Menu

Recenzia a porovnanie Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Vhodný aj pre deti v kategorii Najlepšie tablety

Klady

  • Dobrý výkon v kategórii
  • Veľký a kvalitný displej
  • Takmer aktuálny Android

Zápory

  • Kvalita fotoaparátu
  • Priemerná kapacita úložiska
190 € Orientačná cena

Základné parametre

Tablet Lenovo M10 Plus ZA5T0081SK sa radí medzi zariadenia z nižších cenových kategórií. Napriek tomu však model ponúka celokovovú konštrukciu, ktorá sa javí odolne, kompaktne a zároveň elegantne. Štýlové sú aj úzke rámčeky na prednej strane zariadenia. Výkonnostne tablet uspokojí menej náročných užívateľov a bude fungovať bez zásekov.

Displej technológie IPS má rozlíšenie 1 920 x 1 200 pixelov. To dáva na uhlopriečke 10,3″ dostatočne jemné zobrazenie bez zreteľných jednotlivých pixelov.

Batéria s kapacitou 5 000 mAh ponúkne až 9 hodín prevádzky (podľa výrobcu), v praxi sa táto doba však môže líšiť v závislosti od intenzity využitia. Reálna výdrž batérie sa v niektorých prípadoch môže pohybovať až na 50% tej uvedenej. Batériu je možné nabíjať prostredníctvom moderného USB-C konektora, ktorý slúži aj na pripojenie k PC.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

10,3

Rozlíšenie displeja (px)

1 920 x 1 200

Jemnosť displeja

220

Kapacita batérie

5 000

Výdrž batérie podľa výrobcu

9

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Nie

Navigačné systémy

GPS

NFC

Nie

Technické parametre

Výkon tabletu má na starosti procesor Helio P22T s ôsmimi jadrami pracujúcimi na maximálnej frekvencii 2,3 GHz. Operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB ponúka dostatok medzipamäte aj pre väčšie množstvo súbežne spustených aplikácií. To sú hodnoty, ktoré dávajú na prvý pohľad poznať, že tablet je vo svojej cenovej kategórii nadpriemerne výkonný a nemal by mať s bežnými výpočtovými úkonmi problém. Plynulo by na ňom mali bežať aj mierne náročnejšie hry alebo iné druhy aplikácií. Kapacita úložiska je v kategórii skôr nadpriemerná a 64 GB priestoru vystačí na všetky bežné úkony. Pamäť je možné rozšíriť až o 256 GB prostredníctvom SD karty.

Že je fotoaparát skôr do počtu, nie je prekvapením, napokon tablety nie sú prístroje určené na fotenie. Snímač s rozlíšením 8 MPx umožní zhotovovať fotografie základnej kvality, v konkurencii dnešných smartfónov a špecializovaných fotografických zariadení však môže len ťažko výraznejšie upútať pozornosť. Umelecké snímky s tabletom nezaobstaráte.

Tablet beží na operačnom systéme Android 9, ktorý sa radí medzi novšie verzie. Systém je plynulý a v kombinácii s hardvérovým vybavením nevznikajú pri jeho chode žiadne výraznejšie problémy. Navyše tablet ponúka mnoho ďalších systémových vychytávok. Zariadenie je určené pre celú rodinu, takže v rozhraní je možné nastaviť niekoľko užívateľských účtov, pričom sa dajú určiť špeciálne pravidlá pre detských používateľov.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 9.0

Procesor

Helio P22T

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

2,3

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

172

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

920

Operačná pamäť (RAM)

4

Veľkosť úložiska (GB)

64

SD karta

Max. 256 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

8

Názory užívateľov a ďalších expertov

Len málo produktov na trhu sa môže pýšiť tak pozitívnymi hodnoteniami od užívateľov, ako model Lenovo M10 Plus. Ľudia, ktorí tablet zakúpili, si pochvaľujú najmä výborné vybavenie s ohľadom na cenu, ale aj dlhú výdrž batérie a veľký displej. Pokiaľ sa zameriame na hodnotenie profesionálov, potom narazíme na pochvaly smerom ku kvalite prevedenia a detskému režimu. Na druhú stranu je fotoaparát skôr podpriemerný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tablet Lenovo Tab M10 Plus sa radí svojou vybavenosťou hneď do niekoľkých kategórií. Výhody spočívajú v detskom režime, solídnom výkone a rozmeroch displeja s ohľadom k cene a dobrej kvalite prevedenia.

Negatív je skôr poskromne a týkajú sa nižšej kvality fotoaparátu, než je u tabletov bežné, a pomerne priemernej kapacity úložiska. Ani jeden z týchto neduhov však nemožno označiť za zásadný, tablet je skrátka na svoju cenovú kategóriu vybavený veľmi dobre.

Záverečné zhrnutie

Celkovo je náš dojem z tabletu Lenovo M10 Plus ZA5T0081SK pozitívny. Potešil nás u neho najmä vysoký výkon, veľký displej s kvalitným zobrazením alebo doplnky na využívanie u viacčlenných rodín s deťmi. Vďaka týmto parametrom sa hodí tablet práve do domácnosti. Ak by sme mali spomenúť negatíva, potom by to mohol byť aj trochu väčší rozmer, ktorý nebude najmenším deťom vyhovovať. Ak hľadáte iný tablet z kategórie detských, môžeme vám odporučiť napríklad GoGEN MAXPAD9 G5P.

190 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

190 € Orientačná cena