Menu

Recenzia a porovnanie iBaby Care M2C PRO

85,6 % Celkové hodnotenie

TOP cena/výkon v kategorii Inteligentné/smart pestúnky

Klady

  • Vysoké rozlíšenie kamery
  • Prehrávanie vlastnej hudby
  • Senzor kvality ovzdušia

Zápory

  • Iba sieťové napájanie
  • Vysoká cena
  • Video nemožno sledovať cez internetové rozhranie
140 € Orientačná cena

Základné parametre

iBaby Care M2C PRO je pokročilá smart opatrovateľka, ktorá zastane činnosť niekoľkých prístrojov naraz. Detská jednotka je poháňaná priamo zo siete prostredníctvom kábla. Je teda vždy potrebné držať sa v dosahu elektrickej zásuvky. Opatrovateľku môžete ale pohodlne presúvať a vďaka špeciálnemu tvaru pripevniť takmer k akémukoľvek podkladu. Súčasťou balenia je montážna sada na stenu.

Opatrovateľka má v sebe okrem kamery s nočným videním aj tri senzory monitorujúce okolie. Priebežne vyhodnocuje kvalitu ovzdušia, vlhkosť a teplotu v miestnosti. Pokiaľ namerané hodnoty prekročia vami nastavené limity, aplikácia vás na túto skutočnosť upozorní.

Vedieť vám dá aj vo chvíli, keď zaznamená zvuk či pohyb. Budete tak vždy vedieť, že sa vaše dieťatko prebudilo a treba mu venovať pozornosť. V aplikácii si môžete nastaviť aj časovač na kŕmenie a prebaľovanie. Na upokojenie bábätka môžete použiť prehrávanie hudby. Na výber je viac ako 1000 rôznych uspávaniek, rozprávok a bieleho šumu. Cez aplikáciu navyše môžete nahrať vlastné nahrávky. Samozrejmosťou je aj obojsmerná komunikácia, cez ktorú môžete na bábätko na diaľku hovoriť.

Opatrovateľke bohužiaľ chýba nočná lampička, to je ale pri smart opatrovateľkách obvyklé. Svetielko na zaspávanie alebo nočné kŕmenie budete musieť vyriešiť zvlášť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

iBaby

Napájanie detskej jednotky

Sieť

Nočné videnie

Infračervené svetlo

Senzor teploty

Áno

Senzor kvality ovzdušia

Áno

Senzor vlhkosti

Áno

Upozornenie na vysokú či nízku teplotu

Áno

Upozornenie na zvuk či pohyb

Áno

Obojsmerná komunikácia

Áno

Uspávanky

Áno

Prehrávanie vlastnej hudby

Áno

Nočná lampička

Nie

Hodnotenie kamery

Hlavnú časť opatrovateľky tvorí kamera, ktorá sníma okolie. Má vysoké rozlíšenie 1080p Full HD, čo bolo v čase písania recenzie (marec 2022) najvyššie na trhu. Obraz je vďaka tomu ostrý a môžete sledovať aj najmenšie detaily. Na priblíženie poslúži dvojnásobný zoom. Video záznam je možné nahrávať a zaznamenávať tak dôležité míľniky vášho dieťaťa. Vytvárať môžete aj snímky obrazovky. Uhol snímania je možné nastaviť, kamerou je možné ľubovoľne manipulovať.

Parameter Tento produkt
Rozlíšenie kamery

1080p Full HD

Snímanie obrazovky

Áno

Nahrávanie videa

Áno

Nastaviteľný uhol snímania

Áno

Otočná kamera

Áno-manuálne

Zoom

Áno

Kompatibilita a všeobecné informácie

Ovládanie inteligentnej pestúnky je možné iba v špeciálnej aplikácii, ktorá je dostupná pre zariadenia so systémom Android alebo iOS. Vyžadované verzie týchto systémov nájdete v nasledujúcej tabuľke. Prenos bohužiaľ nejde sledovať cez rozhranie v internetovom prehliadači. O cenné chvíľky sa môžete podeliť s priateľmi alebo rodinou, stačí im nastaviť prístupy do aplikácie. Spárovať ju môžete hneď s niekoľkými kamerami a pokrývať tak väčší priestor, alebo napríklad sledovať viac detí naraz.

Parameter Tento produkt
Kompatibilná verzia Android

4.4 a novšia

Možnosť sledovania videa pomocou internetového rozhrania

Nie

Počet sledujúcich

Neobmedzene

Počet kamier

Neobmedzene

Hmotnosť (g)

90

Hlavné výhody a nevýhody

Výhodou opatrovateľky iBaby Care M2C PRO je vysoké rozlíšenie kamery a nočné videnie, vďaka ktorému uvidíte na svoje dieťa aj v tme. Kladne hodnotíme aj senzory, ktoré monitorujú kvalitu ovzdušia, teplotu aj vlhkosť. Na upokojenie dieťatka na diaľku prídu vhod pripravené zvuky, pesničky a rozprávky, repertoár navyše môžete rozšíriť o vlastné zvukové stopy.

Nevýhodou je bezpochyby cena, ktorá je oproti klasickým opatrovateľkám vyššia. Nevýhodou môže byť aj závislosť na aplikácii, ktorá má podľa užívateľských recenzií niekedy problémy s konektivitou. Mnohí rodičia by navyše ocenili aj nočnú lampičku.

Porovnanie s alternatívami

Ponuka inteligentných opatrovateliek nie je na našom trhu úplne široká. Modely sa navyše pomerne rýchlo obmieňajú.

Veľmi zaujímavou alternatívou je opatrovateľka Luvion Grand Elite 3 Connect. Tá má okrem detskej jednotky aj tú rodičovskú. Môžete si teda vybrať, či sledovať prenos na mobile cez Wi-Fi, alebo použiť klasický digitálny prenos na obrazovku rodičovskej jednotky. To využijete napríklad pri výpadku internetu. Aj táto opatrovateľka má Full HD rozlíšenie a nočné videnie. Neumožňuje ale prehrávanie vlastných nahrávok. Nevýhodou môže byť aj pomerne vysoká cena.

Ak hľadáte skôr cenovo dostupnejšie modely, zaujme vás Reer Kamera pre Smartphone a IPhone. Budete sa ale musieť zmieriť iba s HD rozlíšením a absenciou pokročilejších funkcií, ako je prehrávanie uspávaniek alebo senzory ovzdušia. Zostávajú jej však dôležité funkcie, ako je nočné videnie, obojsmerná komunikácia a upozornenie na zvuk či pohyb. Potrebnú aplikáciu navyše budete môcť nainštalovať aj na telefóny so starším operačným systémom.

Záver

iBaby Care M2C PRO je smart opatrovateľka pre náročnejších zákazníkov, ktorí chcú svoje dieťa nielen vidieť a počuť, ale zároveň monitorovať jeho prostredie. Vďaka senzorom kvality vzduchu, jeho vlhkosti a teploty máte vždy prehľad o tom, v akých podmienkach sa vaše bábätko nachádza. Výhodou je vysoké rozlíšenie podporené nočným videním. Poteší aj široký výber zvukov a pesničiek, ktoré môžete prehrávať na diaľku. Nevýhodou je absencia nočnej lampičky a taktiež vysoká cena. Lacnejšou alternatívou je Reer Kamera pre Smartphone a IPhone, budete sa ale musieť zaobísť bez niektorých funkcií.

140 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: iBaby Care M2C PRO | Hodnotenie: 85,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich pomocníkov, nevynímajúc ani produkty pre deti. Na tejto stránke si môžete pozrieť jej porovnanie inteligentných opatrovateliek. V článku sa zameriava okrem iného na výhody a nevýhody týchto smart zariadení. Dozvedieť sa môžete o rôznych funkciách a vychytávkach, ktoré prinášajú aplikácie jednotlivých výrobcov. Prečítať si môžete aj jej porovnanie klasických opatrovateliek v audio i video variante.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia iBaby Care M2C PRO

iBaby Care M2C PRO

140 € Orientačná cena