Menu

Recenzia a porovnanie G21 Paradiso BIG

87,3 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Klasické hranaté sušičky potravín

Klady

  • Veľká plocha na sušenie
  • Časovač
  • Displej

Zápory

  • Vysoká minimálna teplota
  • Veľké otvory v plátoch
60 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Hranatá sušička potravín G21 Paradiso BIG má vo svojom základe celkom 6 plátov, čo je obvyklý počet. Všeobecne aj na našom trhu platí, že priemerne majú sušičky v základe 5-6 plátov. Niektoré modely umožňujú rozšírenie o ďalšie pláty, pre sušičku G21 to ale neplatí. Pláty sú ale veľmi priestranné a celková plocha je teda dosť veľká aj na väčšie sušenie. Konkrétne hodnoty nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Pláty sú navyše výškovo nastaviteľné, čo oceníte pri sušení väčších kúskov ovocia ako napríklad slivky, alebo pri sušení paradajok. Majú ale veľké otvory, ktorými môžu prepadávať bylinky a menšie kúsky ďalších potravín.

Neoddeliteľnou súčasťou sušičky je nastavenie teploty. To je v prípade tohto modelu pomerne neobvyklé, zvoliť môžete teplotu medzi 40 a 70 °C. Nastavenie teploty ostatných sušičiek začínalo obvykle na 30 až 35 °C. Teplota 40 °C je maximálnou hranicou pre sušenie byliniek a tiež prípravu RAW produktov. Pokiaľ patríte k vyznávačom tohto spôsobu stravovania, hľadajte radšej model s nižšou teplotou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Tvar

Hranatý

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

550

Počet plátov

6

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Nie

Minimálna teplota (°C)

40

Maximálna teplota (°C)

70

Rozmery hranatých plátov (cm)

43 x 29

Plocha plátu (cm2)

1 179

Plocha plátov celkom (cm2)

7 182

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

V rámci funkcií sušičke nič nechýba. Má mnoho užitočného, ​​napríklad poistku proti prehriatiu. Tá prístroj pri veľmi vysokej teplote vypne, aby nedošlo k zničeniu. Nechýba jej ani časovač s automatickým vypínaním a displej pre jednoduchú obsluhu. Najmä časovač je nepostrádateľný vo chvíli, keď chcete nechať sušičku pracovať samostatne – napríklad ste v práci alebo spíte. Časovač má veľmi široké možnosti nastavenia od 1 do 48 hodín v krokoch po 1 hodine. Bez prestania tak môžete nechať sušiť napríklad mäsové jerky, ktoré vyžadujú čas sušenia aj cez 30 hodín.

Vzhľadom na to, že má sušička veľkú plochu na sušenie, nie je určite prekvapením, že má aj nadštandardné rozmery. Konkrétne hodnoty si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Vyššia je aj jej váha 3 kg. Údržbu sušičky budete musieť vykonávať ručne, jej pláty nie je možné umývať v umývačke.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

1 až 48 hod

Interval časovača

1 hod

Zvukový signál

Nie

Hmotnosť (kg)

3

Výška (cm)

21,5

Šírka (cm)

43,5

Hĺbka (cm)

29,5

Umývanie v umývačke riadu

Nie

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia si pri sušičke G21 Paradiso BIG pochvaľujú, že je tichá a tak nebude problém sušiť potraviny v noci (Zo zdroja: Testovani.zenysro.cz). Vyhovuje im aj pomerne dlhý časovač niekoľko desiatok hodín. Podľa ohlasov je táto sušička aj pomerne skladná, a to vďaka hranatému tvaru, tie sú všeobecne skladnejšie, než okrúhle prístroje. Čo používatelia hodnotia negatívne sú väčšie otvory v plátoch, ktorými prepadávajú drobné kúsky ovocia a bylinky. To možno vyriešiť prípadne prídavnými vložkami, ktoré sú na trhu v predaji v rôznych tvaroch, veľkostiach a od rôznych značiek. Niektorí používatelia spomínajú aj krehkosť výrobného plastu, z ktorého sú zhotovené pláty.

Sušičku hodnotili aj odborníci z dTestu, sušička od nich dostala pomerne dobrú známku. Vysoko bola hodnotená čo do senzorického hodnotenia výsledných usušených produktov a v oblasti bezpečnosti. Slušný výsledok získala aj za hlučnosť a účinnosť. Slabšia je podľa nich ale dlhá doba sušenia, obsluha a najmä veľkosť otvorov v plátoch.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou sušičky G21 Big je, ako názov napovedá, jej veľká sušiaca plocha. Ocenia ju teda aj tí, ktorí sušia veľké množstvo potravín naraz, napríklad úrodu zo záhradky. Kladne hodnotíme aj vybavenie funkciami, ktoré zahŕňa všetko, čo je u sušičiek na trhu dostupné. Samozrejmosťou je aj nastavenie teploty, to je ale pomerne neobvyklé, minimum je na 40 °C. Nevýhodou môžu byť aj veľké rozmery, ktoré sú daňou za veľkú sušiacu plochu.

Naše hodnotenie a záver

Sušičku potravín G21 Parasido BIG odporúčame najmä užívateľom, ktorí sa chystajú sušiť väčšie množstvo potravín naraz, ponúka totiž pomerne veľkú plochu plátov na sušenie. Pozor by si však mali dať na to, že nebude úplne vhodná na sušenie byliniek a raw potravín. Nielen že na to nemá prispôsobené pláty, ani minimálna teplota tomu príliš nezodpovedá, je stále vcelku vysoká. Na sušenie ovocia, zeleniny, húb alebo mäsa bude sušička ideálnym pomocníkom. Potešiť budúcich užívateľov môže aj fakt, že má sušička časovač, poistku proti prehriatiu a ľahké ovládanie vďaka displeju. Zároveň je ale pomerne veľká. Ak hľadáte o niečo menší model, odporúčame vám G21 Paradiso Cube.

60 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: G21 Paradiso BIG | Hodnotenie: 87,3 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Paradiso BIG

G21 Paradiso BIG

60 € Orientačná cena