Menu

Streetwise Paralyzér Streetwise Police Force 12 000 000 V – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Paralyzéry

Klady

  • Nadpriemerné napätie
  • Kvalitné spracovanie
  • Dá sa použiť aj na rozbitie skla
  • Svietidlo s 5 módmi
  • Doživotná záruka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Neschováte ho do vrecka
150 € Orientačná cena

Streetwise Police Force 12 000 000 V predstavuje elektrický paralyzér vo forme obušku spadajúci do vyššej cenovej kategórie. Vďaka vysokej účinnosti ho možno odporučiť na obranu pred mimoriadne agresívnymi útočníkmi, využívajú ho teda dokonca aj ozbrojené zložky.

Základná charakteristika

S napätím 12 000 000 V sa v čase písania tejto recenzie (máj 2023) radí medzi najsilnejšie modely na trhu. Vďaka tomu pôsobí aj cez hrubú vrstvu oblečenia a útočníka spoľahlivo paralyzuje. Nájdete tu aj svietidlo, ktorým ho môžete oslepiť alebo ho skúsiť zmiasť režimom ostrého blikania.

Pri takto prepracovanom modeli je absolútnou samozrejmosťou pútko, ktoré paralyzér zablokuje, pokiaľ vám ho útočník vytrhne z ruky (pri podlhovastom obušku sa to môže stať pomerne ľahko). Nemusíte mať obavy ani z nechceného zapnutia, pretože najskôr musíte povoliť poistku.

Ako väčšina výkonnejších paralyzérov čerpá energiu zo vstavanej batérie, čo ocenia zákazníci, ktorí nechcú často kupovať nové baterky. Súčasťou balenia je ochranné puzdro, ktoré je možné upevniť za opasok.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Streetwise

Tvar

Obušok

Napätie (V)

12 000 000

Napájanie

Vstavaná nabíjacia batéria

LED svietidlo

Áno

Alarm

Nie

Bezpečnostné pútko

Áno

Poistka proti nechcenému zapnutiu

Áno

Klips na zavesenie/pripnutie

Nie

Puzdro v balení

Áno

Hmotnosť (g)

857

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Paralyzéry Streetwise patria medzi najpredávanejšie obranné prostriedky na tuzemskom trhu. Streetwise Police Force 12 000 000 V rozhodne nie je výnimkou, hoci pri ňom v čase písania tejto recenzie (máj 2023) evidujeme nižší počet zákazníckych hodnotení.

Väčšina z nich je však vedená v pozitívnom duchu. Užívatelia sú spokojní ako s výbavou, tak aj s parametrovými vlastnosťami produktu. Pre niektorých zákazníkov je atraktívny aj vďaka celoživotnej záruke, ktorú výrobca poskytuje.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Streetwise Police Force 12 000 000 V disponuje nadpriemerným napätím. V tomto ohľade sa mu rovná len málo produktov od konkurenčných výrobcov. Pochvalu si zaslúži aj za vysokú kvalitu spracovania a pevnú konštrukciu z leteckého hliníka. Obušok sa vďaka tomu dá v prípade núdze použiť aj na rozbitie skla. Ďalšou zaujímavou vychytávkou je svietidlo, pri ktorom sa dá prepínať medzi 5 rôznymi módmi – od plného svietenia až po stroboskopické blikanie.

Hlavnou nevýhodou tohto paralyzéra sú rozmery. Na rozdiel od vreckových modelov ho len tak ľahko neskryjete v dlani alebo vo vrecku. Môžete ho ale aspoň upevniť za opasok. Niektorých zákazníkov by mohla od kúpy odradiť aj vysoká obstarávacia cena.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom, ktorí si chcú kúpiť paralyzér typu obušok, ale majú obmedzenejší rozpočet, môžeme ako vhodnú alternatívu k Streetwise Police Force 12 000 000 V odporučiť Triple Defender 27 000 000 V od rovnakého výrobcu. Napätie má síce viac ako dvojnásobné, ale úroveň spracovania je tu podstatne horšia. Zároveň k tomuto modelu neevidujeme žiadne užívateľské recenzie ani iné hodnotenia.

Ďalšou možnosťou je Police HY C8, ktorý je síce extrémne lacný, ale nemôžete sa tu spoľahnúť na úroveň spracovania. Ide o menej známu značku, ktorá pochopiteľne neposkytuje žiadnu predĺženú záruku.

Záverečné zhrnutie

Streetwise Police Force 12 000 000 V je spoľahlivým sebaobranným prostriedkom pre prípady, keď sa potrebujete ubrániť dosť silnému útočníkovi, prípadne aj agresívnemu psovi. Obušok je dostatočne dlhý, aby ste si mohli útočníka držať ďalej od tela. Zároveň ho môžete aj oslniť alebo vyľakať ostrým svietidlom. V núdzi sa dá tento paralyzér použiť aj na rozbitie skla (napr. v aute), pretože je vyrobený z kvalitného leteckého hliníka.

150 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Streetwise Paralyzér Streetwise Police Force 12 000 000 V | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa osobne zaujíma o prostriedky modernej sebaobrany, má teda dobrý prehľad o jednotlivých možnostiach a produktoch, ktoré tuzemský trh aktuálne ponúka. Vďaka tomu dokáže efektívne zhodnotiť, aké parametre sú pri výbere paralyzéra relevantné. Tému paralyzérov navyše spracovala tak, aby bola zrozumiteľná pre všetky typy čitateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Streetwise Paralyzér Streetwise Police Force 12 000 000 V

Streetwise Paralyzér Streetwise Police Force 12 000 000 V

150 € Orientačná cena