Menu

Recenzia a porovnanie G21 Paradiso Cube

78,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Klasické hranaté sušičky potravín

Klady

  • Možnosť pridať až 5 plátov
  • Časovač
  • Poistka proti prehriatiu

Zápory

  • Minimálna teplota 40 °C
  • Vyššia hmotnosť
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

G21 Paradiso Cube predstavuje zástupcu hranatej sušičky potravín klasickej konštrukcie. Rovnako ako mnoho ďalších modelov má aj táto sušička 6 sušiacich plátov v základe. Ten môžete rozšíriť o ďalších 5. Samotný počet ale nie je tak dôležitý, je potrebné zistiť aj ich veľkosť. Pri základnom počte plátov je kapacita na sušenie skôr nižšia, pokiaľ ale počet plátov rozšírite, dostanete sa na zaujímavé hodnoty. Konkrétne čísla si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Čo môže byť rozhodujúce je ale to, či je možné na sušičke nastaviť rôzne teploty a aké rozmedzie týchto teplôt sušička má. G21 Paradiso Cube umožňuje nastavenie teploty medzi 40 a 70 °C. Horná hranica je dostatočná, tá spodná už ale nemusí stačiť tým, ktorí si chcú sušiť bylinky, kvety alebo raw produkty.

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Tvar

Hranatý

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

350

Počet plátov

6

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Áno

Minimálna teplota (°C)

40

Maximálna teplota (°C)

70

Rozmery hranatých plátov (cm)

32 x 32

Plocha plátu (cm2)

588

Plocha plátov celkom (cm2)

3 529

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

Funkciou poistky proti prehriatiu disponuje prevažná väčšina sušičiek ovocia a táto nie je výnimkou. Nechýbajú jej ani ďalšie z obvyklých funkcií, ako je displej, automatické vypnutie a časovač. Vďaka tomu je sušička schopná pracovať a najmä sa vypnúť aj bez vášho dozoru. Časovač môžete nastaviť od 1 až do 48 hodín v krokoch po jednej hodine. Bez prestávky tak môžete spracovať napríklad mäso, ktoré treba sušiť aj viac ako 30 hodín.

Sušička má tvar štvorca a je pomerne nízka (pri základnom počte plátov), konkrétne rozmery nájdete v tabuľke nižšie. Vzhľadom na menšie rozmery je pomerne prekvapivá hmotnosť 3 kg, čakali by sme tak o 1 kg menej. Keďže je ale možné sušičku rozobrať a v prípade najvyššej nutnosti preniesť po jednotlivých častiach, nepovažujeme váhu za smerodajnú pri rozhodovaní o kúpe.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

1 až 48 hod

Interval časovača

1 hod

Zvukový signál

Nie

Hmotnosť (kg)

3

Výška (cm)

21

Šírka (cm)

34

Hĺbka (cm)

34

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia si v recenziách pochvaľujú kvalitné sušenie a kompaktné rozmery sušičky. Pozitívne hodnotia aj ovládanie a prítomnosť časovača, ktorý u starších sušičiek nebol tak bežný. Oceňujú tiež tichý chod a možnosť rozšírenia o ďalšie pláty na sušenie. Nevýhodou je podľa niektorých krátky kábel a tiež to, že doba sušenia nezodpovedá odporúčanej dobe v návode.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou sušičky G21 Paradiso Cube sú jej kompaktné rozmery a kompletná výbava funkciami. Nájdete u nej časovač, automatické vypnutie aj bezpečnostnú poistku proti prehriatiu. Slabinou môže byť menšia plocha na sušenie, ktorú je ale možné zväčšiť prikúpením ďalších plátov. Sušička tiež nie je príliš vhodná na časté sušenie byliniek a raw potravín, má totiž pomerne vysokú minimálnu teplotu.

Naše hodnotenie a záver

G21 Paradiso Cube je sušička potravín vhodná pre tých, ktorí chcú samostatný prístroj, ktorý môžu nechať bez dozoru. Sušička má totiž funkciu časovača s automatickým vypnutím a taktiež bezpečnostnú poistku proti prehriatiu. Umožňuje nastavenie teploty, to ale začína až na 40 °C, nie je teda úplne ideálná pre časté sušenie byliniek alebo raw produktov. Plocha na sušenie je vzhľadom na šesť skôr menších plátov pomerne malá, v prípade potreby si ale môžete dokúpiť ďalších 5 plátov, čo robí z tohto modelu pomerne variabilný prístroj na občasné sušenie aj uchovanie úrody zo záhradky. Pokiaľ ale hľadáte naozaj veľkú sušičku pre časté sušenie, odporúčame vám model Sencor SFD 7000, ktorý sme v redakcii vyskúšali.

50 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: G21 Paradiso Cube | Hodnotenie: 78,5 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Paradiso Cube

G21 Paradiso Cube

50 € Orientačná cena