Menu

Recenzia a porovnanie Reer Kamera pre Smartphone a IPhone

72,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Inteligentné/smart pestúnky

Klady

  • Obojsmerná komunikácia
  • Nočné videnie
  • Upozorní na zvuk či pohyb

Zápory

  • Nemá senzory teploty
  • Chýba nočná lampička
  • Nehrá uspávanky
105 € Orientačná cena

Základné parametre

Smart opatrovateľka od nemeckého výrobcu Reer sa radí medzi cenovo dostupnejšie modely. Tomu do istej miery zodpovedá jej celková výbava. Opatrovateľke chýba schopnosť detekovať teplotu miestnosti alebo kvalitu ovzdušia. Svoju základnú funkciu ale plní dobre. Môžete ju pripojiť k telefónu alebo tabletu a vďaka šifrovanej technológii IP bude pripojenie úplne bezpečné. Nech už pôjdete kamkoľvek, môžete cez mobilnú aplikáciu kontrolovať pokojný spánok svojho dieťaťa. Telefón vás upozorní vždy, ak senzory na druhej strane zaznamenajú nejaký pohyb alebo zvuk. Nemusíte tak obrazovku sledovať neustále a mať aplikáciu zapnutú, aj keď sa nič nedeje. Na nočné videnie slúži infračervené svetlo. Rovnako ako väčšine inteligentných opatrovateliek, aj tejto chýba nočná lampička. Tú by ste využili napríklad pri osobnej kontrole. Prístroj nevie ani prehrávať uspávanky a inú hudbu. Zvládne však fungovať obojsmerne. To znamená, že môžete bábätko upokojiť cez telefón svojim hlasom.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Reer

Napájanie detskej jednotky

Sieť

Nočné videnie

Infračervené svetlo

Senzor teploty

Nie

Senzor kvality ovzdušia

Nie

Senzor vlhkosti

Nie

Upozornenie na vysokú či nízku teplotu

Nie

Upozornenie na zvuk či pohyb

Áno

Obojsmerná komunikácia

Áno

Uspávanky

Nie

Prehrávanie vlastnej hudby

Nie

Nočná lampička

Nie

Hodnotenie kamery

Rozlíšenie kamery 720p HD patrí medzi úplný štandard. Na trhu zoženiete síce kvalitnejšie kúsky, ale tie už patria do trochu inej cenovej kategórie. Na účely sledovania bábätka pri spánku také rozlíšenie úplne stačí. Okrem online pozorovania môžete cez mobilnú aplikáciu napríklad zaobstarať snímok obrazovky alebo zapnúť nahrávanie videa, ktoré sa dá v telefóne znovu prehrať alebo poslať niekomu blízkemu. Pokiaľ by ste sa chceli pozrieť na svoju ratolesť o trochu bližšie, môžete zväčšiť obrazovku pomocou 4x digitálneho zoomu ovládaného cez mobilnú aplikáciu na diaľku.

Parameter Tento produkt
Rozlíšenie kamery

720p HD

Snímanie obrazovky

Áno

Nahrávanie videa

Áno

Pozorovací uhol

110°

Nastaviteľný uhol snímania

Áno

Zoom

Áno

Kompatibilita a všeobecné informácie

Na pestúnku sa pripojíte cez príslušnú mobilnú aplikáciu. Stiahnete si ju jednoducho a zadarmo v Appstore alebo Google Play. To znamená, že ju môžu používať majitelia telefónov so systémom Android aj iOS. Okrem smartfónu sa dá aplikácia stiahnuť aj napríklad na tablet. Spárovať s ňou môžete hneď niekoľko kamier, čo ocenia hlavne rodičia dvojčiat alebo viacerých menších detí, ktoré je potrebné strážiť cez opatrovateľku. Video prenos nemôžete sledovať cez internetové rozhranie, takže vždy myslite na to, že potrebujete mať v zariadení nainštalovanú aplikáciu.

Parameter Tento produkt
Kompatibilná verzia Android

4.1 a novšia

Kompatibilná verzia iOS

8.0 a novšia

Možnosť sledovania videa pomocou internetového rozhrania

Nie

Počet kamier

Neobmedzene

Napätie

230 V

Veľkosť (v*š*h) (mm)

60*98*158

Záver

Inteligentnú opatrovateľku značky Reer je možné zaradiť medzi základné zariadenia, ktoré uspokoja požiadavky nenáročných zákazníkov. Prenáša obraz v kvalite HD 720p, ktorý je možný priblížiť 4x digitálnym zoomom. Prenos sa automaticky zapne zakaždým, pokiaľ prístroj zaznamená akýkoľvek zvuk alebo pohyb. Nemusíte tak svoj telefón sledovať nepretržite. Opatrovateľke však chýbajú senzory na kontrolu teploty a vlhkosti vzduchu v miestnosti. Ide však už o pokročilejšie funkcie, ktoré nevyžaduje každý. Pokiaľ vám teda stačí vizuálna a zvuková kontrola, môžeme vám tento model odporučiť. Za slušnú obstarávaciu cenu dostanete prístroj v zodpovedajúcej kvalite. Navyše zvládne obojsmerný prenos a v aplikácii môžete pripojiť viac kamier naraz.

Ak od opatrovateľky očakávate pokročilejšie funkcie vrátane stráženia kvality ovzdušia, mohla by vás zaujať opatrovateľka iBaby Care M7.

105 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Reer Kamera pre Smartphone a IPhone | Hodnotenie: 72,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich pomocníkov, nevynímajúc ani produkty pre deti. Na tejto stránke si môžete pozrieť jej porovnanie inteligentných opatrovateliek. V článku sa zameriava okrem iného na výhody a nevýhody týchto smart zariadení. Dozvedieť sa môžete o rôznych funkciách a vychytávkach, ktoré prinášajú aplikácie jednotlivých výrobcov. Prečítať si môžete aj jej porovnanie klasických opatrovateliek v audio i video variante.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Reer Kamera pre Smartphone a IPhone

Reer Kamera pre Smartphone a IPhone

105 € Orientačná cena