Menu

Recenzia a porovnanie Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

Top cena/výkon v kategorii Tablety

Klady

  • Veľký displej
  • Konštrukcia
  • Väčšia operačná pamäť

Zápory

  • Slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiska
  • Micro USB kábel
160 € Orientačná cena

Základné parametre

Tablet Mediapad T5 je zariadenie určené hlavne pre zákazníkov požadujúcich bezproblémovú funkčnosť a dostatočný výkon za prijateľnú cenu. Hoci vám pravdepodobne svojou vybavenosťou nevyrazí dych, bude stačiť na základné úkony a môže sa z neho stať šikovný pomocník.

Zariadenie je zaujímavé najmä solídnou kvalitou zobrazenia. Rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov IPS displeja prináša jemnosť 224 pixelov na palec. Táto hodnota je v cenovej hladine do 200 € priemerná až nadpriemerná. Pokiaľ sa však na tablet budete pozerať príliš zblízka, rozoznáte jednotlivé pixely. 

Tablet je pomerne tenký, ľahký a kompaktný, takže vzhľadom na obstarávaciu cenu jeho konštrukčné kvality nemožno hodnotiť inak ako pozitívne. Batéria prinesie kapacitu 5 100 mAh. Výrobca síce výdrž zariadenia neuvádza, pri šetrnejšom využití však počítajte maximálne s jednodennou prevádzkou. K nabíjačke tablet pripojíte prostredníctvom micro USB konektora.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

10,1

Rozlíšenie displeja (px)

1 920 x 1 200

Jemnosť displeja

224

Kapacita batérie

5 100

Pripojenie

micro USB

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Áno

Navigačné systémy

GPS, Glonass, Beidou

NFC

Nie

Technické parametre

O výkon tabletu Huawei sa stará starší procesor Kirin 659 s ôsmimi jadrami s maximálnou frekvenciou 2,36 GHz. V kombinácii s 3 GB operačnej pamäte RAM je k dispozícii dostatok výkonu aj pre stredne náročné aplikácie a menej náročné hry. Výkon pre náročné hry však od tabletu neočakávajte. Kapacita úložiska 32 GB je v tejto kategórii bežná, poteší možnosť jeho rozšírenia pomocou SD karty až o 256 GB.

Ako tomu býva pri tablete z nižších cenových kategórií zvykom, fotoaparát je tu skôr do počtu a slúži iba na základné záznamové účely. Päťmegapixelový snímač vás určite neoslní, ale na druhú stranu nejde v porovnaní s konkurenciou o žiadnu výraznejšiu slabinu. Kvalitné fotografie totiž devízou najnižšej cenovej kategórie rozhodne nie sú.

Softvérovo je tablet vybavený operačným systémom Android 8, čo je v záplave veľmi starých operačných systémov tabletov z nižších cenových kategórií pomerne pozitívne. Tablet navyše disponuje aj vlastnou nadstavbou a celkovo beží systém na zariadení obstojne a bez výrazných problémov. Veľké množstvo simultánne spustených aplikácií môže spôsobiť zasekávanie, to však súvisí skôr s veľkosťou operačnej pamäte a platí to pre všetky tablety v kategórii. K dispozícii je GPS, slot pre SIM kartu a konektor jack 3,5 mm pre slúchadlá.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 8.0

Procesor

Kirin 659

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

2,36

Operačná pamäť (RAM)

2

Veľkosť úložiska (GB)

16

SD karta

Max. 256 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

5

Záver

Tablet Mediapad T5 je zariadenie, ktoré cieli na všetkých zákazníkov dopytujúcich funkčné zariadenia za nízku cenu. V kategórii do 200 € ťažko budete hľadať extrémne výkonné tablety, ale pokiaľ si vystačíte s málom, Mediapad T5 vás rozhodne nesklame. Okrem základných aplikácií poslúži najmä ako pomerne kvalitné „zobrazovadlo“ určené pre multimediálnu zábavu. Potešiť môže slot pre SIM kartu. Medzi slabiny patrí menšia kapacita batérie, starší konektor micro USB a fotoaparát.

Ak hľadáte tablet určený na multimediálnu zábavu a najmä prehrávanie filmov, môžeme vám odporučiť napríklad Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054SK. Tablet disponuje kvalitnejšími reproduktormi, ktoré váš zážitok z videí posunú na vyššiu úroveň.

160 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

160 € Orientačná cena