Menu

Recenzia a test Sony SRS-XP500

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Dlhá výdrž batérie v kategorii Partyboxy

Klady

  • Bohatý zvuk
  • Vodorovný aj zvislý
  • Funkcia rýchleho nabíjania
  • Zaujímavý čistý dizajn

Zápory

  • Menej užívateľských recenzií
  • Chýba slot na SD kartu
  • Chýbajú niektoré parametre
290 € Orientačná cena

Charakteristika

Partybox Sony SRS-XP500 zaujme svojou špičkovou kvalitou zvuku a úctyhodnou výdržou v prevádzke na batériu. Spoločne s jeho zvýšenou odolnosťou proti prachu a striekajúcej vode je z neho ideálny spoločník na súkromné ​​párty u priateľov či na akékoľvek vonkajšie akcie, pri ktorých vás neprekvapí ani ľahký dážď.

Základné parametre

Partybox od Sony sa môže pochváliť svojou multifunkčnosťou. Kombinuje v sebe predný výškový reproduktor a basový reproduktor, čo umožní produkciu špičkového zvuku, ráznych a hlbokých basov aj čistých vokálov, a to aj pri naozaj hlasnom počúvaní. Funkciou MEGA BASS navyše môžete basy ešte zvýrazniť a prispôsobiť si tak počúvanie svojim preferenciám. Okrem atraktívneho čistého dizajnu partybox ponúkne aj zvýšenú ochranu proti prachu a striekajúcej vode IPX4, pri vonkajšej akcii teda bez problémov zvládne aj pár dažďových kvapiek.

Možnosti pripojenia

Párty reproduktor od Sony ponúka možnosti drôtového aj bezdrôtového pripojenia cez USB alebo Bluetooth. Čím sa však odlišuje od mnohých konkurenčných modelov, je možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie v smartfóne, pomocou ktorej je možné optimalizovať nastavenie zvuku, ovládať hudbu a vyberať svetelné vzory pre vizuálnu show. Navyše je cez USB porty možné nabíjať ďalšie zariadenia (telefón, tablet a pod.) priamo z reproduktora.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Napriek tomu, že je pri tomto modeli menej recenzií ako pri mnohých konkurenčných produktoch (február 2023), nedá sa povedať, že by s ním boli používatelia nespokojní. Naopak. Na portáli Heureka žne 85% priemer všetkých užívateľských hodnotení a používatelia najčastejšie chvália extrémnu výdrž batérie až 20 hodín a možnosť opätovného rýchleho dobitia na ďalších 80 minút prevádzky.

Pár negatívnych ohlasov sa týka poväčšine toho, že je partybox pomerne ťažký a veľký, čo sťažuje prenášanie. Na druhú stranu používatelia potvrdzujú, že práve vďaka robustnosti dosahuje reproduktor skvelú kvalitu zvuku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti partyboxu Sony jednoznačne patrí jeho dlhá výdrž v prevádzke na batériu. Bez pripojenia k elektrickej sieti sa pri jeho používaní zaobídete až 20 hodín, takže vás reproduktor nesklame ani na akciách, ktoré sa pretiahnu až do rána. Výhodou je aj rýchle nabíjanie – za 10 minút pripojenia k sieti doplníte batériu na 80 minút prevádzky. Oproti konkurencii zaujme možnosťou ovládania cez aplikáciu, kde je možné nastaviť nielen úroveň a kvalitu zvuku, ale aj farbu a efekty osvetlenia.

Nevýhodou môže byť v tomto prípade absencia slotu na SD kartu, i keď to už pri moderných partyboxoch nie je nič výnimočné. Zároveň nejde o práve najľahší model, čo môže sťažovať prenášanie najmä fyzicky slabším jedincom.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k modelu Sony SRS-XP500, potom určite odporúčame zvážiť model JBL PartyBox 310. Vyniká svojou kvalitou zvuku, ktorá je typická snáď pre všetky výrobky JBL, a rovnako tak sa pýši aj mobilnou aplikáciou na diaľkové ovládanie. Okrem toho ponúkne zabudovaný karaoke režim a možnosť pridávania zvukových efektov do show, čím môžete párty ešte viac rozprúdiť.

Záverečné zhrnutie

Sony SRS-XP500 je partyboxom, ktorý vo svojej cenovej kategórii vyniká úctyhodnou výdržou prevádzky na batérie. Ponúkne až 20 hodín ozvučenia bez pripojenia k elektrickej sieti, takže nepokazí ani párty, ktorá sa pretiahne do rána. Súčasne však poteší tým, že vďaka funkcii rýchleho nabíjania získate už po 10 minútach pripojenia k nabíjačke dostatok energie na 80 minút počúvania. Okrem atraktívnych vizuálnych efektov potom ponúkne aj zvýšenú odolnosť proti striekajúcej vode na ozvučenie rôznych vonkajších akcií.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Sony

Bluetooth

Áno

USB

Áno

Slot na SD kartu

Nie

Pripojenie mikrofónu

Áno

Osvetlenie alebo vizuálne efekty

Áno

Odolnosť

IPX4

Výdrž batérie (h)

20

Rozmery (v × š × h cm)

57,2 × 27,5 × 29,5

Hmotnosť (kg)

11,2

290 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sony SRS-XP500 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka množstvo skúseností s porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri téme partyboxov. Pri svojej práci využíva výsledky užívateľských aj odborných recenzií, na základe ktorých pre vás vyberá tie najlepšie produkty. Zohľadňuje potreby rôznych cieľových skupín, a tak dokáže ponúknuť adekvátne riešenie pre náročných aj nenáročných užívateľov, laikov i hudobných nadšencov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sony SRS-XP500

Sony SRS-XP500

290 € Orientačná cena