Menu

Recenzia a porovnanie Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM

Zaujímavá cena v kategorii Najlepšie tablety

Klady

  • Plynulá prevádzka
  • Jasný displej
  • Prijateľná cena

Zápory

  • Chýba Google Play
  • Chýba slúchadlový konektor
  • Rozlíšenie je trochu nižšie
360 € Orientačná cena

Základné parametre

Huawei MatePad 10 je modelom strednej triedy, ktorý cieli na náročnejších užívateľov. Za prijateľnú cenu je k dostaniu obstojný výkon a rozsiahle vybavenie. Podrobnejšie si možnosti tohto tabletu rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Za silnú stránku modelu je možné označiť pomerne veľký a kvalitne spracovaný IPS displej s rozlíšením 2 000 x 1 200 pixelov na uhlopriečke 10,4 palca. To dohromady dáva jemnosť displeja 224 pixelov na palec, hodnotu priemernú. Výhody displej ponúka najmä vďaka svojej vysokej svietivosti s hodnotou 470 nits. Obrazovka bude dobre čitateľná aj vonku za slnečného dňa.

Kapacita batérie sa zastavila na hodnote 7 250 mAh. Výrobca sľubuje 12 hodín prevádzky pri prehrávaní videí a 7 hodín na hranie hier. Čo do výdrže sa radí toto multimediálne zariadenie k priemeru. Batériu doplníte pripojením nabíjačky do moderného USB-C konektora.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

10,4

Rozlíšenie displeja (px)

2 000 x 1 200

Jemnosť displeja

224

Kapacita batérie

7 250

Výdrž batérie podľa výrobcu

12

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Nie

SIM karta

Áno

Navigačné systémy

GPS, Glonass, BeiDou

NFC

Nie

Technické parametre

Čo do výkonu si tablet nestojí vôbec zle. Procesor Kirin 810 síce nepatrí medzi najvýkonnejšie herné jednotky, s 8 jadrami a maximálnym taktom 2,27 GHz však ponúkne plynulú prevádzku aj náročnejších aplikácií. Hranie hier samozrejme bude možné, ale na najnovšie herné tituly výkon stačiť nemusí. Operačná pamäť pozostáva zo 4 GB priestoru, aplikácie by mali bežať bez sekania a plynulo.

Špecifické je využitie operačného systému Android, pretože spoločnosť Huawei nemôže využívať služby Google (a iných amerických firiem). V tablete tak nenájdete napríklad tradičný Google Play. Výrobca však zaistil vlastný obchod s aplikáciami a ponúka možnosť prístupu aj k Facebooku a YouTube cez pridružené aplikácie. Úložný priestor potom pozostáva zo 64 GB, pamäť však bez problémov rozšírite prostredníctvom microSD karty až o 512 GB. Nechýbajú navigačné systémy GPS, Glonass a BeiDou.

Fotoaparát je samozrejme zhodne s konkurenčnými prístrojmi skôr záznamovej kvality a príliš dobré fotografie od neho nemožno očakávať. Ak však nevlastníte smartfón, môže aj priemerný foťák znamenať zaujímavé vylepšenia.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 10 (bez služieb Google)

Procesor

Kirin 810

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

2.27

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

600

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

1 920

Operačná pamäť (RAM)

4

Veľkosť úložiska (GB)

64

SD karta

Max. 512 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

8

Záver

Model Huawei MatePad 10 láka na príjemný výkon, zaujímavý dizajn a kvalitne spracovaný displej. Vyhovie všetkým stredne náročným používateľom, k dispozícii však nie je služba Google Play. Ak vaša práca pozostáva z využívania služieb Google, zariadenie vaše túžby nenaplní a je pre vás úplne nevhodné.

Ak môžete rozpočet rozšíriť, radi by sme vám odporučili Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi, ktorý službami Google disponuje a je celkovo ešte lepšie vybavený.

360 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM

Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM

360 € Orientačná cena