Menu

Recenzia a test Stiga Combi 955 V H

84,9 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Benzínové kosačky

Klady

  • Silný motor
  • Široký záber kosenia
  • Veľký objem zberného koša

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
680 € Orientačná cena

Základné údaje

Benzínová kosačka Stiga Combi 55 SVQ H taktiež patrí medzi rotačné varianty a jej šírka záberu je 53 cm. To je na bežnú kosačku veľmi slušná hodnota a pokiaľ k tomu pripočítame pomerne silný motor (cez päť konských síl, objem 163 m3), vyjde nám, že sa prístroj hodí na záhrady s rozlohou cez 1 000 m2. Výška kosenia je centrálne nastaviteľná – to je bežný spôsob aj pri konkurenčných modeloch. Rozsah výšky kosenia je ale veľmi dobrý – môžete si vybrať medzi piatimi polohami, ktoré začínajú na 25 a končia na 80 milimetroch.

Pri benzínových kosačkách je samozrejmosťou aj pojazd, ktorý v tomto prípade dosahuje rýchlosť až 5 kilometrov za hodinu. Výhodou tohto modelu sú veľké kolieska, predné majú priemer 20 a zadné dokonca 28 centimetrov. To má vplyv na jednoduché ovládanie a výškovú nastaviteľnosť kosenia. Kosačka má pomerne veľký 70 l zberný kôš, ktorý je taktiež prispôsobený väčším plochám kosenia. Negatívom je vyššia hmotnosť 37 kilogramov, to už je najmä pre fyzicky slabších jedincov či seniorov hraničná hodnota. Vysoká je tiež hlučnosť 98 dB, čo je ale pri benzínových kosačkách bežná hodnota. Konštrukcia tela a podvozku je zhotovená z ocele, čo zvyšuje odolnosť stroja.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Stiga

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

53

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

25-80

Počet výškových polôh kosenia

5

Určenie pre kosenú plochu (m2)

1000-1200

Pojazd

Áno

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

5

Výkon motora

5,5 HP/3,3 kW

Otáčky motora (ot./min)

2 900

Objem motora (ccm)

167

Objem nádrže (l)

0,95

Priemer kolies predných/zadných (mm)

200/280

Štartovanie

Ručné

Objem zberného koša (l)

70

Hmotnosť (kg)

37

Hlučnosť (dB)

98

Materiál šasi

Oceľ

Funkcie

Čo sa týka funkcií, z nami sledovaných charakteristík kosačke Stiga nechýba žiadna. Má bočné aj zadné vyhadzovanie pokosenej trávy a navyše s ňou môžete aj mulčovať, čo znamená, že sa najemno pokosená tráva rozhadzuje naspäť na trávnik, kde následne pôsobí ako hnojivo. Pozitívom sú tiež ovládacie prvky umiestnené blízko rukoväte, ktorá je navyše mäkčená a ergonomická.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Áno

Bočné vyhadzovanie

Áno

Mäkčená ergonomická rukoväť

Áno

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Rotačná benzínová kosačka Stiga Combi 55 SVH Q je určená na záhrady s rozlohou aj nad 1 000 m2. Medzi jej prednosti patrí silný motor, veľké kolieska, široký záber 53 cm a rozsah výšky kosenia 25-80 mm. Medzi negatíva môžeme zaradiť napríklad vyššiu hmotnosť 37 kg alebo pomerne vysokú hlučnosť. Všeobecne ide ale o veľmi výkonnú benzínovú kosačku a rozhodne ju môžeme odporučiť – jedná sa o kvalitný stroj, aj keď si zaň patrične priplatíte.

680 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Stiga Combi 955 V H | Hodnotenie: 84,9 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našom tíme zameriava na elektroniku a technické témy. Údržbou trávnatej zelene sa dokonca krátkodobo živil a navyše pochádza z rodinného domu – problematiku benzínových kosačiek má teda zvládnutú. V článku sa dočítate napríklad to, akú šírku záberu vyberať v závislosti od veľkosti trávnatej plochy. Jeho recenzie nájdete aj pri vretenových kosačkách alebo krovinorezoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Stiga Combi 955 V H

Stiga Combi 955 V H

680 € Orientačná cena