Menu

Recenzia a porovnanie Huawei MediaPad T3 10

Pre nenáročných v kategorii Tablety

Klady

  • Veľký displej
  • Použiteľný pri veľmi nízkej cene

Zápory

  • Starší OS
  • Nekvalitný fotoaparát
125 € Orientačná cena

Základné parametre

Huawei MediaPad T3 10 je tablet, ktorý prišiel na trh s jasným cieľom – uspokojiť zákazníkov hľadajúcich najlacnejší možný variant, ktorý však bude dobre využiteľný a ponúkne aspoň základné kvalitatívne parametre. V nasledujúcej recenzii sa pozrieme, či dokázal známy čínsky výrobca tieto ambície naplniť.

Dizajnovo sa tablet Huawei rozhodne podaril. Aj napriek nízkej obstarávacej cene dokázali výrobcovia postaviť tablet na kovovom šasi, čo je v podobnej cenovke obdivuhodné. Celkovo tablet pôsobí veľmi kompaktne a vďaka kovu taktiež dostatočne odolne. Predná strana je potom osadená IPS displejom s uhlopriečkou 9,6 palcov a rozlíšením 1280 x 800. Tu je nutné konštatovať, že zobrazovacie schopnosti tabletu sú na veľkom displeji kvôli spomínanému rozlíšeniu trochu obmedzené. Hoci nejde o žiadnu katastrofu, k dokonalosti má naozaj ďaleko. Pozorovacie uhly i ďalšie vlastnosti sú naopak na dobrej úrovni.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

9,6

Rozlíšenie displeja (px)

1 280 x 800

Kapacita batérie

4 800

Pripojenie

micro USB

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Áno

NFC

Nie

Technické parametre

Výkon vám dych nevyrazí, ale na druhú stranu si kombinácia štvorjadrového procesora na takte 1,4 GHz a operačná pamäť 2 GB RAM poradia s bezproblémovým, plynulým chodom systému a zabezpečia aj prevádzku základných, menej náročných aplikácií. Nemôžete samozrejme čakať, že na tablete budete strihať video alebo hrať najnovšie hry, ale na to nie je ani určený. Podobne je na tom zariadenie v ohľade kapacity, úložisko 32 GB priestoru postačí len nenáročným používateľom. Na druhú stranu je ale úložisko rozšíriteľné pomocou pamäťovej karty.

Fotoaparát je na tablete skôr do počtu a snímač s rozlíšením 5 Mpx postačí len na základné záznamové účely. Softvérovo je potom tablet vybavený staršou verziou operačného systému Android 7.0. Ten beží bez problémov a je relatívne dobre zladený s hardvérom, jeho neaktuálnosť je však nespochybniteľná.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 7.0

Počet jadier procesora

4

Frekvencia procesora (GHz)

1,4

Operačná pamäť (RAM)

2

Veľkosť úložiska (GB)

32

SD karta

Max. 128 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

5

Záver

Huawei dokázal pri tablete MediaPad T3 10 ponúknuť svojim zákazníkom použiteľné zariadenie s desaťpalcovou uhlopriečkou, za čo si určite zaslúži pochvalu. Pokiaľ dopytujete to najlacnejšie, čo je na trhu k dispozícii a plánujete zariadenie používať iba na základné úkony, potom vás môže uspokojiť. Páčiť sa vám určite bude predovšetkým kvalitné kovové telo alebo veľká uhlopriečka. Na druhú stranu má samozrejme svoje muchy v podobe staršieho operačného systému, menej kvalitného fotoaparátu alebo výkonu postačujúceho iba na základné úkony. Zrátané a podčiarknuté, tablet je správnou voľbou pre všetkých, ktorí dopytujú základnú kvalitu za nízku cenu. Ak sú vaše požiadavky vyššie a neuspokojíte sa s minimom, odporučíme vám napríklad Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

125 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Huawei MediaPad T3 10
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10

125 € Orientačná cena