek obvyklá pre ich spevnenú konštrukciu po celej ploche.

Tento model má pevné dno opatrené nožičkami, ktoré sú považované za benefit, vďaka ktorému sa aktovka nezašpiní pri položení na zem. Nechýbajú ani reflexné prvky zvyšujúce viditeľnosť dieťaťa. Model Premium ponúkne prispôsobenie vo forme nastaviteľných ramenných popruhov zhora aj zdola. Poteší aj hrudný pás, ktorý sa postará o lepšiu fixáciu aktovky na chrbte. Ešte lepšia by v tomto ohľade bola prítomnosť aj bedrového pásu, ten tu ale nenájdete.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

35

Šírka (cm)

31

Hĺbka (cm)

18

Objem (l)

28

Hmotnosť (g)

1 100

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Áno

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Áno

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 2.

Usporiadanie

Ak sa zameriame na vnútorné usporiadanie a vybavenie, ponúkne Karton P+P Premium bežné parametre aktoviek. Má iba jednu komoru, čo prváčikom uľahčí hľadanie školských potrieb. V nej sú navyše užitočné priehradky na zošity alebo učebnice. Priestor na fľašu s pitím je riešený v podobe dvoch bočných vreciek na zips, hoci na umiestnenie pitia sa viac hodí sťahovateľné vrecko. Aktovke nechýba ani vrecko na drobnosti, v tomto prípade je väčšie a hodí sa na desiatu. Nie je tu ale termo vrecko, ktoré by zabezpečilo, že desiata zostane dlhšie čerstvá.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Nie

Sieťka na fľašu s pitím

Vrecko na zips

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Záver

Táto aktovka sa hodí pre deti v prvej a druhej triede. Svojimi menšími rozmermi ju ocenia drobnejšie deti, ktorým priľne k chrbtu ergonomickým tvarovaním a tiež vystužením. Ramenné popruhy je možné nastaviť zhora aj zdola a aktovka je vybavená aj hrudným popruhom pre lepšiu stabilitu. Nechýbajú jej nevyhnutnosti ako reflexné prvky či dno s nožičkami.

Aktovka Premium sa vyrába v mnohých dizajnoch, medzi ktorými si vyberú dievčatá aj chlapci. Je rozdelená na jednu hlavnú komoru s prepážkami na zošity, aby uľahčila dieťaťu hľadanie. Predné vrecko slúži na uskladnenie desiaty, nejedná sa však o termovrecko, ktoré by sa postaralo o dlhšiu čerstvosť jedla. Aktovke tiež chýba bedrový popruh, ten ale nie je pre aktovky príliš typický. Nenájdete ho ani u modelu Hama Step by Step, ten ale ponúkne podobné parametre a termo vrecko navyše.

65 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Karton P+P Premium | Hodnotenie: 84,5 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Karton P+P Premium

Karton P+P Premium

65 € Orientačná cena