Menu

Recenzia a porovnanie Syma X5UWPRO

73,6 % Celkové hodnotenie

Hračka pre deti v kategorii Drony

Klady

  • Pomer ceny a výkonu
  • Jednoduché ovládanie
  • Slušná kvalita záberov

Zápory

  • Menšia kapacita batérie
  • Nemá GPS
  • Zložitejšia výmena akumulátora
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Syma X5UWPRO je základný dron pre nenáročných, ktorý však disponuje aj jednoduchou kamerou. Nedočkáte sa síce kvalitnej stabilizácie obrazu či solídnych videí, ale ako lietajúca hračka bohato postačí. Dron je dobrou voľbou pre začínajúcich letcov, ktorí nechcú hneď riskovať rozbitie drahého modelu od DJI.

Hodnotenie natáčania a batérie

Dron Syma X5UWPRO disponuje kamerou s rozlíšením 1280 x 720 pixelov (HD), čo je hodnota, ktorá prináša dobrú kvalitu zhotoveného záznamu a radí tak kameru medzi priemer v podobných cenových kategóriách. Kapacita batérie činí pri tomto zariadení 500 mAh a premieta sa do reálnej výdrže 10 minút lietania na jedno nabitie. Toto číslo vás možno na prvý pohľad neoslní, ale na dron v podobnej cenovej kategórii sa jedná o veľmi slušný parameter, ktorý vám dáva nadpriemerné možnosti.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Syma

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

720p

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri FullHD videu (fps)

Nerelevantné

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

10

Doba nabíjania dronu (min.)

90

Kapacita batérie (mAh)

500

Slot na pamäťové karty

Áno

Hodnotenie ovládania a funkcií

Dron je ovládaný diaľkovým ovládačom s dosahom 100 metrov, takže môžete pri jeho prevádzke počítať so slušnými možnosťami manipulácie aj na relatívne dlhú vzdialenosť. Ukladanie zhotoveného záznamu sa realizuje prostredníctvom vloženej pamäťovej karty. Dron disponuje Wi-Fi pripojením, ktoré umožňuje streamovanie prenosu z kamery priamo na telefón alebo tablet. Naopak vo výbave nemá funkciu GPS, ktorá umožňuje ľahšie a presnejšie ovládanie.

Parameter Tento produkt
Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

100

GPS

Nie

Wi-Fi

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní majitelia dronu si chvália predovšetkým veľmi dobrý pomer ceny k výkonu a jednoduché ovládanie, ktoré umožní aj menej pokročilým používateľom pohodlne manévrovať. Naopak ako slabinu vnímajú používatelia predovšetkým menej odolnú konštrukciu, ktorá je náchylná na veterné nárazy.

Naše hodnotenie a záver

Dron Syma X5UWPRO je zariadením so základným vybavením, s ktorým cieli predovšetkým na začiatočníckych užívateľov a menej pokročilých. Hoci sa však svojou cenou radí medzi najdostupnejšie, môže konkurovať niektorými funkciami oveľa drahším kúskom, a jedná sa tak o vhodnú voľbu pre všetkých, ktorí hľadajú vysokú kvalitu za nízku cenu. Ak hľadáte kvalitnejší model s väčšou výdržou batérie za podobnú cenu, pozrite sa na Ryze Tello.

70 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Syma X5UWPRO | Hodnotenie: 73,6 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Syma X5UWPRO

Syma X5UWPRO

70 € Orientačná cena