Menu

Recenzia a porovnanie G21 Mistral

92,7 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Sušičky potravín s bočným plnením

Klady

  • Nerezové prevedenie
  • Veľká sušiaca plocha
  • 10 plátov v balení
  • Všetky funkcie

Zápory

  • Veľmi ťažká
  • Vyššia cena
270 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

G21 Mistral je veľká hranatá sušička s bočným plnením. Je vyrobená z nerezu, čo je obľúbený a odolný materiál. Výhodou sušičiek s bočným plnením je rovnomerná cirkulácia vzduchu, nie je preto potrebné pláty v priebehu sušenia prehadzovať, ako je to pri klasických modeloch. Je vhodná na naozaj veľké sušenie, má 10 plátov a veľkú sušiacu plochu. Konkrétnu hodnotu nájdete v nasledujúcej tabuľke. Vzhľadom na konštrukciu nie je možné pridávať ďalšie pláty, ale pre bežné použitie to nie je ani potrebné.

Rovnako ako pri ostatných sušičkách, aj model G21 umožňuje nastavenie teploty. Podľa sušenej potraviny môžete nastaviť 35 °C až 75 °C v krokoch po 5 °C. Nízka teplota je vhodná na sušenie byliniek, kvetov, alebo napríklad raw sušienok. Vysokú teplotu využijete pri príprave mäsových jerky. 

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Tvar

Hranatý

Konštrukcia

S bočným plnením

Príkon (W)

1 100

Počet plátov

10

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Nie

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

75

Kroky nastavenia teploty po °C

5

Rozmery hranatých plátov (cm)

38 x 38

Plocha plátu (cm2)

1 521

Plocha plátov celkom (cm2)

15 210

Materiál

Nerez

Hodnotenie funkcií

To, že sa jedná o model pre náročných užívateľov, potvrdzuje aj vybavenie funkciami. To zahŕňa samozrejme bezpečnostnú poistku proti prehriatiu. Vo výbave nechýba ani displej a časovač s automatickým vypnutím. Ten je možné nastaviť od 30 minút až po 48 hodín, a to v 30 minútových intervaloch. To oceníte najmä pri sušení časovo náročných potravín, ako je mäso alebo hrozno. Sušičku tak bez obáv môžete nechať pracovať samotnú, napríklad v noci alebo v čase, keď budete mimo domova.

Pláty je možné umývať v umývačke, čo pri počte 10 určite oceníte. Okrem klasických roštov je súčasťou balenia aj jemné sito na sušenie byliniek. Tie totiž často prepadávajú veľkými otvormi. Dokúpiť možno aj pláty bez otvorov na prípravu sušienok a placiek.

Už podľa obrázku je jasné, že sa jedná o rozmerný spotrebič. Meria 43 cm na výšku, 42 cm na šírku a 52 cm zaberá do hĺbky. Závratná je tiež jeho hmotnosť 17 kg, ktorá ho predurčuje na pevné umiestnenie na pracovnej ploche. Manipulácia je totiž veľmi obtiažna. Vopred si teda ujasnite, kam sušičku umiestnite.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

30 min až 48 hod

Interval časovača

30 min

Zvukový signál

Áno

Príslušenstvo

Jemné sito na sušenie byliniek

Hmotnosť (kg)

17

Výška (cm)

43

Šírka (cm)

42

Hĺbka (cm)

53

Umývanie v umývačke riadu

Áno

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia vyzdvihujú rovnomerné sušenie a najmä kvalitné nerezové prevedenie. Sušička je podľa nich robustná a spoľahlivá. Nevadí im ani vyššia obstarávacia cena. Chvália aj dizajn a ovládanie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou sušičky G21 je nerezové prevedenie, ktoré je robustné, kvalitné a vzhľadovo podarené. Oceňujeme tiež bohaté vybavenie funkciami a termostat s nastavením od 35 do 75 °C. Je pomerne veľká, čo ocenia tí, ktorí potrebujú sušiť často a veľa potravín. Určite nie je vhodná na občasné sušenie a prenášanie z miesta na miesto, váži totiž 17 kg.

Naše hodnotenie a záver

G21 Mistral je sušička potravín vhodná na časté sušenie veľkého množstva potravín. Je vyrobená z nerezu, a to ako samotné telo, tak aj jednotlivé pláty. Tých sa do sušičky zmestí 10, takže poskytujú skutočne veľkú sušiacu plochu. Výhodou je možnosť nastavenia časovača s automatickým vypnutím aj voľba teploty medzi 35 a 75 °C. Odporúčame jej nájsť stabilné miesto, je totiž veľmi veľká a najmä ťažká. Pokiaľ hľadáte sušičku s bočným plnením, ale nemáte na jej umiestnenie toľko miesta, odporúčame model Sencor SFD 7000, ktorý sme otestovali v našej redakcii. 

270 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: G21 Mistral | Hodnotenie: 92,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustiť na domáce produkty, ktoré si človek pripraví sám z čerstvých surovín. Miluje aj zbieranie húb, ktoré v lete neustále pripravuje v sušičke. Vďaka vlastným skúsenostiam sa dobre orientuje na trhu s týmito produktmi a rada poradí, na aké parametre a funkcie sa pri výbere zamerať. Na našom webe sa stará aj o zaváracie hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, ryžovary alebo Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Mistral

G21 Mistral

270 € Orientačná cena