Menu

Recenzia a porovnanie Philco PHFD 5080

89,9 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Klasické hranaté sušičky potravín

Klady

  • Veľká plocha
  • Časovač
  • Poistka proti prehriatiu

Zápory

  • Nie je možné pridať ďalšie pláty
  • Veľké otvory v plátoch
75 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Philco PHFD 5080 je hranatá sušička s klasickou konštrukciou. Tá má ventilátor umiestnený v základni, na ktorej sú postavené pláty. Tie je občas potrebné prehodiť, aby boli potraviny rovnomerne usušené. Plátov má táto sušička 8, čo je v porovnaní ostatnými modelmi pomerne veľa, obvykle sa stretnete s modelmi s 5 až 6 plátmi. Na druhú stranu ale model Philco nie je možné rozšíriť o ďalšie poschodia. Celkovú plochu na sušenie rovnako ako plochu poschodia nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Teplotu sušenia si môžete podľa suroviny nastaviť medzi 35 a 70 °C, interval pre nastavenie je neobvyklý 1 °C, pri iných sušičkách sa obvykle stretneme s intervalom 5 °C. Bez problémov tak môžete nastaviť teplotu pre konkrétnu surovinu – na nízku teplotu usušíte bylinky či kvety, oceníte ju aj pri výrobe raw produktov. Na vysokú teplotu zase môžete sušiť mäsové jerky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philco

Tvar

Hranatý

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

400

Počet plátov

8

Možnosť rozšírenia o ďalšie pláty

Nie

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Kroky nastavenia teploty po °C

1

Rozmery hranatých plátov (cm)

31 x 24,2

Plocha plátu (cm2)

750

Plocha plátov celkom (cm2)

6 001

Materiál

Plast + nerez

Hodnotenie funkcií

Sušičku Philco musíme pochváliť za bohatú výbavu funkciami. Nechýba jej displej pre ľahké ovládanie, časovač s automatickým vypnutím ani bezpečnostná poistka proti prehriatiu. Sušičku tak môžete nechať bežať napríklad v noci alebo po dobu, keď ste v práci. Podľa sušenej potraviny nastavíte čas a sušička sa v danom čase sama vypne. Zvoliť môžete 1 až 48 hodín v krokoch po polhodine. Na jedno zapnutie tak usušíte napríklad aj mäsové jerky, ktoré treba sušiť viac ako 30 hodín.

Rozmery sušičky aj jej hmotnosť nájdete v nasledujúcej tabuľke. Zaujímajte sa o ne najmä ak máte v domácnosti málo priestoru a nie ste si istí, že sa sušička zmestí na vyhliadnuté miesto.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

1 až 48 hod

Interval časovača

30 min

Zvukový signál

Áno

Hmotnosť (kg)

3

Výška (cm)

32

Šírka (cm)

25

Hĺbka (cm)

27

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia sú spokojní najmä s výsledkom sušenia, oceňujú veľkú plochu na sušenie a jednoduché ovládanie. Pozitívne hodnotia aj časovač a dizajn. Niektorí používatelia sa ale stretli s krátkou životnosťou ohrevu vzduchu.

Odborníci z dTestu hodnotia sušičku pozitívne. Najmä konštrukciu a spracovanie, čo je kritérium, v ktorom mnoho sušičiek pokrivkáva. Dobre hodnotený je aj senzorický test usušených potravín. Nie práve perfektné hodnotenie ale dostala za veľkosť otvorov, to bol ale problém väčšiny sušičiek v ich teste.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou sušičky Philco je veľký počet sušiacich plátov a s tým spojená veľká plocha na sušenie. Počet plátov ale nejde rozšíriť dokúpením ďalších plátov, ako je to pri niektorých iných modeloch. Pozitívne hodnotíme kompletnú výbavu funkciami vrátane poistky proti prehriatiu a časovaču. Slabinou môže byť pre niekoho ľahko vyššia hmotnosť a veľké otvory v plátoch, tie sú ale bežnou praxou aj pri ostatných sušičkách.

Naše hodnotenie a záver

Sušičku potravín Philco PHFD 5080 oceníte ako na občasné usušenie húb, tak na pravidelné spracovanie úrody zo záhradky. Má veľkú plochu na sušenie, nastaviteľnú teplotu aj čas sušenia. Po jeho dobehnutí sa sama vypne a prehriatiu zabráni poistka. Prístroj sa ovláda sadou tlačidiel, údaje sa zobrazujú na displeji, vždy tak máte prehľad o zostávajúcom čase. Nevýhodou môže byť limitný počet plátov, nie je možné žiadne ďalšie pridať. Pokiaľ zvažujete nákup sušičky a nevadilo by vám investovať, odporúčame model Sencor SFD 7000, ktorý sme v redakcii otestovali. 

75 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Philco PHFD 5080 | Hodnotenie: 89,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philco PHFD 5080

Philco PHFD 5080

75 € Orientačná cena