Menu

Recenzia a porovnanie Concept SO-1015

73,9 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Klasické okrúhle sušičky potravín

Klady

  • Jednoduché ovládanie
  • Možnosť zdvojnásobiť počet plátov
  • Ľahká

Zápory

  • Chýba časovač
  • Nemá displej
45 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Concept SO-1015 je klasická okrúhla sušička potravín ponúkajúca sušenie na základných šiestich plátoch. Ide o štandardný počet, s tým, že prikúpiť si môžete k tomuto základu až 6 ďalších plátov. Držme sa ale teraz základu; na šiestich plátoch usušíte pomerne veľké množstvo surovín, plocha všetkých plátov dohromady je pomerne veľká, najmä v porovnaní s ostatnými okrúhlymi sušičkami.

Samozrejmosťou dnešných sušičiek je regulácia teploty, rozsah teplôt je pritom vcelku dostačujúci na veľké množstvo surovín. Pri 35 °C usušíte napríklad bylinky, pri tej najvyššej teplote 70 °C potom usušíte napríklad mäso. Teplotu môžete nastavovať v 5-stupňových krokoch.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Tvar

Okrúhly

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

245

Počet plátov

6

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Áno

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Kroky nastavenia teploty po °C

5

Priemer okrúhlych plátov (cm)

32

Plocha plátu (cm2)

804

Plocha plátov celkom (cm2)

4 825

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

Concept SO-1015 nepatrí k najvybavenejším sušičkám čo sa funkcií týka, má iba tú najzákladnejšiu – poistku proti prehriatiu. Tá je zásadná vo chvíli, keď chcete nechať sušičku pracovať bez dozoru.

Čo tomuto modelu chýba je potom automatické vypnutie a časovač. To pre vás znamená, že si musíte sami postrážiť dobu sušenia a sušičku ručne vypnúť, akonáhle bude všetko usušené. Väčšine moderných modelov tieto funkcie vo výbave nechýbajú. Na druhú stranu ale jej ovládanie nemôže byť jednoduchšie – stačí nastaviť teplotu a zapnúť.

Čo sa týka rozmerov, model Concept nijako zvlášť neopúšťa štandardné hodnoty. Priemer je 33 cm, výška sa potom odvíja od počtu použitých plátov. Sušička má výhodnú hmotnosť 2 kg, jej presúvanie by teda nemalo robiť žiadne problémy, nie je preto potrebné vyčleniť pre ňu špeciálne miesto, ale v prípade nevyužívania ju môžete pohodlne upratať do skrine. Čo určite poteší je možnosť umývania plátov v umývačke.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Nie

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Zvukový signál

Nie

Hmotnosť (kg)

2

Šírka (cm)

33

Hĺbka (cm)

33

Umývanie v umývačke riadu

Áno

Hodnotenie používateľov a ďalších expertov

Používatelia, ktorí túto sušičku už používajú, si pochvaľujú kvalitu sušenia a tichý chod. Oceňujú jednoduché použitie a variabilitu plátov na sušenie. Vadí im kratší prívodný kábel a veľké otvory v plátoch, ktorými môžu niektoré malé kúsky prepadávať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou sušičky Concept je jej variabilita, môžete sušiť na šiestich až dvanástich plátoch. Niekomu môže vyhovovať aj jednoduché ovládanie, kedy stačí nastaviť teplotu a zapnúť. My absenciu funkcií považujeme skôr za nevýhodu. Bez časovača nemôžete nechať sušičku bez dozoru. Čo pri sušení, ktoré môže trvať aj viac ako 12 hodín, môže byť problém.

Naše hodnotenie a záver

Concept SO-1015 je klasická okrúhla sušička potravín z plastu. Disponuje šiestimi základnými plátmi na sušenie, počet môžete dokúpením ale až zdvojnásobiť. Je veľmi jednoduchá, disponuje termostatom s rozsahom 35 až 70 °C na sušenie všemožných potravín od byliniek po mäso. Je ale vybavená iba jednou funkciou – bezpečnostnou poistkou proti prehriatiu. Ďalšie funkcie, ako je časovač s automatickým vypnutím, zvukový signál alebo displej, nemá.

Ak chcete sušičku nechať pracovať samostatne a tieto funkcie vyžadujete, mohol by vás zaujať model Sencor SFD 851GR.

45 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Concept SO-1015 | Hodnotenie: 73,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept SO-1015

Concept SO-1015

45 € Orientačná cena