Menu

Recenzia a porovnanie Tefal GC760D30

92,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Stolné grily

Klady

  • Automatické programy
  • Meranie hrúbky mäsa
  • Rozmrazovanie

Zápory

  • Lesklý povrch
  • Krátka prívodná šnúra
  • Nie je možné nastaviť výšku ani sklon dosiek
250 € Orientačná cena

Základné parametre

Stolný gril Tefal patrí k modelom pre náročných, ako už naznačuje jeho cena. Jeho silnou stránkou sú ale predovšetkým funkcie, v kategórii základných parametrov až taký výnimočný nie je. Ide o kontaktný gril, ktorý sa bohužiaľ nedá rozložiť do polohy barbecue, ako sa dajú niektoré konkurenčné modely, v tomto ohľade tak trochu stráca na variabilite.

Grilovacia plocha je rebrovaná, to je vhodný variant najmä na prípravu mäsa, grilovanej zeleniny, ale napríklad aj zapekanie toastov. Nebude naopak ideálny napr. na palacinky alebo smaženie vajíčok, ako modely s hladkou plochou. Povrch je ale nepriľnavý a grilovacie dosky je možné mať v umývačke, vďaka tomu sa nemusíte obávať zložitej údržby.

Medzi stolnými grilmi je plocha 800 cm2 v čase porovnania (marec 2022) skôr priemer. Výrobca uvádza, že je dostačujúce pre 6-8 osôb, k tomu by sme ale boli pomerne skeptickí. S čistým svedomím ju môžeme odporučiť cca pre dve až tri osoby. Príkon 2 200 W je úplne vyhovujúci, a nemusíte sa tak báť pomalého rozohrievania alebo nedostatočného výkonu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tefal

Príkon (W)

2 200

Grilovacia plocha (cm2)

800

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Poloha barbecue

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Vybavenie a funkcie

Možno by sa mohlo zdať, že ani ponuka funkcií grilu Tefal nebude nijako slávna. Neumožňuje napríklad nastavenie sklonu spodnej dosky či prispôsobenie výšky hornej dosky ako niektoré konkurenčné modely. Funkcie, ktoré ponúka, ale tieto nedostatky vyvažujú. Využiť totiž môžete nielen časovač, ale rovno celé automatické programy, vychytané špeciálne na prípravu obľúbených pokrmov, ako sú steaky, grilovaná zelenina a ďalšie.

Nemusíte riešiť vhodný čas alebo teplotu, skrátka stlačíte tlačidlo a gril všetko obstará za vás, okrem iného vďaka technológii merania hrúbky potravín. Dokonca má špeciálnu funkciu na prípravu mrazených potravín, nie je tak treba plánovať ani príliš dopredu.

Ide o inteligentného pomocníka k takmer každodennému používaniu (vzhľadom k cene sa vám jeho použitie raz za čas aj tak neoplatí). Lákavá je aj kvalita spracovania, gril je naozaj masívny, ako si môžete overiť z rozmerov a hmotnosti uvedených nižšie v tabuľke. Veľké prístroje na druhú stranu zaberajú dosť miesta, odporúčame preto dobre zvážiť, či naň máte na linke dostatok priestoru.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Nie

Nastavenie výšky hornej dosky

Nie

Časovač

Áno

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

18

Šírka (cm)

44,4

Hĺbka (cm)

34,3

Hmotnosť (kg)

5,2

Názory užívateľov a odborníkov

Užívatelia si nemôžu gril Tefal vynachváliť. Oceňujú jednoduché ovládanie, automatické programy a predovšetkým jeho spoľahlivosť, popisujú ho ako „gril, čo nepokazí žiadne jedlo“. Grilovacia plocha pojme podľa názoru užívateľov až štyri steaky a následná údržba po použití je otázkou chvíľky. Ako negatíva sa opakovane objavujú iba dva body, oba sa týkajú dizajnu prístroja – lesklý povrch sa podľa užívateľov veľmi ľahko zašpiní a prívodná šnúra je pomerne krátka. Ďalšie recenzie užívateľov nájdete aj na stránkach Heureka.sk.

Hlavné klady a zápory

Nesporným kladom stolného grilu Tefal GC760D30 je jeho technologická pokročilosť. Zatiaľ čo pri iných modeloch sa ťažko dočkáte časovača, tento vám prakticky bez vášho pričinenia pripraví steak a zmeria aj hrúbku mäsa pre dokonalý výsledok. Celkovo ide o pevný prístroj so slušným výkonom.

Za pokročilé funkcie si ale budete musieť priplatiť, cena tohto grilu skutočne nie je nízka. Na variabilite stráca aj kvôli pevnej polohe dosiek, ktoré nejde ani rozložiť naplocho, ani nastaviť ich výšku či sklon. Negatívom je tiež krátka prívodná šnúra a lesklý povrch, ktorý sa veľmi rýchlo upacká.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte cenovo dostupnejší variant, z ponuky rovnakého výrobcu stojí za zváženie napríklad model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Oproti grilu GC760D30 ide o výrazne „hlúpejší“ prístroj, pri grilovaní sa budete musieť spoliehať čisto na seba a nie na moderné technológie. Má tiež o niečo nižší príkon. Na druhú stranu ponúkne nepatrne väčšiu grilovaciu plochu a možnosť nastavenia výšky hornej grilovacej dosky. Jeho cena je tiež oproti modelu GC760D30 zlomková.

Ak chcete skúsiť niečo z úplne iného súdka, pozrite sa aj na recenziu grilu Sencor SBG 106BK. Ide o plochý barbecue model, pri ktorom môžete využiť nielen rebrovanú, ale aj hladkú grilovaciu plochu. Tá je navyše oproti grilu Tefal GC760D30 takmer dvojnásobná, a to za výrazne nižšiu cenu. Nedočkáte sa ale žiadnych inteligentných funkcií a čaká vás o trochu náročnejšia údržba, grilovaciu dosku totiž nemožno umývať v umývačke.

Záver

Kontaktný gril Tefal GC760D30 môžeme odporučiť užívateľom, ktorí hľadajú spoľahlivého pomocníka na takmer každodennú prípravu pokrmov. Ak hľadáte prístroj iba na občasné použitie, takto vysoká investícia sa vám pravdepodobne neoplatí.

Oproti konkurencii tento gril najviac vyniká ponukou funkcií, vďaka automatickým programom totiž nemusíte riešiť nastavenie času ani teploty, gril vám dokonca potraviny pokojne aj rozmrazí. V ostatných ohľadoch už tak neobvyklý nie je, ponúkne ale slušný výkon a plochu 800 cm2, vhodnú pre dvojice či menšie rodiny. Výhodou je jednoduchá údržba vďaka grilovacím doskám umývateľným v umývačke.

Ako sme už spomenuli, rozhodne nejde o cenovo dostupný produkt. Pokiaľ by ste dali prednosť lacnejšiemu modelu, aj za cenu straty „múdrych“ funkcií, pozrite sa tiež na recenziu grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

250 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Tefal GC760D30 | Hodnotenie: 92,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal GC760D30

Tefal GC760D30

250 € Orientačná cena