Menu

Recenzia a test STIHL GH 460 C

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Pre profesionálov v kategorii Záhradné drviče vetiev

Klady

  • Veľmi výkonný
  • Spracuje hrubé vetvy
  • Dva otvory
  • Veľká odhlučnená násypka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Menej funkcií
  • Nemá spätný chod
2 000 € Orientačná cena

STIHL GH 460 C je benzínový drvič vetiev, ktorý zaujme skôr profesionálov. Nadpriemerný výkon, dva vhadzovacie otvory a kvalitné nožové ústrojenstvo z neho robia ideálneho pomocníka na spracovanie dreva, do sadu alebo na menšie hospodárstvo.

Hodnotenie dôležitých parametrov

Ako väčšina profesionálnych drvičov, aj STIHL GH 460 C využíva benzínový pohon, ktorý je zárukou lepšieho výkonu a mobility. S výkonom 6 500 W predstavuje druhé najvýkonnejšie zariadenie v našom porovnaní. Zvládne teda spracovať aj hrubé vetvy s priemerom 7,5 cm, čo je takmer dvojnásobok štandardnej hodnoty.

Nožové drviace ústrojenstvo mu ale dodáva schopnosť efektívne drviť aj zelený a mäkký odpad, z ktorého vytvorí veľmi drobné kúsky vhodné na kompost či mulčovanie.

Funkcie a doplnky

Modelu STIHL GH 460 C bohužiaľ chýba funkcia spätného chodu, čo je podľa nás veľmi dôležitá funkcia. Na druhú stranu by tu nemalo len tak dôjsť k zaseknutiu materiálu, pretože je motor skutočne dosť výkonný. Pokiaľ náhodou potrebujete zariadenie rýchlo vypnúť, môžete tak urobiť prostredníctvom bezpečnostného tlačidla.

Našťastie tu nechýba automatické vťahovanie vetiev, čo už je pri stroji pre profesionálov nutnosťou. Zberný kôš sa tu nenachádza, pretože sa predpokladá, že bude stroj využívaný na spracovanie veľkých objemov odpadu, ktorý odvezie iný stroj.

Jednoduchú prepravu a stabilitu zaisťujú široké pneumatiky, čo je pri zariadeniach s hmotnosťou 75 kg absolútne nevyhnutné. Všimnúť si môžete aj dva vhadzovacie otvory, vďaka ktorým môžete dovnútra vhadzovať oddelene dva rôzne typy materiálov, a široké násypky, ktoré uľahčia vhadzovanie košatejších vetiev.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Stihl

Pohon

Benzínový

Mechanizmus drvenia

Nože

Výkon (W)

6 500

Maximálny priemer vetiev (cm)

7,5

Spätný chod

Nie

Automatické vťahovanie vetiev

Áno

Bezpečnostná poistka

Áno

Zberný kôš

Nie

Objem zberného koša (l)

Nerelevantné

Kolieska

Áno

Ergonomické držadlo

Nie

Hmotnosť (kg)

75

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

STIHL GH 460 C je medzi zákazníkmi obľúbený vďaka svojej sile a schopnosti drviť prakticky akýkoľvek záhradný odpad. Zaobstarávajú si ho hlavne nároční užívatelia, ktorí chcú spracovávať veľké množstvo mäkkého i drevného odpadu, a profesionálni poskytovatelia záhradníckych služieb.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi konkurenčnými produktmi vyniká model STIHL GH 460 C vysokým výkonom, širokou násypkou, stabilným podvozkom a prítomnosťou dvoch vhadzovacích otvorov, ktoré nájdeme pri drvičoch vetiev len málokedy. Tento model má ale aj určité nedostatky, z ktorých je tou najočividnejšou vysoká obstarávacia cena. Výkonnostne je na tom síce výborne, ale chýbajú mu niektoré vychytávky. Ide napr. o spätný chod, ktorý by zabránil potenciálnemu zaseknutiu materiálu.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo porovnateľnou alternatívou k modelu STIHL GH 460 C je napr. GTM MSGTS 900G, ktorý zvládne drviť ešte o trochu hrubšie vetvy (8 cm). Je na tom lepšie aj v oblasti konštrukčného spracovania, pretože má ergonomickú rukoväť, veľmi širokú násypku a dosť mohutné kolesá, ktoré si poradia aj v drsnejšom teréne.

Ak máte obmedzenejší rozpočet, mohol by vám vyhovovať benzínový drvič Proma MZD-7/70. Ten si poradí s vetvami s priemerom do 7 cm a má tiež dosť širokú násypku. Jeho cena je pritom takmer tretinová.

Záverečné zhrnutie

STIHL GH 460 C je profesionálny benzínový drvič vetiev, ktorý si vďaka vysokému výkonu poradí aj s vetvami s priemerom 7,5 cm. Vďaka širokej násypke pojme naraz veľké množstvo materiálu. Jednotlivé druhy materiálov môžete dovnútra vhadzovať dvoma rôznymi otvormi. Využitie nájde pri práci v lese, parku, sade či hospodárstve.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: STIHL GH 460 C | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana obľubuje prácu v záhrade a ocení každú vychytávku, ktorá jej tieto chvíľky spríjemní. So záhradnými drvičmi vetiev má vlastné skúsenosti a vie, ako veľmi dokážu človeku ušetriť starosti so spracovaním záhradného odpadu. Trh s týmito produktmi má dôkladne zmapovaný, preto vám dokáže poradiť, na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia STIHL GH 460 C

STIHL GH 460 C

2 000 € Orientačná cena