Menu

Recenzia a porovnanie ECG SO 570

84,1 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Klasické okrúhle sušičky potravín

Klady

  • Široké nastavenie teploty
  • Časovač
  • Možnosť rozšíriť o ďalšie 2 pláty

Zápory

  • Veľké otvory v plátoch
  • Nie je možné umývať v umývačke
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Sušička potravín ECG SO 570 má v základnej výbave 5 plátov, čo je pre okrúhle sušičky na našom trhu štandard. Pridať pritom môžete maximálne dva ďalšie pláty, čím sa dostanete až na maximálny počet poschodí 7. Pokiaľ vezmeme do úvahy iba základných päť poschodí, kúpou tohto modelu získate plochu skôr pre občasné sušenie. Objemom sa radí k ľahko podpriemerným. Konštrukcia sušičky váži 2,7 kg, čo bola v čase písania recenzie (december 2021) štandardná hmotnosť.

Na sušenie si môžete navoliť rôzne teploty, ktoré patria do rozhrania 35-70 °C. Ide o najobvyklejší rozsah teplôt, s ktorým sa v našom porovnávacom teste môžete stretnúť. Hodnotu je možné nastavovať v krokoch po 5 °C, čo je tiež veľmi bežné. V tejto sušičke môžete sušiť citlivejšie suroviny ako bylinky či kvety, ktoré majú rady nižšie teploty, zároveň si vďaka vysokej teplote 70 °C budete schopní usušiť mäso.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ECG

Tvar

Okrúhly

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

240

Počet plátov

5

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Áno

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Kroky nastavenia teploty po °C

5

Priemer okrúhlych plátov (cm)

30,4

Plocha plátu (cm2)

700

Plocha plátov celkom (cm2)

3 500

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

V rámci funkcií sme sa zamerali na tie hlavné: automatické vypnutie, časovač a poistka proti prehriatiu. Z vymenovaných disponuje sušička ECG všetkými. Časovač je možné nastaviť po polhodinách v intervale od 30 minút do 19,5 hodiny. Keď uplynie nastavená doba, sušička sa po zaznení zvukového signálu sama vypne.

Rozmery sušičky si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Umývanie jednotlivých plátov budete musieť zvládnuť ručne, do umývačky ich dať nemôžete.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

30 min až 19,5 hod

Interval časovača

30 min

Zvukový signál

Áno

Hmotnosť (kg)

2,7

Výška (cm)

31,5

Šírka (cm)

30

Hĺbka (cm)

31,5

Umývanie v umývačke riadu

Nie

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia sušičky ECG si pochvaľujú jej funkčnosť a spoľahlivosť. Niektorým vadia väčšie otvory v sitách a absencia sita na bylinky. Komentujú tiež nutnosť striedania plátov, tá sa však spája s klasickou konštrukciou tohto modelu.

Odborníci dTestu sušičku tiež hodnotia dobre. Získala si ich svojou nízkou hlučnosťou a bezpečnosťou. Slabšie hodnotenie získala v oblasti doby sušenia, vadili aj spomínané väčšie otvory.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľkou výhodou sušičky potravín značky Concept je veľké množstvo plátov, sušička preto disponuje veľkou plochou na sušenie. Prístroj je hranatý, čo umožňuje optimálne využitie plochy a navyše sa lepšie skladuje ako okrúhle modely. Sušička je tiež dobre vybavená funkciami a má moderný dizajn. Nevýhodou je dlhšia doba sušenia a podľa užívateľov aj nerovnomerné sušenie medzi jednotlivými poschodiami. Niekomu môžu vadiť aj väčšie otvory v plátoch, ktorými malé kúsky potravín prepadávajú.

Naše hodnotenie a záver

Sušička potravín ECG SO 570 usuší rozmanité potraviny, vďaka vysokej maximálnej teplote usuší aj mäso, naopak najnižšia možnosť nastavenia teploty nebude ideálna na sušenie byliniek, pretože je na to príliš vysoká. Pokiaľ ale uprednostňujete sušenie húb, ovocia či zeleniny, tento model môžeme vrelo odporučiť. V našom porovnaní s niekoľkými ďalšími modelmi sme sa stretli s objemovo väčšími, preto v sušičke ECG odporúčame najmä sezónne sušenie. Ak potrebujete väčšiu kapacitu na časté sušenie, odkážeme vás na recenziu sušičky Concept SO-1060. Tá má aj napriek tomu, že k základu sušičky ECG je možné pridať dve poschodia, väčšiu kapacitu. Napríklad funkciami sa ale nelíšia, oba modely majú časovač, tichý chod a poistku proti prehriatiu, takže ich môžete nechať chvíľu bez dohľadu a v prípade, že by sa sušičky prehriali, samé sa vypnú.

50 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: ECG SO 570 | Hodnotenie: 84,1 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ECG SO 570

ECG SO 570

50 € Orientačná cena