Menu

Recenzia a test Tescoma President

82,3 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

 • Sklenená nádoba
 • Silný príkon
 • Automatické vypnutie

Zápory

 • Vyššia hlučnosť
 • Menej programov
 • Vyššia hmotnosť
160 € Orientačná cena
 • 8,3/10
  Hodnotenie základných parametrov
 • 9,7/10
  Hodnotenie misy
 • 10/10
  Hodnotenie ovládania
 • 6,2/10
  Hodnotenie funkcií
 • 82,3 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje

Za stolný mixér Tescoma President nevydáte ohromnú čiastku peňazí, napriek tomu sa dočkáte pomerne dobrých parametrov. Začať môžeme príkonom, ktorý sa hodnotou 1 800 W radí k najvyšším v našom porovnaní. Horšie je na tom stroj bohužiaľ s počtom otáčok, 22 000/min patrilo v čase porovnania (jún 2021) k podpriemeru. Napriek tomu sa však jedná o pomerne dobrú hodnotu, ktorá by mala stačiť ako na mixovanie tvrdej zeleniny, tak na výrobu ľadovej triešte.

Nádoba s objemom 1,8 l je priemerná, na trhu nájdete ako oveľa menšie, tak aj oveľa väčšie modely. Materiálom je sklo, čo nádobe prepožičiava odolnosť voči vyšším teplotám (takže je vhodná aj na mixovanie polievok), voči škrabancom a voči preberaniu pachov (čo oceníte, pokiaľ spracovávané suroviny často striedate). Hodnoty rozmerov a hmotnosti si môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Tescoma

30 % Tefal, 30 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % G21, 10 % Tescoma, 10 % Rohnson
Príkon (W)

1 800

1 520,00
Počet otáčok za minútu

22 000

31 000,00
Hlučnosť (dB)

85

82,43
Objem prvej nádoby (l)

1,8

1,78
Objem ďalšej nádoby/nádob (l)

Nemá ďalšie nádoby

80 % Nemá ďalšie nádoby, 10 % 1.4, 10 % 2 x 0.7
Materiál prvej nádoby

Sklo

50 % Tritan, 50 % Sklo
Materiál ďalšej nádoby/nádob

Nemá ďalšie nádoby

80 % Nemá ďalšie nádoby, 10 % Sklo, 10 % Tritan
Výška (cm)

42,5

50,10
Šírka (cm)

20

21,74
Hĺbka (cm)

20

20,79
Hmotnosť (kg)

4,2

5,15

Vybavenie a funkcie

Pokiaľ sa zameriame na ďalšie funkcie, poteší nás možnosť plynulej regulácie rýchlosti otáčok, pulzný spínač a tri prednastavené programy – na smoothie, pyré a ľadovú triešť. Po ich ukončení sa mixér sám vypne, takže nie je nutné pri ňom neustále stáť a strážiť ho. Na druhú stranu je však nutné priznať, že drahšie mixéry ponúknu programov aj osem či desať.

Mixéru Tescoma tiež chýba možnosť varenia alebo mixovania vo vákuu, tou ale disponuje stále len malé množstvo produktov na trhu. Čistiaci program by ste tiež hľadali márne.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ovládanie

Manuálne ovládanie

40 % Manuálne ovládanie, 30 % Dotykový displej, 30 % Displej a tlačidlá
Plynulé nastavenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Počet prednastavených programov

3

5,70
Funkcia varenia

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Vákuová technológia

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Časovač

Áno

70 % Áno, 10 % Nie, 20 % Neuvedené
Pulzný spínač

Áno

100 % Áno
Drvenie ľadu

Áno

100 % Áno
Čistiaci program

Nie

50 % Áno, 50 % Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívateľských recenzií je u tohto modelu na vyhľadanie menej, zato však medzi nimi nenájdete jedinú negatívnu (v júni 2021). Zákazníci si najčastejšie pochvaľujú silný výkon a robustné prevedenie.

Hlavné klady a zápory

Medzi výhody mixéra Tescoma počítame vysoký príkon, sklenenú nádobu a celkovo robustné prevedenie. Páči sa nám aj automatické vypnutie po dokončení programov, ktoré sa nám zdá pohodlnejšie ako neustále vyzeranie očakávanej konzistencie. Ako nevýhodu musíme spomenúť nižší počet otáčok, vyššiu hlučnosť a hmotnosť, ktorá je však pri použití masívnych materiálov nevyhnutná.

Naše hodnotenie a záver

Stolný mixér Tescoma President patrí k lacnejším modelom, ktoré však výkonom nezaostávajú. Objemovo je priemerný, poteší nádoba zo skla a zvyšok tela z nerezu. Materiálové spracovanie je teda kvalitné, je však nutné počítať aj s vyššou hmotnosťou. Čo sa funkcií týka, mixér disponuje pulzným spínačom, plynulou reguláciou otáčok aj prednastavenými programami. Tie sú síce len tri, veľkou výhodou je však automatické vypnutie po ich dokončení.

Pokiaľ sa o programovú ponuku príliš nezaujímate, ale radi by ste objemnú nádobu a silný výkon, môžeme odporučiť na prečítanie aj recenziu mixéra G21 Perfect Smoothie Vitality.

160 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Tescoma President | Hodnotenie: 82,3 %
Iveta Polášková patrí k redaktorom, ktorých najviac baví zháňanie nových informácií a prepis do formy, ktorá bude zrozumiteľná úplne každému. Je alergická na reklamné vychvaľovanie a namiesto neho sa snaží poctivo referovať o výhodách aj nevýhodách jednotlivých produktov. Rada prezradí, v čom spočívajú benefity rôznych materiálov alebo aký príkon nie je dostatočný na mixovanie tvrdej ľadovej triešte. Okrem stolných mixérov sa zaujíma aj o iné "kuchynské" témy, napríklad o pomalé hrnce alebo moka kanvičky.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tescoma President

Tescoma President

160 € Orientačná cena