Menu

TCL P635 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Televízory

Klady

  • Google TV má najširšiu podporu aplikácií
  • Dobrý pomer ceny a vybavenosti
  • Veľmi úzke rámčeky

Zápory

  • Iba LED technológia
  • Horšia kvalita farieb
380 € Orientačná cena

Akú má kvalitu obrazu

Spoločnosť TCL sa typicky špecializuje na to, aby ponúkla užívateľovi televíziu s dobrým pomerom ceny a výkonu. Rad TCL P635 pritom zasahuje skôr do nižších cenových hladín trhu. Medzi lacnými televíziami ale patrí medzi tie najkvalitnejšie, a to ako z pohľadu obrazu a konštrukcie, tak aj s ohľadom na ponúkané technológie. V modelovom rade TCL P635 nájdete obrazovky s uhlopriečkou:

Samozrejme niektoré pokročilé technológie od lacnej televízie nemožno očakávať. Obrazovka pracuje s úplne bežným LED panelom (VA), ktorý zaisťuje solídnu, nijako však nadpriemernú kvalitu obrazu. To nie je nijako na škodu, pretože kvalitnejšie QLED či dokonca OLED panely sú vzhľadom na náročnejšiu výrobu podstatne drahšie.

Televízory tohto radu majú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, ktorá je v cenovej hladine štandardná aj u konkurencie. Osadené reproduktory taktiež ponúkajú priemerný výkon 20 W. Pretože v našom porovnaní odporúčame takmer výhradne inteligentné televízory, ani táto prednosť radu TCL P635 nechýba.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TCL

Dostupné uhlopriečky (")

43, 50, 55, 58, 65, 75

Technológia obrazovky

LED

Rozlíšenie (px)

4K

Obnovovacia frekvencia (Hz)

60

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

20

Akú má konektivitu

TCL P635 sú televízie po stránke konektivity vybavené relatívne solídne. Na chrbte nájdete trojicu konektorov HDMI doplnenú o jedno klasické USB. V porovnaní s väčšinou Samsungov ale nechýba aj klasický slúchadlový konektor. Pre kvalitnejšie počúvanie je možné reproduktory pripojiť aj cez digitálny audio výstup (optika). Pripojenie k internetu je realizované ako káblom, tak aj Wi-Fi modulom a bezdrôtové slúchadlá či klávesnicu pripojíte cez Bluetooth.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

Bluetooth

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Slúchadlový jack

Áno

Digitálny audio výstup

Áno

Aké má funkcie a služby

Je trochu paradoxné, že aj napriek nízkej obstarávacej cene v porovnaní s konkurenciou TCL P635 ponúkne aj niektoré nadštandardné technológie. Tým najdôležitejším, čo stojí za zmienku, je jednoznačne operačný systém. Spoločnosť TCL si pre svoje televízory dlhodobo zvolila systém Google TV (predtým Android TV). Vďaka tomu sa dočkáte podpory všetkých streamovacích služieb a aplikácií, ktoré môžete potrebovať.

Konkrétne sa teda samozrejme dočkáte ľahkého spustenia Netflixu, Disney Plus či napríklad HBO Max. Za účelom vylepšenia filmov s podporou vysokého dynamického rozsahu nechýbajú aj technológie HLG či HDR10. Obraz je možné z mobilu prenášať na obrazovku bezdrôtovo, rovnako tak je možné text do vyhľadávačov zadávať aj hlasovo. Bohužiaľ chýba napríklad variabilná obnovovacia frekvencia, to ale nie je zásadný nedostatok, pretože je maximálna frekvencia displeja aj tak iba 60 Hz.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Operačný systém

Google TV

Funkcia vylepšenia obrazu

HLG, HDR10/10+

Hlasové ovládanie

Áno

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Áno

Netflix

Áno

Disney+

Áno

HBO Max

Áno

Apple AirPlay

Nie

Aká je podľa užívateľov

Pred recenzovaním produktov prechádzame vždy aj recenzie užívateľov. Medzi užívateľskými recenziami narazíte najmä na chválu radu TCL P635. Konkrétne používatelia oceňujú dobrý pomer ceny a výkonu, flexibilitu operačného systému Google TV či napríklad kvalitu obrazu s ohľadom na cenu. Medzi negatívami sa objavujú zmienky o jedinom USB konektore a tiež pomalšom chode televízie. To sa ale napokon od tejto cenovej hladiny dá očakávať.

Aké má klady a zápory

Predovšetkým je potrebné spomenúť, že celý rad TCL P635 ponúka vynikajúci pomer ceny a vybavenosti. Ponúkané modely však disponujú aj až prekvapivo úzkymi rámčekmi, a to v takej úrovni, že možno televíziu považovať za takmer bezrámčekovú. Vďaka tomu plní lepšie svoju funkciu s ohľadom na vtiahnutie používateľa do deja. Zaujímavé je aj to, že výrobca zvolil flexibilný systém Google TV s podporou všetkých zaujímavých aplikácií.

Čo je chybou na kráse, je samozrejme použitý LED panel, ktorý neoslní nijako vysokou svietivosťou ani perfektným kontrastom. To ale od cenovky tejto televízie ani nemožno očakávať a vo svojej cenovej hladine sa radí s ohľadom na displej k priemeru.

Aké sú alternatívy

Ako zaujímavá alternatíva k televíziám radu TCL P635 sa ponúka napríklad Hisense E7H. Modely od Hisense sú o niečo drahšie, ale za menší príplatok dostanete kvalitnejší obraz vďaka technológii QLED. Tá sa pýši podstatne vyššou svietivosťou, ale aj lepším zobrazením farieb. Na druhú stranu by ste sa museli obísť bez operačného systému Google TV. To samo o sebe neznie ako veľké negatívum, treba ale spomenúť, že operačný systém Vidaa (Hisense) nepodporuje napríklad HBO Max (apríl 2023).

Záver

Modelový rad TCL P635 cieli skôr na menej náročných užívateľov, ktorí ocenia všestranne vybavenú televíziu bez schopnosti zruinovať užívateľovi peňaženku. Dočkáte sa priemernej kvality obrazu aj reproduktorov, ale aj nadštandardných funkcií. Výborná je voľba operačného systému Google TV. Vďaka nemu televízie podporujú všetky zaujímavé aplikácie a streamovacie služby. Zaujímavou alternatívou môže byť o niečo málo drahší, s ohľadom na obraz kvalitnejší, ale v zmysle podpory aplikácií menej všestranný rad Hisense E7HQ.

380 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: TCL P635 | Hodnotenie: Dobré
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia TCL P635

TCL P635

380 € Orientačná cena