Menu

Recenzia a test LG RC81V5AV7N

89,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Sušičky bielizne

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnotenie efektivity sušenia
 • 8,0/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,0/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Samočistiaci kondenzátor
 • Smart funkcie
 • Trieda účinnosti kondenzácie A

Zápory

 • Nemá parné funkcie
 • V niektorých ohľadoch priemerná
540 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sušička LG je jedným z hybridných modelov, ktorých bolo v čase písania recenzie (november 2022) na trhu skôr pomenej. Tieto sušičky sú zvláštne tým, že majú ako vykurovacie teleso, tak aj technológiu tepelného čerpadla, a môžete si tak vybrať, či chcete práve sušiť bielizeň rýchlejšie alebo úspornejšie. Pohon sušičky zastáva moderný invertorový motor, s ktorým sa pri novších modeloch stretávame už pomerne často. Medzi jeho hlavné benefity patrí dlhá životnosť. Kapacita 8 kg, ktorú tento model ponúkne, bude optimálna zhruba pre štvorčlennú rodinu.

Oproti konkurenčným modelom vyniká táto sušička veľmi účinnou kondenzáciou, dostala sa do najlepšej triedy A. To znamená, že z nej neuniká takmer žiadna vlhkosť. V ostatných parametroch sa drží skôr štandardných hodnôt. Energetickou účinnosťou sa zaradila do triedy A++, rovnako ako viac ako polovica hodnotených modelov. Tiež hlučnosť 64 dB a trojhodinová dĺžka štandardného programu zodpovedali vtedajšiemu priemeru.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

LG

40 % Beko, 20 % LG, 20 % Bosch, 10 % AEG, 10 % Indesit
Typ sušičky

Hybridný

50 % Kondenzačný, 30 % S tepelným čerpadlom, 20 % Hybridný
Typ motora

Invertorový

80 % Invertorový, 20 % Klasický
Maximálna náplň (kg)

8

50 % 8, 30 % 9, 20 % 7
Možnosť napojenia na odpad

Áno

100 % Áno
Trieda účinnosti kondenzácie

A

80 % A, 20 % B
Energetická trieda

A++

80 % A+++, 20 % A++
Ročná spotreba (kWh)

211

187,90
Ročné náklady na prevádzku za rok 2022 (EUR)

50

43,92
Hlučnosť (dB)

64

40 % 64, 30 % 62, 20 % 65, 10 % 66
Trvanie štandardného programu (min)

181

178,10

Vybavenie a funkcie

Ak začneme od toho, čo sušička LG nemá, nenájdete u nej parné funkcie. V našom porovnaní ale touto technológiou disponovalo len minimum spotrebičov, nejde tak o nijako zásadný nedostatok. Aj bez parných funkcií je výbava sušičky dostatočne pestrá. Detská poistka, displej, časovač, priehľadné veko bubna, tieto prvky už sú dnes úplnou samozrejmosťou a nie je potrebné sa o nich dlho rozpisovať. Do podobnej kategórie štandardných prvkov zaraďujeme už aj zvukovú signalizáciu, systém proti pokrčeniu a senzory vlhkosti, ktoré spresňujú sušenie. Ani tie sušičke nechýbajú.

Zo zaujímavejších položiek môžeme vyzdvihnúť vnútorné osvetlenie bubna, ktoré sa u sušičiek začalo častejšie objavovať až v poslednej dobe, smart funkcie, ktorými disponovalo len niekoľko málo hodnotených modelov, a podobne neobvyklý samočistiaci kondenzátor. Ten vám predovšetkým uľahčí údržbu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Samočistiaci kondenzátor

Áno

60 % Nie, 40 % Áno
Detská poistka

Áno

100 % Áno
Displej

Áno

100 % Áno
Priehľadné veko bubna

Áno

100 % Áno
Odložený štart/koniec

Áno

100 % Áno
Vnútorné osvetlenie bubna

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Zvukový signál

Áno

100 % Áno
Senzory vlhkosti

Áno

100 % Áno
Smart funkcie

Áno

60 % Nie, 40 % Áno
Parné funkcie

Nie

60 % Nie, 30 % Áno, 10 % Neuvedené
Systém proti pokrčeniu

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

85

40 % 85, 20 % 84,9, 20 % 84,2, 20 % 84,6
Šírka (cm)

60

40 % 60, 30 % 59,7, 20 % 59,8, 10 % 59,9
Hĺbka (cm)

66

62,23
Hmotnosť (kg)

57

51,13

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou sušičky LG je najmä jej ponuka funkcií. So smart funkciami a samočistiacim kondenzátorom sa zatiaľ nestretávame tak často, nechýba navyše ani drvivá väčšina bežnejších prvkov. Poteší aj vysoká účinnosť kondenzácie, invertorový motor a menej obvyklé hybridné spracovanie. Zásadné negatíva u tohto modelu nenachádzame, keď už, tak je skôr v niektorých ohľadoch priemerný. Z výbavy postráda parné funkcie, tie ale nie sú nijako bežné.

Porovnanie s alternatívami

V danej cenovej kategórii bude sušičke LG len ťažko niekto konkurovať. Ak ste ale ochotní si ešte niečo priplatiť, zaujímavou voľbou by mohla byť sušička LG RC91V9AV4N. Tá má oproti modelu LG RC81V5AV7N lepšiu energetickú triedu a nižšiu hlučnosť. Ponúka tiež o trochu väčšiu kapacitu (9 kg), ktorá by mohla vyhovovať početnejším domácnostiam. Má však trochu dlhšie trvanie štandardného programu. Výbava oboch modelov je viac-menej rovnaká, vrátane invertorového motora. Totožná je aj ich trieda kondenzácie.

Naše hodnotenie a záver

S prihliadnutím na cenu musíme sušičku LG RC81V5AV7N označiť za vynikajúci model. Hoci sa radí k nižšej až strednej cenovej triede, ponúkne skvelú výbavu so samočistiacim kondenzátorom a smart funkciami, rovnako ako vynikajúcu triedu účinnosti kondenzácie a invertorový motor. V ostatných ohľadoch, ako je hlučnosť, dĺžka trvania štandardného programu alebo energetická účinnosť, je skôr priemerná. To je ale v danej cenovej kategórii ešte stále dobrý výsledok. S kapacitou 8 kg pôjde o model vhodný do cca štvorčlenných domácností.

Ak hľadáte ešte o trochu lepší model a nevadí vám si za jeho obstaranie priplatiť, pozrite sa aj na recenziu sušičky LG RC91V9AV4N.

540 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: LG RC81V5AV7N | Hodnotenie: 89,8 %
Eliška Srncová
Eliška patrí k služobne najstarším členom nášho tímu a téme sušičiek sa venuje už viac ako tri roky. Dlhodobo sleduje vývoj týchto spotrebičov aj najnovšie trendy a v malíčku má aj energetické štítky. Poradí vám teda, aké hodnoty na štítkoch hľadať, do ktorých prístrojov sa oplatí investovať, ktoré funkcie pre vás môžu byť zbytočné a naopak, ktoré by sušičke nemali chýbať. Okrem sušičiek má Eliška na starosti aj umývačky, práčky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia LG RC81V5AV7N

LG RC81V5AV7N

540 € Orientačná cena