Menu

Recenzia a porovnanie Stil Aktovka

80,0 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Školské aktovky

Klady

  • Ergonomický chrbát
  • Nastaviteľné popruhy
  • Prepážka pre lepšiu organizáciu

Zápory

  • Bočné vrecká na zips
  • Nemá bedrový popruh
75 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Aktovka Stil predstavuje klasický variant s tvrdým poklopom, ten je navyše doplnený z patentovaným zapínaním Fidlock, ktoré sa dá ľahko otvoriť aj zavrieť jednou rukou. Aktovka je spevnená celá, vrátane ergonomicky tvarovaného chrbta a pevného dna. To je navyše doplnené nožičkami, ktoré do istej miery zabránia znečisteniu alebo namočeniu tašky. Odporúčanie pre 1. – 5. triedu základnej školy napovedá, že by mala taška s dieťaťom do istej miery „rásť“. To docielite prenastavením ramenných popruhov, pri lepších modeloch, vrátane tohto, nájdete posuvné časti ako v spodnej, tak aj v hornej časti popruhov, čo umožňuje ešte lepšie prispôsobenie.

Pre rodičov neposedných detí je dobrou správou hrudný popruh, ktorý lepšie fixuje tašku na chrbte napríklad pri behu. Pri niektorých modeloch je tiež bedrový popruh s rovnakým účelom, nie je ale príliš bežný a ani tu naň nenarazíte. Na ramenných popruhoch, po stranách tašky aj na jej prednej časti potom nájdete reflexné prvky, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečie dieťaťa a u kvalitnej tašky by rozhodne nemali chýbať.

Rozmerovo je taška Stil vhodná aj pre drobnejšie dieťa, dĺžka chrbtovej časti 37 cm patrila v našom výbere k tým menším, šírka 32 cm a hĺbka 22 cm potom zodpovedajú štandardu. Hmotnosť 1 000 g je pre aktovky pomerne bežná a neprekračuje odporúčanú hranicu, pokiaľ hľadáte model s nižšou hmotnosťou, odporúčame prezrieť aj batohy, ktoré sú všeobecne ľahšie.

Parameter Tento produkt
Výška (cm)

37

Šírka (cm)

32

Hĺbka (cm)

22

Objem (l)

17

Hmotnosť (g)

1 000

Ergonomický chrbát

Áno

Pevné dno

Áno

Nožičky

Áno

Reflexné prvky

Áno

Nastavenie popruhov zhora

Áno

Nastavenie popruhov zospodu

Áno

Hrudný popruh

Áno

Bedrový popruh

Nie

Vhodné pre dieťa do triedy

1. - 5.

Usporiadanie

Pre aktovky je typická jedna veľká vnútorná komora, ani model od značky Stil nie je výnimkou. Vnútri ale nájdete ešte látkové vrecko, napríklad na zložku so zošitmi, ktoré umožní lepšiu organizáciu, pokiaľ si dieťa rado vytvára v uložení vecí systém. Drobnosti potom nájdu svoje miesto v menšom vnútornom vrecku. V prednej časti aktovky je navyše vrecko na desiatový box, po stranách sieťované vrecká na zips, ktoré sa hodia na uloženie fľaše s pitím. O niečo lepšie sú na tento účel pružné vrecká, ktoré sa lepšie prispôsobia fľaši, nájdete ich pri rade modelov.

Niektoré aktovky mávajú aj šikovné vychytávky navyše ako je napríklad termo vrecko alebo oko na kľúče, pri tomto modeli ich nenájdete, nejde ale o úplnú nevyhnutnosť.

Parameter Tento produkt
Rozdelenie

Jedna komora

Termovrecko

Nie

Sieťka na fľašu s pitím

Vrecko na zips

Vnútorné vrecko na drobnosti

Áno

Oko na kľúče

Nie

Záver

Aktovka Stil predstavuje dobrý pomer ceny a kvality. Nechýbajú jej dôležité bezpečnostné ani ergonomické prvky ako reflexné plochy, spevnená chrbtová časť, polstrované popruhy a pod. K ľahšej manipulácii napomôže patentovaný zámok, vďaka ktorému sa nestane, že by malo dieťa problém tašku otvoriť. Rozmerovo bude vyhovovať aj drobnejším deťom už od prvej triedy, jej hmotnosť je pre aktovky bežná. Pokiaľ ale hľadáte o niečo ľahší model, odporúčame napríklad Ars Una batoh Kimmy.

75 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Stil Aktovka | Hodnotenie: 80,0 %
Karolína Šerá
Karolína je pôvodnou autorkou pomerne novej témy školských aktoviek, ktoré oddelila od školských batohov. Tvrdí, že sú medzi týmito dvoma typmi školských tašiek značné rozdiely a hodia sa pre inak starých školákov. Vďaka študovaniu informácií z overených zdrojov dokáže spoznať aktovku s kvalitnými vlastnosťami, okrem toho navyše dostupnosť modelov vo výbere pravidelne stráži. Nájdete ju podpísanú aj pod detskými bicyklami, čítačkami kníh alebo pod výberom najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Stil Aktovka

Stil Aktovka

75 € Orientačná cena