Menu

Recenzia a porovnanie Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

76,0 % Hodnotenie
redakcie

Pre nenáročných z kontaktných grilov

Stolné grily

Klady a zápory

Klady

  • Umývateľný v umývačke
  • Pomer cena/výkon

Zápory

  • Existujú aj výkonnejšie grily
  • Nie je možné nastaviť sklon spodnej dosky
90 € Orientačná cena

Základné parametre

Stolný gril od značky Tefal ponúkne užívateľom rebrovanú grilovaciu plochu s obsahom 825 cm2. Ide o zhruba stredne veľký gril a rebrovaná plocha je na trhu pomerne bežná, pri drahších modeloch potom môžete naraziť na kombináciu rebrovanej a hladkej dosky, vďaka ktorej je taký gril ešte o niečo variabilnejší. Príkon 2 000 W stále patrí k veľmi slušným hodnotám a nehrozí tak, že by sa gril zle zahrieval, na trhu sú aj modely s polovičným príkonom. Grilu Tefal nechýba ani poloha barbecue, umožňuje teda rozloženie na plocho a grilovanie na celej ploche grilu. Grilovacie dosky je možné umývať v umývačke, čo značne ušetrí prácu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tefal

Príkon (W)

2 000

Grilovacia plocha (cm2)

825

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná

Poloha barbecue

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Vybavenie a funkcie

Pre efektívne používanie je gril vybavený termostatom a indikátorom nahriatia, vždy preto viete, či už gril dosiahol optimálnu teplotu. Pri niektorých drahších modeloch býva tiež napríklad časovač alebo aj ďalšie funkcie, tie sú ale viac-menej doplnkové a spravidla sa bez nich zaobídete. Bez čoho by však bolo grilovanie značne nepohodlné, je odkvapkávacia miska, do ktorej steká tuk a šťava. Tá grilu Tefal nechýba a vy tak nemusíte odtekanie tuku riešiť nejakou vlastnou nádobou.

Rozmery grilu Tefal sú zhruba stredné, nepatria k najmenším ani najväčším modelom na trhu. Na výšku zaberie 18 cm, na šírku 36 cm a jeho hĺbka je 38 cm. Hmotnosť 4,13 kg nepatrí k najmenším, poradíte si s ňou ale bez problémov. Optimálne však stále ešte je trvalé umiestnenie grilu na kuchynskej linke.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Nie

Indikátor nahriatia

Áno

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Nie

Nastavenie výšky hornej dosky

Áno

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

18

Šírka (cm)

36

Hĺbka (cm)

38

Hmotnosť (kg)

4,13

Záver

S kúpou stolného grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 získate pomerne výkonný a dobre vybavený prístroj, ktorý zapadne takmer do každej kuchyne. Na rozdiel od drahších modelov mu chýbajú niektoré drobnosti, ako je napríklad časovač, avšak podstatné parametre a funkcie zvláda na jedničku. Pokiaľ preto hľadáte spoľahlivý stolný gril, ale nechcete zaň dávať príliš veľkú čiastku, môžeme vám tento model odporučiť. Ak je pre vás jeho cena stále dosť vysoká, môžete zvážiť aj nami recenzovaný dostupný variant vo forme stolného grilu Sencor SBG 2051BK.

90 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 | Hodnotenie: 76,0 %
Eliška Srncová sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

90 € Orientačná cena