Menu

Recenzia a porovnanie Concept SO-1020

74,6 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Klasické okrúhle sušičky potravín

Klady

  • Veľké množstvo plátov
  • Prijateľná cena
  • Jednoduché ovládanie

Zápory

  • Nemá časovač
  • Vyššia hmotnosť
  • Nemá displej
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Táto okrúhla sušička značky Concept je pomerne netypická svojim veľkým množstvom plátov. V základe ich má 9, doplniť ich môžete ešte o ďalšie, na celkový počet 12. Pláty sú zároveň pomerne veľké, sušička teda ponúka veľkú plochu na sušenie vašej úrody. Ocenia ju aj náročnejší zákazníci.

Pretože je sušička naozaj rozmerná, musí tomu byť primeraná aj hmotnosť, tá dosahuje 4 kg. Pre častú manipuláciu to nie je určite príliš pohodlná váha, ale pamätajte, že sušičku je možné rozobrať plát po pláte, a tak aj prenášať v prípade potreby po menších častiach.

Okrem toho, že ponúka veľkú plochu na sušenie, umožňuje regulovať teplotu vo veľkom rozmedzí, kedy najnižšia hodnota je 35 °C, najvyššia potom 70 °C. Nastavovať ju je možné v jednotlivých krokoch po 5 °C. Usušíte tak okrem obvyklého ovocia či zeleniny bez problémov aj bylinky, kvety a iné produkty, ktoré potrebujú skôr nižšie teploty sušenia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Tvar

Okrúhly

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

245

Počet plátov

9

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Áno

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Kroky nastavenia teploty po °C

5

Priemer okrúhlych plátov (cm)

32

Plocha plátu (cm2)

804

Plocha plátov celkom (cm2)

7 238

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

Concept SO-1020 sa síce zdá byť úplne ideálny čo sa veľkosti týka, v rámci funkcií ale za konkurentmi výrazne zaostáva. Užívatelia si na nej nebudú môcť prednastaviť dobu sušenia, sušička sa teda sama automaticky nevypne. To je pritom dnes už úplne bežná funkcia pri väčšine modelov na trhu. Sušičku by ste preto mali mať vždy pod dohľadom.

Ovládanie je veľmi jednoduché, bez displeja. Stačí otočiť kolieskom na nastavenie teploty a stlačiť tlačidlo na vypnutie a zapnutie.

Na bezpečnostné funkcie ale výrobca nerezignoval a osadil sušičku poistkou proti prehriatiu.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Nie

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Zvukový signál

Nie

Hmotnosť (kg)

3,2

Výška (cm)

36

Šírka (cm)

33

Hĺbka (cm)

34

Umývanie v umývačke riadu

Nie

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Podľa užívateľských recenzií je sušička potravín Concept SO-1020 značne rozšírená, je ich totiž viac ako tristo. To je vzorka, podľa ktorej ide posúdiť, ako je prístroj obľúbený, ako používateľom slúži. Čo je jednoznačným benefitom sušičky je jej kapacita na sušenie, tá je takmer bezkonkurenčná, v základe majú väčšinou sušičky okrúhleho tvaru päť, šesť plátov.

Užívatelia majú skúsenosť so sušením mnohých rôznych druhov surovín, zvládne okrem ovocia, zeleniny, húb aj bylinky, kvety, či dokonca pečivo. Je tichá a navyše cenovo veľmi prijateľná.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou sušičky Concept je veľká plocha na sušenie, ktorú zaisťuje 9 až 12 plátov. Pozitívne je tiež jednoduché ovládanie a bezpečnostná poistka proti prehriatiu. S jednoduchým ovládaním sa však spája aj nevýhoda, sušička nie je vybavená žiadnou doplnkovou funkciou, nemá časovač, automatické vypnutie ani zvukový signál.

Naše hodnotenie a záver

Užívateľsky veľmi známa a obľúbená sušička potravín Concept SO-1020 ponúka veľkú plochu na sušenie. To určite využijú tí, ktorí potrebujú hľadieť vedľa kvality aj na kvantitu sušenia. Ostatne, ona kvalita je tiež na vysokej úrovni. Sušička má poistku proti prehriatiu, je možné na nej regulovať rôzne teploty vo veľkom rozmedzí a vďaka tichému chodu vás nebude rušiť ani v noci. Slabinou je chýbajúca funkcia automatického vypnutia a nedisponuje ani časovačom. Pokiaľ tieto funkcie považujete za kľúčové, pozrite sa určite na iné modely v našom porovnávacom teste sušičiek potravín. Napríklad G21 Paradiso BIG ich má a navyše ponúkne aj obdobne veľkú kapacitu.

50 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Concept SO-1020 | Hodnotenie: 74,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept SO-1020

Concept SO-1020

50 € Orientačná cena