Menu

Recenzia a porovnanie Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Pre nenáročných v kategorii Tablety

Klady

  • Väčšia kapacita úložiska
  • Praktický stojan
  • Silnejšie reproduktory

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nie príliš kvalitný fotoaparát
  • Pomalšie nabíjanie
240 € Orientačná cena

Základné parametre

Ak sa pri kúpe tabletu zameriavate na modely strednej triedy, iste upúta vašu pozornosť Lenovo Yoga Smart Tab. Toto zariadenie si kladie za cieľ uspokojiť s cenou pod 400 € všetkých záujemcov o kvalitu za dobrú cenu a ponúknuť aj nadštandard v podobe netradičného konštrukčného riešenia a nadštandardnej kvality zvuku. Či sa to výrobcovi darí si preberieme v nasledujúcich odsekoch.

IPS displej ponúka uhlopriečku 10,1 palca, ktorý s rozlíšením 1920 × 1200 prináša pomerne kvalitné kvalitné zobrazenie farieb. Jemnosť 224 pixelov na palec je skôr priemerná. Celkovo možno zobrazovacie schopnosti tabletu hodnotiť pozitívne, nie je síce najlepší v kategórii, ale je mierne nad priemerom. Zaujímavé je konštrukčné riešenie. Lenovo zabudovalo do spodnej časti dva JBL reproduktory, ktorých výkon je na tablet nadštandardný a oceníte určite aj zabudovaný stojan, vďaka ktorému je možné konštrukciu stabilizovať a zaprieť. Vďaka tomu bude zážitok z multimediálnej zábavy o to lepší. Bohužiaľ sa však tieto „vychytávky“ premietajú do pomerne vysokej hmotnosti konštrukcie. Hoci sa tablet dobre drží v ruke a konštrukcia je dostatočne pevná, pri niektorých manipulačných úkonoch by táto hmotnosť mohla byť istou prekážkou.

Batéria by mala vydržať na jedno nabitie až 10 hodín v prevádzke. Túto hodnotu je však nutné brať s rezervou, bude sa líšiť podľa reálneho využitia a v skutočnosti môže byť aj výrazne nižšia. Všeobecne však môžeme konštatovať, že táto hodnota radí tablet skôr medzi nadpriemer. Pripojenie tabletu je umožnené pomocou USB-C konektora.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

10,1

Rozlíšenie displeja (px)

1 920 x 1 200

Jemnosť displeja

224

Kapacita batérie

7 000

Výdrž batérie podľa výrobcu

10

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Áno

Navigačné systémy

GPS, Glonass

NFC

Nie

Technické parametre

Výkon tabletu obstaráva osemjadrový procesor Snapdragon 439 s maximálnou frekvenciou 2 GHz. Ten nepatrí medzi najnovšie, ale v tejto cenovej kategórii za ostatnými nezaostáva. Operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB zaistí plynulú prevádzku aj pri spustení viacerých aplikácií naraz. Tieto parametre sú úplne dostačujúce pre realizáciu všetkých bežných výpočtových úkonov a postačia aj na hranie hier alebo prevádzku mierne náročnejších aplikácií. Relatívne potešujúca je aj kapacita úložiska, ktoré vám ponúkne 64 GB priestoru a je rozšíriteľné pomocou SD karty s kapacitou až 256 GB.

Horšie to je s kvalitou fotoaparátu a rovnako ako pri množstve ďalších tabletov môžeme aj pri tomto modeli konštatovať, že zhotovené snímky svojou kvalitou stačia skôr na základné záznamové účely. Tablet beží na operačnom systéme Android 9.0, ktorý patrí medzi novšie verzie systému (október 2020). Vďaka tomu je zaistená plynulá prevádzka a z dosahu by nemali byť ani najnovšie aplikácie. Zaujímavá je možnosť umiestnenia SIM karty na účely LTE internetu, konektor Jack 3,5 mm pre slúchadlá, ale aj prítomnosť modulov navigačných systémov GPS a Glonass.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 9.0

Procesor

Snapdragon 439

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

2

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

176

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

823

Operačná pamäť (RAM)

4

Veľkosť úložiska (GB)

64

SD karta

Max. 256 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

8

Záver

Tablet Lenovo Yoga Smart Tab 10 patrí medzi zariadenia zo strednej triedy. Disponuje solídnym displejom, zaujímavým konštrukčným prevedením, dostatočným výkonom vzhľadom k cene, ale aj silnými reproduktormi. Slabinou tabletu je vyššia hmotnosť a horšia manipulovateľnosť vzhľadom na špecifický tvar. Pokiaľ však hľadáte tablet k multimediálnej zábave, práve tento poslúži najlepšie. Vďaka praktickému stojanu a na pomery tabletov silným reproduktorom JBL si užijete filmy na úrovni. Ak však hľadáte tablet s lepšou kvalitou zobrazenia a v kompaktnejšom prevedení, skúste sa pozrieť na iPad 10,2 32GB WiFi 2019.

240 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

240 € Orientačná cena