Menu

Recenzia a porovnanie Luvion Grand Elite 3 Connect

92,9 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Inteligentné/smart pestúnky

Klady

  • Súčasťou aj rodičovská jednotka
  • Nočné videnie až 5 metrov
  • Obojsmerná komunikácia

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nie je možné prehrať vlastnú hudbu
  • Obmedzený počet sledujúcich
230 € Orientačná cena

Základné parametre

Detská opatrovateľka od holandskej firmy Luvion sa od väčšiny ostatných inteligentných opatrovateliek líši tým, že má k sebe aj rodičovskú jednotku. Pri jej používaní si tak môžete vybrať, buď obraz sledovať na pridanej jednotke, alebo si kameru prepojiť so smartfónom a pozerať sa cez aplikáciu.

Kamera sa napája zo siete, je ale tiež možné ju pripojiť k powerbanke, čím z nej urobíte bezdrôtové zariadenie. Rodičovská jednotka potom funguje na batériu a má dosah až 300 metrov. Pri napojení cez Wi-Fi na mobilný telefón je dosah klasicky neobmedzený a je možné sa k opatrovateľke pripojiť kdekoľvek na svete. Prístup je chránený heslom, čo zaisťuje maximálnu bezpečnosť.

Z funkcií nechýba tomuto zariadeniu takmer nič. Okrem samotného dieťaťa stráži aj teplotu v miestnosti a v prípade výkyvu vás okamžite upozorní. Notifikáciu vyšle aj pri zaznamenaní pohybu či zvuku. Budete tak mať dokonalý prehľad o všetkom, čo sa deje. Infračervené svetlo potom zaistí viditeľnosť aj v tme, a to až na 5 metrov. Nočné videnie sa aktivuje automaticky. V zariadení sú nahrané 3 rôzne uspávanky, z ktorých si môžete vybrať, prehrávanie vlastnej hudby sa však neponúka.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Luvion

Napájanie detskej jednotky

Sieť

Nočné videnie

Infračervené svetlo

Senzor teploty

Áno

Senzor kvality ovzdušia

Nie

Senzor vlhkosti

Nie

Upozornenie na vysokú či nízku teplotu

Áno

Upozornenie na zvuk či pohyb

Áno

Obojsmerná komunikácia

Áno

Uspávanky

Áno

Prehrávanie vlastnej hudby

Nie

Nočná lampička

Nie

Hodnotenie kamery

Obraz z kamery budete sledovať vo Full HD kvalite s rozlíšením 1 080p. Zodpovedá tomu aj rozlíšenie displeja rodičovskej jednotky, ktoré sa môže pochváliť rozlíšením 1 920 x 1080 pixelov. Kvalitný obraz vám zaistí, že uvidíte všetko zreteľne aj s detailmi. Hodí sa to aj vzhľadom k možnosti nahrávania videí alebo zhotovovania snímok na diaľku. Cez opatrovateľku tak môžete dieťa nielen strážiť, ale aj vytvárať spomienky a zdieľať ich spoločne s rodinou.

Na diaľku je možné kameru tiež ovládať a otáčať ju hore, dole aj do strán. Vďaka tomu dosahuje široký zorný uhol 25 – 95° vertikálne a 135° horizontálne. Nechýba ani digitálny zoom. Opatrovateľku buď môžete voľne postaviť na nábytok alebo použiť systém na upevnenie k stene.

Parameter Tento produkt
Rozlíšenie kamery

1080p Full HD

Snímanie obrazovky

Áno

Nahrávanie videa

Áno

Pozorovací uhol

95° a 135°

Nastaviteľný uhol snímania

Áno

Otočná kamera

Áno

Zoom

Áno

Kompatibilita a všeobecné informácie

Aplikáciu do telefónu si jednoducho stiahnete cez App Store alebo Google Play zadarmo. Pre zariadenia s Androidom je vyžadovaná verzia operačného systému 4.1 a novšia, v prípade systému iOS je to verzia 8.0 a novšia. Na prípadnú stratu dosahu alebo výpadok signálu vás upozorní alarm. Obraz môžu s heslom sledovať až 4 užívatelia naraz. Niektoré pestúnky ponúkajú možnosť neobmedzeného počtu sledujúcich, to môže byť pre niekoho ale rovnako zbytočné, pokiaľ nemá práve nadpriemerne početnú rodinu, ktorá by v jeden čas chcela obraz sledovať.

Parameter Tento produkt
Kompatibilná verzia Android

4.1 a novšia

Kompatibilná verzia iOS

8.0 a novšia

Počet sledujúcich

4

Hmotnosť (g)

400

Hodnotenie ostatných užívateľov

Na samotnú opatrovateľku sa objavujú prevažne kladné recenzie. Užívatelia vyzdvihujú predovšetkým kvalitný obraz a možnosť vybrať si medzi sledovaním cez telefón alebo rodičovskú jednotku. Aj keď to z niektorých popisov produktu vyzerá, že zariadenie funguje kompletne na batériu, recenzie vás utvrdia o opaku. Kamera totiž nemá vlastnú batériu. Ak chcete, aby fungovala bezdrôtovo bez napájania zo siete, musíte ju pripojiť k externej powerbanke. Čo sa týka aplikácie do telefónu, občas sa objavujú sťažnosti na často vypadávajúce pripojenie.

Hlavné klady a zápory

Ako už bolo povedané v úvode tejto recenzie, Luvion Grand Elite 3 Connect sa od väčšiny ostatných líši predovšetkým prítomnosťou rodičovskej jednotky. Nie ste tak obmedzení na fungovanie iba v kombinácii s mobilným telefónom, zároveň však nejde o obyčajnú opatrovateľku a ponúka možnosť pripojenia cez Wi-Fi signál. Rodičovskú jednotku môžete využiť v prípadoch, keď pri sebe nechcete mať telefón alebo keď opatrovateľku dostane do rúk starý rodič bez inteligentného telefónu.

Chválime aj vysoké rozlíšenie obrazu a možnosť rôzne otáčať kameru na diaľku. Negatívom je naopak naozaj vysoká obstarávacia cena, ktorá by už mohla niektorých odradiť. Zariadenie tiež nevie prehrávať ďalšiu hudbu, takže pokiaľ si nevyberiete jednu z troch ponúkaných uspávaniek, máte smolu.

Naše hodnotenie a záver

Inteligentnú opatrovateľku od výrobcu Luvion odporúčame náročným užívateľom, ktorí ocenia možnosť využiť opatrovateľku v kombinácii s rodičovskou jednotkou aj mobilným telefónom. Kvalitný obraz zaistí nielen výborný prehľad, ale tiež si môžete cez kameru nahrať a uchovať cenné spomienky. Ako plus vidíme aj prítomnosť senzora teploty v miestnosti. Senzory pre kvalitu ovzdušia alebo vlhkosť síce chýbajú, to už ale považujeme za naozaj pokročilé a pre mnohých užívateľov aj zbytočné funkcie.

Ak vás odrádza vysoká cena a hľadáte skôr lacnejšie zariadenie, potom si prečítajte aj recenziu na smart opatrovateľku Motorola Peekaboo. Jej súčasťou už ale nie je rodičovská jednotka.

230 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Luvion Grand Elite 3 Connect | Hodnotenie: 92,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich pomocníkov, nevynímajúc ani produkty pre deti. Na tejto stránke si môžete pozrieť jej porovnanie inteligentných opatrovateliek. V článku sa zameriava okrem iného na výhody a nevýhody týchto smart zariadení. Dozvedieť sa môžete o rôznych funkciách a vychytávkach, ktoré prinášajú aplikácie jednotlivých výrobcov. Prečítať si môžete aj jej porovnanie klasických opatrovateliek v audio i video variante.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Luvion Grand Elite 3 Connect

Luvion Grand Elite 3 Connect

230 € Orientačná cena