Menu

Recenzia a porovnanie Spirit Joy (2021)

Dobré Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Skladacie elektrobicykle

Klady

  • Výbava do mesta
  • Skladnosť

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Kratší dojazd
  • Nižší výkon
1 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Skladací elektrobicykel Joy patril v čase písania tejto recenzie (máj 2022) zhruba do strednej cenovej kategórie. Nosnosť modelu je iba 110 kg, čo nie je veľa a pri skladacích modeloch sa často stretávame s vyššími hodnotami. Dojazd 90 km nie je úplne zlý, nájdu sa ale aj modely s dlhším dojazdom (100 km a viac), bude teda ideálne počítať s využitím tohto bicykla hlavne na kratšie trasy. Vzhľadom na neodpruženú vidlicu, ktorá je pre skladacie bicykle typická, by jazda po dlhšej trase pravdepodobne ani nebola príliš pohodlná.

Nechýbajú klasické v-brzdy, tie sú opäť pri skladacích bicykloch bežné a do ľahšieho terénu bohato vystačia. Pohon aj batériu nájdete v zadnej časti bicykla, rovnako ako pri väčšine skladacích modelov. Vďaka tomu bude bicykel dobre ovládateľný, jeho zadná časť sa ale môže viac opotrebovávať.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Spirit

Rok výroby

2 021

Určenie

Unisex

Nosnosť (kg)

110

Výška ráfika kolies (palce)

20"

Výška rámu (palce)

16,5"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Nie

Maximálny dojazd (km)

90

Umiestnenie batérie

Nosičová

Značka batérie

Samsung

Kapacita batérie (Wh)

468

Nabíjačka (A)

2

Umiestnenie pohonu

Zadný

Značka motoru

Bafang

Maximálny výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavenie a hmotnosť

Výbava je pre skladací model pomerne typická – má menší počet prevodov aj režimov asistencie, ale ponúka plnú výbavu do mesta. Prevodov nájdete pri tomto modeli len 6 a režimy asistencie iba 3, v meste alebo na kratších výletoch si však s oboma vystačíte. V „mestskej“ výbave potom nechýbajú svetlá, blatníky, nosič ani stojan, máte teda všetko, čo na cesty do školy či do práce budete potrebovať.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Nie

Prevody

1x6

Režimy asistencie

3

WALK assistant

Áno

Svetlá

Áno

Nosič

Áno

Blatníky

Áno

Stojan

Áno

Hmotnosť (kg)

23

Klady a zápory

Pozitívom modelu Joy je pochopiteľne plná výbava a skladacia konštrukcia, s ktorou môžete vyraziť aj na cesty. Inak sa drží hodnôt typických pre skladacie modely a s nimi spojených nevýhod ako je neodpružená vidlica, menší počet režimov asistencie alebo kratší dojazd.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vám nevadí priplatiť si pár stoviek, s elektrobicyklom Lovelec Izar 2022 získate vyšší výkon motora 500 W aj o niečo dlhší dojazd 100 km. Oproti modelu Spirit Joy má tiež vyššiu nosnosť (až 140 kg) a ponúka o jeden prevod viac. Stále ide ale o model vhodný hlavne do mesta, záleží teda, ako veľmi je pre vás toto zlepšenie dôležité.

V podstate totožné parametre ako má model Spirit Joy, ponúka aj elektrobicykel Lovelec Lugo 2022. Cena týchto modelov sa taktiež nijako výrazne nelíši. Môžete tak zvážiť, ktorý bicykel vám viac vyhovuje dizajnovo, poprípade ktorému výrobcovi dávate prednosť.

Záver

Skladací model Spirit Joy 2021 ničím príliš nevyniká. Dojazd 90 km nie je zlý, konkurencia ho ale prekonáva. Výkon 250 W je skôr základ, rovnako ako výber zo 6 prevodov a 3 režimov asistencie. Silnou stránkou je tak snáď len výbava, ktorá zahŕňa všetky prvky potrebné na bezpečnú a pohodlnú jazdu v meste. Aj tá je ale pri skladacích elektrobicykloch bežná. Celkovo tak môžeme tento model označiť za štandard v strednej cenovej kategórii. Ak hľadáte o niečo lepšie parametre, pozrite sa napr. na recenziu elektrobicykla Lovelec Izar 2022.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Spirit Joy (2021) | Hodnotenie: Dobré
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Spirit Joy (2021)

Spirit Joy (2021)

1 200 € Orientačná cena