Menu

Recenzia a porovnanie Stiga Estate 6102 HW

84,8 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Traktory pre plochu nad 5000 m2

Klady

  • Veľmi silný motor
  • Objemný kôš
  • Bohatá výbava

Zápory

  • Pomerne vysoká cena
  • Menší rozsah výšky kosenia
  • Nádrž by mohla byť väčšia
3 500 € Orientačná cena

Základné údaje

Vďaka výkonu 14 konských síl môžete od traktora Stiga Estate 6102 HW s dvojvalcovým motorom očakávať silu, ktorá by si mala poradiť aj s náročnejším terénom a vysokou trávou. Pomôže tomu aj hydrostatická prevodovka.

Veľmi pozitívne sú aj čísla týkajúce sa objemu zberného koša (300 l) a palivovej nádrže (7 l), obe tieto hodnoty zaistia celkom dlhé kosenie bez nutnosti vyprázdnenia koša alebo dolievania pohonnej hmoty počas kosenia. Odtiaľto tiež v spojení so 102 cm šírkou záberu pramení určenie stroja pre kosené plochy nad 5 000 m2, čo je hodnota, ktorá prekračuje požiadavky väčšiny bežných zákazníkov so záhradami klasických rozmerov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Stiga

Počet valcov

2

Výkon (HP)

14

Typ prevodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

7

Šírka záberu (cm)

102

Výška kosenia (mm)

30-90

Počet stupňov výšky kosenia

7

Počet nožov

2

Objem zberného koša (l)

300

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

240

Funkcie

Traktor disponuje štandardnou funkciou zadného vyhadzovania a nechýba mu ani možnosť mulčovania, ktorá rozhodí pokosenú trávu späť na trávnik, čím zaistí jeho hnojenie. Pri výške kosenia si môžete vybrať zo siedmich stupňov, rozsah kosenia sa potom pohybuje od 30 do 90 mm. Nejde teda o nijako nadštandardné hodnoty.

Naše hodnotenie a záver

Celkovo je možné hodnotiť tento záhradný traktor od firmy Stiga ako veľmi slušne vybavený a všeobecne nadpriemerný stroj, ktorý nemá žiadne podstatnejšie slabiny, čo je tiež hlavný dôvod jeho obsiahnutia v našom výbere. Prekážkou môže byť pre bežné domáce využitie snáď len vysoká cena, ktorá však plne zodpovedá skutočným kvalitám a tiež kategórii traktorov pre veľké plochy. Silný motor a 102 cm široký záber vám zaistia dobrú činnosť aj na plochách nad 5 000 m2. Obmedzenejší je rozsah výšky kosenia od 30 do 90 mm v siedmich rôznych stupňoch.

Ak trváte na vysokom výkone a širokom zábere, zároveň ale chcete väčší rozsah výšky kosenia a ste ochotní si trochu priplatiť, pozrite sa na recenziu produktu Cub Cadet XT3 QR106.

3 500 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: Stiga Estate 6102 HW | Hodnotenie: 84,8 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Stiga Estate 6102 HW

Stiga Estate 6102 HW

3 500 € Orientačná cena