Menu

Recenzia a test Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh

93,6 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Powerbanky s kapacitou do 10 000 mAh

Klady

  • Podpora bezdrôtového nabíjania a MagSafe
  • Kompaktná a ľahká powerbanka
  • Možnosť nabíjania Lightningom

Zápory

  • Výstupný prúd je nízky
  • Výrobca klamne uvádza nižšiu hmotnosť
  • Rozmery nezodpovedajú menším iPhonom
45 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V marci 2023 sa nám do rúk na testovanie dostala powerbanka Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh. Tá je špecificky prispôsobená a cieli najmä na užívateľov posledných niekoľkých generácií iPhonov. Powerbanka sa od konkurencie líši svojou podporou technológie MagSafe pre bezdrôtové nabíjanie telefónov od Applu. Kompatibilné nabíjačky síce ponúkajú priamo výrobcovia telefónov, ale nikdy nemajú takú veľkú kapacitu batérie, ako testovaný model.

So svojou kapacitou 10 000 mAh nabije iPhone dvakrát a kúsok baterky vám ešte zostane. Maximálny výstupný výkon powerbanky je 20 wattov na USB-C konektore a 15 wattov bezdrôtovo pri využití MagSafe. Vyskúšali sme ale aj nabíjanie Android telefónu a aplikácia AccuBattery nám ukazovala iba niečo okolo 4,9 wattov pri stlmenom displeji. Ak hľadáte powerbanku pre Android telefón, táto nie je dobrá voľba.

Rozmery sú s ohľadom na solídnu kapacitu veľmi kompaktné. Powerbanka má 10,9 x 6,9 x 1,7 cm a radí sa k najmenším na trhu v pomere ku kapacite. So svojou hmotnosťou 191 gramov patrí aj medzi tie najľahšie. Bohužiaľ ale platí, že ak máte menší iPhone 14 alebo nedajbože iPhone 13 mini, powerbanka bude cez spodnú hranu telefónu veľmi presahovať.

Konektivita a napájanie

Na tele modelu Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh nájdete trojicu konektorov. Keď to vezmeme zľava, prvým z nich je obojsmerný typ USB-C. Ten slúži ako na nabíjanie telefónu, tak aj na nabíjanie powerbanky. Podporuje nabíjanie maximálnym tempom 22,5 W. Vedľajší klasický konektor USB-A zvládne maximálne 18 wattov a Lightning slúži výhradne na nabíjanie powerbanky.

 

Kombinovaný výstup powerbanky je maximálne spomínaných 22,5 wattov, ťažko ale povedať, či táto hodnota platí aj pri bezdrôtovom nabíjaní a využití oboch konektorov na výstup. Bezdrôtová nabíjačka podporuje nabíjanie výkonom 5, 7,5, 10 alebo 15 wattov (iPhony) a jej kontaktná plocha nie je príliš malá, ako tomu býva u niektorých konkurenčných modelov.

Nabíjanie powerbanky zaberie s využitím dostatočne výkonného zdroja približne necelé dve a pol hodiny. A to je dobre, pretože keď dáte večer powerbanku nabíjať, ráno ju môžete bezstarostne odpojiť a ďalej fungovať.

Test nabíjania

Že problematika výstupného prúdu na nabíjanie telefónu nie je tak jednoduchá nám preukázal test. Aj keď sa pri USB-C píše, že podporuje až 22,5 wattov na nabíjanie, je dôležité dodať, že tento výkon dosiahne powerbanka iba v prípade, že vaše zariadenie na nabíjanie používa 9 V a 2,2 A alebo pre 18 wattov 12 V a 1,5 A. Pretože to sú hodnoty, ktoré využíva málo ktoré zariadenie, bude zrejme fungovať USB-C u väčšiny užívateľov na maximálne 15 wattov.

To je zrejmé už z parametrov. Čo nás ale pri teste prekvapilo o to viac je, že výstup na USB-C nedosahuje 15 wattov ani zďaleka. K tým sme sa priblížili iba pri nabíjaní cez USB-A. Je dôležité spomenúť, že sme testovali nabíjanie Android telefónov. Modely od Applu sú špecifické práve svojou podporou nabíjania pri 9 voltoch a 2,2 ampéroch a dokážu tak potenciál powerbanky využiť.

V tabuľke nižšie nájdete výsledky nášho testu nabíjania cez USB-C aj cez USB-A. Výsledky by si bolo možné vykladať tak, že výrobca powerbanky niečo veľmi zanedbal. To by ale nebola tak úplne pravda. Výrobcovia telefónov totiž nie sú schopní zhodnúť sa na jednom plošne používanom štandarde nabíjania.

Telefón Maximálny príkon podľa výrobcu telefónu Príkon z powerbanky (USB-C) Príkon z powerbanky (USB-A)
Samsung Galaxy S22 Ultra 45 W 7,2 W 12,3 W
Xiaomi 12T Pro 120 W 6,4 W 11,9 W
Google Pixel 7 20 W 9,7 W 12,2 W

*Hodnoty sú orientačné a sú skreslené o nízke jednotky wattov, ktoré telefón pri meraní spotrebúva.

Parameter Tento produkt
Kapacita (mAh)

10 000

Materiál

Plast

Hmotnosť (g)

191

Typ batérie

Li-Pol

Počet výstupných portov

2

Výstupný port

USB-C, USB-A

Vstupný port

USB-C, Lightning

Maximálny výkon (W)

22,5

Rýchlosť dobíjania powerbanky (hod)

2,15

LED diódy

Áno

Displej

Nie

Podpora rýchlonabíjania

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Áno (+ MagSafe)

Svietidlo

Nie

Solárny panel

Nie

Rozmery d*š*v (cm)

10,9 x 6,9 x 1,8

Názory užívateľov

Hodnotenia používateľov sú pomerne rozporuplné. Pokiaľ ale vyškrtneme negatíva, ktoré plynú skôr z nepochopenia zložitosti výberu vhodnej powerbanky či technológie, ako je MagSafe, zostávajú nám už výhradne pozitívne reakcie. Používatelia si pochvaľujú najmä kompaktné rozmery pri relatívne veľkej kapacite powerbanky.

Medzi negatívami sa objavujú ale aj tie validné. Užívatelia sa sťažujú, že powerbanka nesedí na menšie iPhony, respektíve presahuje mimo ich hrany. To môžeme potvrdiť, ale ide o nevýhodu plynúcu z veľkej kapacity batérie. Je teda potrebné zvoliť, čo je pre vás dôležitejšie – rozmery alebo kapacita. Ďalšie recenzie na Heureke.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za hlavnú prednosť, to čo môže nejedného presvedčiť o kúpe, považujeme podporu technológie MagSafe pre iPhony. V kombinácii s veľkou kapacitou a relatívne malými rozmermi je powerbanka vhodná pre všetky bežne veľké iPhony. Presahovať bude ale veľa v prípade iPhonu mini. Pre užívateľov Apple telefónov bude príjemným zistením tiež plná podpora rýchleho nabíjania a konektor Lightning na nabíjanie powerbanky.

Na druhú stranu je výstupný výkon Swisstenu MagSafe 10 000 mAh pre akékoľvek iné telefóny s Androidom nízky a nájdu sa tak lepšie alternatívy. Je dobré vidieť, že aj napriek zacieleniu na produkty Apple podporuje powerbanka aj bezdrôtové nabíjanie ostatných telefónov. Výrobca vo svojich prospektoch uvádza chybne hmotnosť 117 gramov, čo je samozrejme nezmysel. Aj napriek tomu patrí model Swissten na ľahký koniec trhu.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavou alternatívou je model Eloop EW50 15W MagSafe 4200mAh. Výstup tejto powerbanky nie je v porovnaní s modelom Swissten síce žiadna veľká sláva a jej kapacita je rovnako ani nie polovičná. Na druhú stranu aj napriek tomu výdrž batérie iPhonu 14 Pro zdvojnásobí. Jej najväčšou prednosťou je naozaj nízka hmotnosť 86 gramov a drobné rozmery, ktoré zodpovedajú aj malým iPhonom.

Pretože má ale powerbanka iba jeden výstup a to s výkonom iba 12 wattov, nie je vhodná pre akékoľvek iné, než bezdrôtové nabíjanie. Z tohto pohľadu je Swissten MagSafe 10000mAh všestrannejším zariadením s väčšou výdržou.

Naše hodnotenie a záver

Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh je model vhodný najmä pre užívateľov telefónov od spoločnosti Apple. Poteší tých užívateľov, ktorí si nevystačia s menšou kapacitou konkurenčných powerbánk a chcú model s MagSafe, ktorý dokáže výdrž telefónu strojnásobiť. Ak ale powerbanku zvažujete pre iné telefóny, než ktoré podporujú MagSafe, zbystrite. Podpora nabíjacích štandardov je skôr zlá a nájdu sa tak lacnejšie a lepšie alternatívy.

V prípade, že hľadáte kvalitnú powerbanku, ktorá si poradí aj s napájaním notebooku a vydrží aj napriek tomu extrémne dlho, zamerajte sa na model Baseus Amblight s kapacitou 30 000 mAh kapacity, vysokým výkonom a rýchlym nabíjaním, avšak bez podpory bezdrôtového nabíjania.

45 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh | Hodnotenie: 93,6 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub je v našej redakcii technickým guru. Miluje cestovanie a s powerbankou cestoval napríklad na Islande a v Jordánsku. Pretože sú technológie jeho denným chlebom a bez powerbanky by sa pri cestovaní nezaobišiel, vysvetlí vám napríklad, prečo na tejto prenosnej batérii nešetriť. Okrem tejto témy sa venuje aj tabletom, mobilom a ďalšej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh

Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh

45 € Orientačná cena