Menu

Recenzia a porovnanie Concept SO 2050

79,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Sušičky potravín s bočným plnením

Klady

  • Nerezové pláty
  • Rovnomerné sušenie
  • Možnosť umývať v umývačke

Zápory

  • Časovač len na 19,5 hodiny
  • Menšia sušiaca plocha
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Concept SO 2050 je sušička potravín hranatého tvaru s bočným plnením. Vzduch v nej teda lepšie cirkuluje ako v klasických sušičkách, ktoré majú ventilátor umiestnený dole. V rámci tohto typu sa jedná o menší model, disponuje 6 plátmi a ich sušiaca plocha nie je z najväčších. Konkrétne hodnoty nájdete v nasledujúcej tabuľke. Rovnako ako u ostatných bokom plnených sušičiek nie je možné pridať pláty.

Podľa toho, akú potravinu práve sušíte, môžete nastaviť teplotu medzi 35 a 70 °C. Najnižšia teplota je vhodná na sušenie kvetov, byliniek a raw produktov. Vysokú potom naopak využijete pri sušení mäsa.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Tvar

Hranatý

Konštrukcia

S bočným plnením

Príkon (W)

500

Počet plátov

6

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Nie

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Rozmery hranatých plátov (cm)

33 x 30

Plocha plátu (cm2)

990

Plocha plátov celkom (cm2)

6 000

Materiál

Plast + nerez

Hodnotenie funkcií

Sušička potravín Concept je dobre vybavená, čo je pri bokoch plnených sušičiek obvyklé. Vďaka časovaču s automatickým vypnutím nemusíte sušičku strážiť a sami stopovať, kedy je potrebné sušenie ukončiť. Nastaviť ho môžete od 30 minút do 19,5 hodiny. Pokiaľ budete sušiť napríklad mäso, čo trvá aj viac ako 30 hodín, sušička si predsa len nejakú vašu asistenciu vyžiada. Ovládanie je jednoduché vďaka displeju, ktorý zobrazuje všetko dôležité.

Okrem klasických nerezových plátov je súčasťou balenia aj plát bez dierok, ktorý slúži ako tácka na prepadnuté časti v spodnej časti sušičky. Výhodou je možnosť umývania plátov v umývačke riadu.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

30 min až 19,5 hod

Príslušenstvo

Plát bez dierok

Umývanie v umývačke riadu

Áno

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Majitelia sušičky si pochvaľujú najmä rovnomerné sušenie a dostatočný výkon. Podľa nich sa so sušičkou dobre manipuluje a ľahko sa ovláda. Nemôžu sa však zhodnúť na tom, či je tichá alebo hlučná, každý má skrátka iný názor. Viackrát ale spomínali, že má sušička krátky prívodný kábel.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pozitívne hodnotíme najmä výbavu sušičky Concept. Umožňuje nastaviť teplotu i dobu sušenia, po uplynutí ktorej sa sama vypne. Časovač je ale iba na 19,5 hodiny, pri sušení časovo náročných surovín tak budete musieť sušiť na dvakrát. Oceňujeme tiež nerezové pláty, ktoré je možné umývať v umývačke riadu.

Naše hodnotenie a záver

Sušičku potravín Concept SO 2050 môžeme odporučiť náročnejším používateľom, ktorí hľadajú model s rovnomerným sušením. To je zaistené umiestnením ventilátora v zadnej časti sušičky. Na 5 plátoch môžete vďaka nastaviteľnej teplote sušiť všetko od byliniek po masové jerky. Časovač vám umožní nechať sušičku bežať bez dozoru, vypne sa totiž v presne stanovenom čase. Na sušenie veľkého množstva potravín, napríklad v lete pri zbere záhradky, môže byť kapacita nedostatočná. Pokiaľ hľadáte model pre väčšie sušenie, odporúčame vám model Sencor SFD 7000, ktorý ponúka takmer dvojnásobnú sušiacu plochu, má rovnaké funkcie a stojí len o pár eur viac. 

140 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Concept SO 2050 | Hodnotenie: 79,4 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept SO 2050

Concept SO 2050

140 € Orientačná cena