Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SFD 851GR

87,2 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Klasické okrúhle sušičky potravín

Klady

  • Nízka cena
  • Široké nastavenie teploty
  • Poistka proti prehriatiu

Zápory

  • Malá plocha sušenia
  • Iba 5 plátov
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Sencor SFD 851GR je sušička potravín kruhového tvaru klasickej konštrukcie. Telo tvorí 5 sušiacich plátov, čo je menej, než bolo obvyklé v čase písania tejto recenzie (december 2021). Pláty sú výškovo nastaviteľné medzi 1,5 a 2,8 cm. Výšku tak môžete nastaviť podľa druhu a veľkosti sušených potravín. Celkovo sa jedná o menej priestrannú sušičku, má aj pomerne malé pláty. Hodí sa teda skôr na občasné sušenie menšieho množstva potravín. Ak pravidelne zberáte a sušíte úrodu, poobzerajte sa skôr po väčšom modeli, ktorý vám ponúkne viac plochy na sušenie.

Prínosom malých rozmerov je ale nízka hmotnosť. Tá je v prípade tohto modelu iba 1,83 kg, čo je veľmi príjemná hodnota. Vďaka tomu sa vám bude sušička ľahko prenášať a skladovať.

Nastavenie teploty je obdobné ako pri väčšine modelov v porovnaní. Najnižšia hodnota je 35 °C, čo je ideálna teplota na sušenie korenia, byliniek a kvetov. Vyššie teploty sú vhodné na sušenie ovocia či zeleniny. Pokiaľ túžite po sušenom mäse (jerky), budete potrebovať teplotu 68 °C a vyššiu. Maximum je v prípade tejto sušičky 70 °C. To je najvyššia hodnota, ktorú sušičky v našom porovnaní dosahujú. Teplotu je možné nastavovať v krokoch po 5 °C.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Tvar

Okrúhly

Konštrukcia

Klasická

Príkon (W)

240

Počet plátov

5

Minimálna teplota (°C)

35

Maximálna teplota (°C)

70

Kroky nastavenia teploty po °C

5

Priemer okrúhlych plátov (cm)

25,5

Plocha plátu (cm2)

510

Plocha plátov celkom (cm2)

2 550

Materiál

Plast

Hodnotenie funkcií

Sušička potravín značky Sencor je vybavená bežnými funkciami. Dobu sušenia môžete nastaviť pomocou časovača medzi 30 minútami a 19,5 hodinami v krokoch po 30 minútach. Prístroj teda stačí zapnúť a nemusíte nič riešiť. Po skončení sa sušička sama vypne, a nedôjde tak k presušeniu alebo spáleniu vložených potravín. Časovač sa nastavuje na malom LCD displeji. Má tiež bezpečnostnú poistku proti prehriatiu, vďaka ktorej sa nemusíte báť nechať sušičku bez dohľadu. Po dokončení sušenia sa sama ozve zvukovým signálom.

Údržbu budete musieť vykonávať ručne pomocou vody, umývanie v umývačke nie je v prípade tejto sušičky možné.

Parameter Tento produkt
Automatické vypnutie

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Rozsah časovača

30 min až 19,5 hod

Interval časovača

30 min

Zvukový signál

Áno

Hmotnosť (kg)

1,83

Výška (cm)

21,2

Šírka (cm)

26,8

Hĺbka (cm)

26,8

Umývanie v umývačke riadu

Nie

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia, ktorí túto sušičku už zakúpili, si pochvaľujú kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa sušička ľahko prenáša a skladuje. Iným malá sušiaca plocha naopak vadí.

Experti v dteste sušičku ohodnotili tiež dobre. Vysoké hodnotenie získala v oblasti hlučnosti, senzorickom hodnotení sušených potravín aj bezpečnosti. Body stratila najmä za konštrukciu a spracovanie. Pomerne dlho suší a veľkými otvormi v plátoch môžu prepadávať drobné kúsky.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľkou výhodou sušičky potravín Sencor je nízka obstarávacia cena. Za tú získate skôr menšiu sušičku vhodnú na občasné sušenie menšieho množstva potravín. Je pomerne slušne vybavená funkciami, ako je časovač, a má bežný rozsah nastavenia teploty. Je pomerne malá a ľahká, čo oceníte pri manipulácii. Niekomu malá plocha môže naopak vadiť. Sušička je tvorená 5 plastovými plátmi, ktoré je možné výškovo nastaviť.

Naše hodnotenie a záver

Sencor SFD 851GR je sušička potravín z nižšej cenovej relácie. Ide ale o produkt, ktorý môže uspokojiť mnoho zákazníkov, najmä ak ju chcú využívať na občasné sušenie menšieho množstva potravín. Jej plocha sa totiž radí medzi tie menšie. Celkom má 5 okrúhlych plátov, tie sú výškovo nastaviteľné. Teplotu je možné nastavovať v 5 °C intervaloch medzi 35 a 70 °C. Usušíte v nej bylinky, ovocie, zeleninu aj mäso. Výhodou je bohaté vybavenie funkciami, nechýba časovač, zvukový signál ani bezpečnostná poistka.

Ak vám malá sušička nebude stačiť a plánujete sušiť veľké množstvo potravín, poobzerajte sa po modeli s väčšou plochou na sušenie, napríklad Concept SO-1060.

35 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SFD 851GR | Hodnotenie: 87,2 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov zaoberá domácimi a kuchynskými spotrebičmi a pomocníkmi. Na tejto stránke vám predstaví sušičky ovocia a vysvetlí vám napríklad, aké sú rozdiely medzi okrúhlymi a hranatými modelmi. Dozviete sa od nej aj aké funkcie je možné od týchto spotrebičov čakať a ako pripraviť potraviny na sušenie. Sušičky tiež sama otestovala, sprostredkuje vám preto aj užitočné postrehy z praxe. Venovala sa tiež rôznym typom mixérov, ryžovarom alebo fritézam.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SFD 851GR

Sencor SFD 851GR

35 € Orientačná cena