Menu

Recenzia a porovnanie Beurer BY 88

82,1 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Inteligentné/smart pestúnky

Klady

  • Sleduje teplotu
  • Možnosť prepojiť až 4 kamery
  • Kompatibilná aj so staršími verziami OS

Zápory

  • Neuvedený pozorovací uhol
  • Napájanie iba zo siete
  • Nemá senzory vlhkosti a kvality vzduchu
130 € Orientačná cena

Základné parametre

Beurer BY 88 je opatrovateľka so skôr základnými parametrami. Samotná kamera je napájaná zo siete, nie je možné na to použiť powerbanku. To by vám mohlo vadiť, ak opatrovateľku často presúvate, alebo ju chcete využívať niekde, kde zásuvka nie je – napríklad na záhrade či balkóne. U inteligentných opatrovateliek je to ale pomerne bežné. Zábery z opatrovateľky je možné sledovať aj v noci vďaka infračerveným diódam. Špeciálny senzor teploty stráži, či sú podmienky v miestnosti optimálne. Hodnotu jednak zobrazuje v aplikácii, ale aj vás v prípade zmeny teploty upozorní.

Upozornenie dostanete aj v prípade, že kamera zaznamená pohyb alebo zvuk. Budete tak hneď vedieť, že sa dieťa zobudilo a vyžaduje si vašu pozornosť. Nie je potrebné mať kvôli tomu aplikáciu neustále zapnutú. Ak chcete dieťa utíšiť, môžete naň hovoriť vďaka obojsmernej komunikácii. Na upokojenie pomôžu aj prednastavené uspávanky, vyberať môžete z 5 pesničiek. Či je možné prehrať aj vlastnú hudbu výrobca neuvádza. Opatrovateľka bohužiaľ nemá nočnú lampičku, tá však nie je pri inteligentných modeloch príliš obvyklá, nájdete ju väčšinou len pri klasických prístrojoch.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Baurer

Napájanie detskej jednotky

Sieť

Nočné videnie

Infračervené svetlo

Senzor teploty

Áno

Senzor kvality ovzdušia

Nie

Senzor vlhkosti

Nie

Upozornenie na vysokú či nízku teplotu

Áno

Upozornenie na zvuk či pohyb

Áno

Obojsmerná komunikácia

Áno

Uspávanky

Áno

Nočná lampička

Nie

Hodnotenie kamery

Rozlíšenie 720p HD je u detských opatrovateliek bežné. Niektoré modely, najmä vyšších cenových kategórií, ale dosahujú rozlíšenie aj 1080p. Napriek tomu môžete počítať s pomerne kvalitným obrazom. Priblížiť si ho môžete pomocou digitálneho zoomu. Aplikácia umožňuje ukladanie fotografií alebo natočenie video záznamu. Zdieľať ich potom môžete napríklad s rodinou, alebo si ich iba uchovať na pamiatku. Tieto funkcie je možné využiť iba v aplikácii pre Android. Pozorovací uhol, ani možnosť jeho nastavenia, výrobca neudáva. Kameru je možné nastavovať manuálne, nejde teda o diaľkovo ovládaný prístroj.

Parameter Tento produkt
Rozlíšenie kamery

720p HD

Snímanie obrazovky

Áno

Nahrávanie videa

Áno

Otočná kamera

Áno-manuálne

Zoom

Áno

Kompatibilita a všeobecné informácie

Zábery z opatrovateľky môžete sledovať buď prostredníctvom aplikácie, alebo cez internetové rozhranie v počítači. Aplikácia je dostupná pre verziu iOS 7.0 a novšiu, pri Androide je potom minimálna požiadavka verzie 4.0. Iné operačné systémy aplikácia nepodporuje. Výrobca neuvádza, koľko účtov zároveň sa môže pripojiť k sledovaniu. Pokiaľ ale oznámite meno a heslo aj iným osobám, budú sa môcť prihlásiť cez neho. K jednému účtu je možné pripojiť až 4 kamery, čo oceníte v prípade, že chcete sledovať väčší priestor alebo viac detí naraz. Rozmerovo sa jedná o veľmi malú kameru, ktorá sa zmestí prakticky kamkoľvek. Hmotnosť 90 g je tiež veľmi nízka.

Parameter Tento produkt
Kompatibilná verzia Android

4.0 a novšia

Kompatibilná verzia iOS

7.0 a novšia

Možnosť sledovania videa pomocou internetového rozhrania

Áno

Počet kamier

4

Veľkosť (v*š*h) (mm)

89*68*58

Hmotnosť (g)

90

Záver

Beurer BY 88 je inteligentná video opatrovatelka, ktorú ocenia skôr nenároční užívatelia. Neoplýva totiž všetkými dostupnými funkciami. Jej výhodou je možnosť sledovania teploty a upozornenia v prípade, že presiahne nastavenú hodnotu. Upozornenie dostanete aj pri pohybe alebo zaznamenaní zvuku. Slabinou je kamera, ktorá nie je diaľkovo otočná, jej rozlíšenie je 720p. Uvidíte s ňou ale aj v tme vďaka infračervenému nočnému videniu. Dieťatko môžete upokojovať pomocou obojsmernej komunikácie, alebo jednou z piatich prednastavených uspávaniek.

Ak hľadáte opatrovateľku s mnohými funkciami, otočnou kamerou a senzormi vlhkosti a kvality vzduchu, odporúčame recenziu iBaby Care M7.

130 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Beurer BY 88 | Hodnotenie: 82,1 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich pomocníkov, nevynímajúc ani produkty pre deti. Na tejto stránke si môžete pozrieť jej porovnanie inteligentných opatrovateliek. V článku sa zameriava okrem iného na výhody a nevýhody týchto smart zariadení. Dozvedieť sa môžete o rôznych funkciách a vychytávkach, ktoré prinášajú aplikácie jednotlivých výrobcov. Prečítať si môžete aj jej porovnanie klasických opatrovateliek v audio i video variante.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beurer BY 88

Beurer BY 88

130 € Orientačná cena