Menu

Recenzia a porovnanie Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Najlepší produkt v kategorii Tablety

Klady

  • Kvalitná konštrukcia
  • Slušný výkon
  • Priložený stylus

Zápory

  • Horší fotoaparát
  • Menšia kapacita úložiska
  • Horší TFT displej
370 € Orientačná cena

Základné parametre

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite je modelom cieliacim na zákazníkov dopytujúcich dobrý pomer ceny k výkonu od známej a overenej značky. V nasledujúcej recenzii rozoberieme základné parametre tohto zariadenia.

Stranou konštrukčného riešenia je nutné spomenúť, že tablet disponuje kovovým telom, ktoré pôsobí elegantným dojmom a zároveň robí zariadenie veľmi kompaktné. Celková veľkosť tabletu je potom determinovaná predovšetkým uhlopriečkou 10,4 palca, ktorá v kombinácii s rozlíšením 2 000 x 1 200 bodov tablet radí medzi priemerné zariadenia čo sa týka kvality zobrazenia. Jemnosť displeja 224 pixelov na palec a TFT displej nie sú žiadna hitparáda, ale nesklamú. Súčasťou balenia je stylus určený na alternatívne ovládanie, alebo písanie.

Batéria má kapacitu 7 040 mAh, ktorá by mala vydržať napríklad 12 hodín prevádzky pri zapnutej WiFi. Je však jasné, že v závislosti od intenzity a spôsobu využitia sa bude reálna výdrž pohybovať aj nižšie. Nabíjanie je umožnené prostredníctvom USB-C konektora.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

TFT

Uhlopriečka (")

10,4

Rozlíšenie displeja (px)

2 000 x 1 200

Jemnosť displeja

224

Kapacita batérie

7 040

Výdrž batérie podľa výrobcu

12

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Nie

Navigačné systémy

GPS, Glonass, Beidou

NFC

Nie

Technické parametre

Výkon Galaxy Tab S6 Lite dodáva procesor Exynos 9611 s ôsmimi jadrami a maximálnou frekvenciou 1,7 GHz. Spolu s operačnou pamäťou 4 GB dostačuje na prevádzku bežných aplikácií a úplne bezproblémový chod systému. Kapacita úložiska pri konkrétnom zvolenom modeli je 64 GB, čo je v kategórii hodnota skôr vyššia. Internú pamäť je možné rozšíriť využitím SD karty s maximálnou kapacitou až 1 024 GB. S touto kapacitou vystačia aj tí najnáročnejší užívatelia.

Menšie sklamanie je kvalita fotoaparátu, ktorá sa nelíši od lacnejších modelov. Fotoaparát s rozlíšením 8 MPx a svetelnosťou f/1,9 bohužiaľ vytvára pri tomto modeli iba priemerné fotky, ktoré však na záznamové účely postačia. Treba však dodať, že je na tom väčšina tabletov veľmi podobne, nejde totiž o zariadenia primárne určené na fotenie.

Tablet beží rovnako ako ďalšie produkty z dielne Samsungu na operačnom systéme Android, v tomto prípade v októbri 2020 najmodernejšou verziou Android 10. Operačný systém umožňuje prevádzku aj tých najnovších aplikácií. K dispozícii je aj navigácia pomocou GPS, Glonass a Beidou. Samozrejmosťou je potom konektor Jack 3,5 mm slúžiaci na pripojenie slúchadiel.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 10

Procesor

Exynos 9611

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

1,7

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

348

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

1 320

Operačná pamäť (RAM)

4

Veľkosť úložiska (GB)

64

SD karta

Max. 1024 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

8

Názory užívateľov a ďalších expertov

Papierové kvality tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite potvrdzujú aj používatelia, ktorí produkt zakúpili a mali možnosť ho vyskúšať. Najviac si na tomto zariadení cenia dlhú výdrž batérie, rýchly procesor a užívateľsky príjemné softvérové prostredie. Celé ovládanie je intuitívne a neskrýva žiadne strašiaky v skrini. Za negatívum je v ich hodnoteniach chápaná snáď len vyššia cena. Experti tomuto modelu však vytýkajú absenciu OLED displeja. Medzi klady zaraďujú solídnu kvalitu stereo reproduktorov a materiálové prevedenie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

My sme sa pri svojom skúmaní zamerali na tablet pomerne dopodrobna. Z nášho prieskumu vyplýva, že najväčšími pozitívami tohto modelu oproti iným zariadeniam je celkovo solídna kvalita prevedenia, veľký displej a priložený stylus.

Produkt má samozrejme aj svoje tienisté stránky. Medzi tie sme zaradili technológiu displeja TFT. V danej cenovej relácii by sa dalo očakávať skôr OLED, alebo aspoň IPS displej. Na paškál prišla aj menšia kapacita úložiska, celkovo sa však jedná o produkt vysokých kvalít.

Záverečné zhrnutie

Galaxy Tab S6 Lite je podareným kompaktným zariadením zo strednej cenovej kategórie, ktoré ponúka veľmi kvalitné konštrukčné spracovanie, dobré výkonové vlastnosti a najnovšiu verziu operačného systému Android (október 2020). Slabé stránky naopak vidíme predovšetkým v ohľade kvality fotoaparátu a skôr priemerného displeja. Výkon tiež nie je určený na hranie náročnejších hier. Všeobecne sa tablet vďaka svojim špecifikáciám a kvalitám hodí pre bežné aplikácie a nájde určite uplatnenie v mnohých domácnostiach. Alternatívou k tomuto modelu môže potom byť napríklad Galaxy Tab S5e 10.5.

370 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

370 € Orientačná cena