Menu

Recenzia a porovnanie Syma X5HW

71,6 % Hodnotenie
redakcie

Hračka pre deti

Drony

Klady a zápory

Klady

  • Jednoduché ovládanie
  • Slušná cena
  • Rýchle nabíjanie

Zápory

  • Podpriemerná kvalita záznamu
  • Nemá GPS
  • Kratší dosah
75 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Syma X5HW bol v marci 2023 jedným z tých vôbec najlacnejších dronov, ktorý bolo ešte možné používateľom odporučiť. Ide o zaujímavý variant pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý model s nízkou obstarávacou cenou a chcú si lietanie s dronom skôr len vyskúšať. Najlepšie pritom model Syma X5HW vyhovie ako obyčajná hračka, jeho kamera je skôr len do počtu.

Hodnotenie natáčania a batérie

Syma X5HW disponuje rozlíšením 640 x 480 pixelov, ktoré je úplne podpriemerné. Pre orientáciu v priestore pri lete dronu však menej náročným používateľom vystačí. Podľa výrobcu by mala batéria vydržať až 8 minút letu na jedno nabitie, čo je slušný priemer. Doba nabíjania by potom mala byť zhruba hodinu. Dron disponuje aj možnosťou zapojenia pamäťovej karty.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Syma

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

480p

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri FullHD videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri HD videu (fps)

Nerelevantné

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

8

Doba nabíjania dronu (min.)

60

Kapacita batérie (mAh)

500

Slot na pamäťové karty

Áno

Hodnotenie ovládania a funkcií

Dron je možné ovládať diaľkovým ovládačom. Jeho dosah by sa mal pohybovať okolo 100 metrov v ideálnych podmienkach bez tienenia. To je v porovnaní s dronmi v podobných cenových reláciách priemerná hodnota, postačujúca pre bežnú prevádzku. Dron umožňuje nahrávanie obsahu na pamäťovú kartu alebo aj priamy prenos na obrazovku vášho smartfónu či iného zariadenia. Bohužiaľ dronu chýba funkcia GPS, ktorá uľahčuje jeho manipuláciu a ovládanie.

Parameter Tento produkt
Maximálna rýchlosť (km/h)

30

Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

100

GPS

Nie

Wi-Fi

Áno

Hmotnosť (g)

200

Hodnotenie ďalších používateľov

Vlastníci dronu sú spokojní predovšetkým s jeho dobrým pomerom ceny a výkonu. Chvália si aj jednoduchosť konštrukcie a jednoduché ovládanie. Naopak ako slabinu spomínajú problémy dronu v horších poveternostných podmienkach, kedy podľa nich nie je príliš možné ho dobre ovládať.

Naše hodnotenie a záver

Zariadenie Syma X5HW necieli na najnáročnejších zákazníkov, ale skôr hobby pilotov, ktorí sa chcú naučiť lietať s dronom. Je vhodný pre začiatočníkov alebo pokročilých s menšími nárokmi. Jeho hlavnou doménou je dostupnosť za dobrú cenu a ľahké ovládanie jednoduchej konštrukcie. Naopak za slabinu považujeme horšie vlastnosti v silnejšom vetre a rozlíšení kamery. Pokiaľ hľadáte dron s lepšou kvalitou záberu, odporúčame vám napríklad Syma X5C.

75 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Syma X5HW | Hodnotenie: 71,6 %
Jakub Gulec je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.
Technický redaktor

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Syma X5HW

Syma X5HW

75 € Orientačná cena