Menu

Recenzia a porovnanie Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

Top cena/výkon v kategorii Tablety

Klady

  • Veľmi vysoký výkon
  • Veľmi kvalitný displej
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Chýba jack 3,5 mm
  • Nie je možné využiť SIM kartu
  • Vysoká cena
900 € Orientačná cena

Základné parametre

Model Galaxy Tab S7+ je pokračovateľom úspešného radu produktov spoločnosti Samsung. Ako taký ponúka to najpremiovejšie vybavenie, nekompromisný výkon a kvalitné dielenské spracovanie. Konštrukcia pôsobí elegantným a kvalitným dojmom.

Dominantou prednej strany je 12,4 palcov veľký AMOLED displej s rozlíšením 2 800 x 1 752 pixelov. Pokročilou technológiou displeja je zaistená vysoká kvalita farieb a dobrý kontrastný pomer. Rozlíšenie na uvedenej uhlopriečke dáva dohromady 266 pixelov na palec, čím je tablet priemerne až nadpriemerne jemný, čo do zobrazenia. Dominantou tohto modelu je vysoká obnovovacia frekvencia displeja, ktorá dosiahla 120 hertz. Vďaka tomu bude pohyb po obrazovke veľmi plynulý a prevádzka predurčená aj pre hranie hier.

Kapacita batérie je 8 000 mAh, čo je samo o sebe hodnota pomerne vysoká. Dôležitejšia však je výdrž 15 hodín, ktorú výrobca uvádza na prehrávanie videí bez spustenej WiFi. Pri reálnom využití sa táto hodnota však môže výrazne líšiť. Batériu je možné nabíjať cez USB-C konektor.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

AMOLED

Uhlopriečka (")

12,4

Rozlíšenie displeja (px)

2 800 x 1 752

Jemnosť displeja

266

Kapacita batérie

10 090

Výdrž batérie podľa výrobcu

15

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Nie

SIM karta

Nie

Navigačné systémy

GPS, Glonass, Beidou, Galileo

NFC

Nie

Technické parametre

Výrobca výkonom nešetril a do tabletu nasadil rovno ten najvýkonnejší procesor pre systém Android, ktorý bol v októbri 2020 na trhu k dispozícii. Je ním osemjadrový procesor Snapdragon 865+ s maximálnou frekvenciou 3,09 GHz. Nechýba ani 6 GB operačnej pamäte RAM. Zaistená je plynulá prevádzka tých najnáročnejších aplikácií a hier, pre ktoré je tento tablet tiež úplne vyhovujúcim. Kapacita úložiska je v základe 128 GB, ale rovnako ako pri ostatných tabletoch spoločnosti Samsung je možné ho rozšíriť pomocou SD karty, a to až o 1024 GB. Takto vysokú hodnotu je už veľmi náročné zaplniť.

Duálny fotoaparát je kvalitnejší ako v prípade lacnejších modelov, stále však platí to, čo pre všetky tablety. Vysokú kvalitu fotografií neočakávajte. Vo výsledku to však nevadí, pretože takmer nikto tabletom reálne nefotí a výrobcovia to vedia. Fotenie takto rozmerným zariadením je totiž nepohodlné. Hlavný fotoaparát má potom rozlíšenie 13 MPx a pre záznamové účely postačí.

Tablet je vybavený najnovšou verziou operačného systému Android 10 (október 2020). Ten zaistí úplne plynulú prevádzku bez akýchkoľvek zásekov. Tablet je opatrený nadstavbou One UI od spoločnosti Samsung, ktorý pridáva k Androidu aj nadstavbové funkcie. Dostupný je stylus S-Pen pre presnejšie ovládanie a grafickú prácu. Nechýba modul pre navigáciu prostredníctvom systémov GPS, Glonass a Beidou.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 10

Procesor

Snapdragon 865 Plus

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

3,09

Operačná pamäť (RAM)

6

Veľkosť úložiska (GB)

128

SD karta

Max. 1024 GB

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

13

Názory užívateľov a ďalších expertov

Samsung Galaxy S7+ patrí medzi úspešné modely vyššej triedy. Tomu zodpovedajú aj užívateľské hodnotenia, ktoré skôr než akékoľvek výhrady vyžarujú všeobecnú spokojnosť. Chvála potom mieri najmä smerom k displeju s technológiou OLED.

Prešli sme pri výbere aj expertné hodnotenia. Tie naznačujú, že sa jedná o skutočne podarený kúsok z diely kórejského výrobcu. Tablet vybavil dostatočne výkonným procesorom, aby zariadenie zvládlo aj náročný multitasking a nezradilo pri práci ani hrách. Tieto parametre, vrátane kvalitného displeja a prevedenia profesionáli hodnotia za najkladnejšie. Negatívom je potom samozrejme pomerne vysoká cena, tá však zodpovedá vybavenosti.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tablet sme pred jeho zaradením do výberu dobre preštudovali a vymedzili základné klady a zápory, ktoré ho definujú najlepšie. Predovšetkým treba spomenúť masívny výkon v kombinácii s veľmi kvalitným displejom. Čo je však až trochu prekvapujúce, je vzhľadom na výpočtovú silu tabletu výdrž batérie. Zariadeniu naopak chýba slúchadlový konektor, slot pre SIM kartu a podčiarkuje ho vysoká obstarávacia cena.

Záverečné zhrnutie

Zariadenie Galaxy Tab S7+ je určené nielen pre multimediálnu zábavu, ale aj pre náročné pracovné využitie či hranie tých najnovších herných titulov. Vďaka veľmi kvalitnému displeju s obnovovacou frekvenciou 120 Hz bude všetko ešte plynulejšie. Vysoký výkon je ďalšou doménou tohto prístroja. Negatívne je možné hodnotiť chýbajúci slot pre SD kartu, ktorý však nájdete pri drahších modeloch. Pomerne vysoká je aj cena, pri ktorej hladine by mal byť fotoaparát kvalitnejší, než v skutočnosti je.

Ak hľadáte malý kvalitný tablet za nižšie obstarávacie náklady, môžeme vám odporučiť Apple iPad mini (2021) 64GB.

900 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

900 € Orientačná cena