Menu

Recenzia a porovnanie Stiga Combi 1066 HQ

83,2 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Traktory pre plochu do 2500 m2

Klady

  • Dobrá manipulovateľnosť
  • Mulčovanie
  • Hydrostatická prevodovka

Zápory

  • Nižší výkon
  • Výška kosenia končí na 76 mm
  • Jeden nôž
2 100 € Orientačná cena

Základné údaje

Stiga Combi 1066 HQ je užívateľsky obľúbený záhradný rider vhodný pre plochy do 1 500 m2, čomu zodpovedá aj jeho nižší výkon, na druhú stranu ale aj dobrá manipulovateľnosť. Tento model tak príde vhod na menšie záhrady s prekážkami v podobe stromčekov, kríkov alebo záhradného vybavenia.

Hodnotenie parametrov kosenia

Rider značky Stiga ponúkne menší výkon motora, ktorý dosahuje 4,8 HP. To znamená, že rider by mohol mať problém s príliš vysokou trávou alebo náročným terénom. Objem motora dosahuje podpriemernú hodnotu v čase porovnania (jún 2021), činí 224 kubických centimetrov. S nižším výkonom súvisí aj menej objemná nádrž s kapacitou 3,8 litra. Poteší však hydrostatickou prevodovkou, ktorá je považovaná za kvalitnejší variant oproti mechanickej.

Šírka záberu 66 cm by mala pomôcť k dobrému manipulovaniu pri kosení, to by malo byť pohodlné napríklad aj okolo prekážok. K dispozícii máte šesť stupňov kosenia. Minimálna výška začína na 30 mm a končí už na 76 mm, čo nie je príliš obvyklé, iné modely umožňujú kosenie aj o dva centimetre vyššie. S riderom značky Stiga tak docielite naozaj krátky porast, čo môže byť vhodné pre rodiny s menšími deťmi alebo psami, pretože rider by mal pokosiť aj nízke kvitnúce rastliny, obľúbené u včiel.

O kosenie sa postará jeden nôž, dva sú síce účinnejšie, pri menších strojoch určených na domáce použitie je však bežný len jeden. Zberný kôš má objem 150 litrov, okrem zbierania pokosenej trávy je ale možné ju vracať späť na zem a trávnik tak hnojiť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Stiga

Počet valcov

1

Výkon (HP)

4,8

Objem motora (ccm)

224

Typ prevodovky

Hydrostatická

Šírka záberu (cm)

66

Výška kosenia (mm)

30-76

Počet stupňov výšky kosenia

6

Počet nožov

1

Objem zberného koša (l)

150

Objem nádrže (l)

3,8

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

131

Hodnotenie funkcií

Z hľadiska systému kosenia tu nájdete pomerne rozšírený variant tri v jednom: kosenie so zberom, bočné vyhadzovanie aj funkciu mulčovania. Ako už bolo spomenuté, prevodovka je hydrostatická a ovláda sa pedálom. Vyprázdňovanie koša prebieha manuálne, rider ponúkne aj odkladaciu priehradku.

Názory užívateľov

Tento model sa teší obľube medzi užívateľmi a má pomerne dobré recenzie. Zákazníci, ktorí si model značky Stiga zakúpili, spomínajú v recenziách kvalitu stroja a naozaj dobrú obratnosť a ovládateľnosť aj v priestorovo náročnejšom teréne. Stroj je však menší a pomerne slabý, hodí sa preto na menšie plochy a nižšie porasty. V prípade kosenia vyššej alebo príliš suchej trávy môže rider vibrovať.

Klady a zápory

Benefitom je dobrá ovládateľnosť a funkcia mulčovania, ktorá nie je štandardná u všetkých záhradných riderov na trhu. Stiga Combi 1066 HQ má hydrostatickú prevodovku, tá je kvalitnejšia oproti mechanickému variantu. Za nedostatky považujeme nízky výkon, ktorý sa môže prejaviť pri kosení vyššej trávy, ďalej iba jeden nôž. Máte síce možnosť si zvoliť zo šiestich stupňov výšky kosenia, najvyššia ale končí už na 76 mm. Na druhú stranu tento model môžeme odporučiť napríklad k domčeku so záhradou, kde býva rodina s malými deťmi a chce mať istotu, že trávnik bude nízky natoľko, aby v ňom dieťa nič nepoštípalo.

Naše hodnotenie a záver

Model Combi 1066 HQ značky Stiga je vhodný pre menej náročných užívateľov ako drobný pomocník pri kosení vo výškovo nenáročnom teréne. Zvládne si však poradiť s husto vysadenými alebo inak bohato zariadenými záhradami; pre svoje menšie rozmery aj nižšiu šírku záberu je dobre ovládateľný. Vie mulčovať, výkon motora je však slabší, preto ho neodporúčame napríklad len do občasne obývaných miest, vysokú, dlho neupravovanú trávu by mal problém skrátiť. Ak hľadáte silnejší záhradný rider, odporúčame Cub Cadet LR2 NR76.

2 100 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: Stiga Combi 1066 HQ | Hodnotenie: 83,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Stiga Combi 1066 HQ

Stiga Combi 1066 HQ

2 100 € Orientačná cena