Menu

Tefal NE105838 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Elektrické mlynčeky

Klady

  • Samoostrenie nožov
  • Dobrý príkon
  • Skvelé recenzie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Bez ďalších nadstavcov
  • Chýba poistka proti preťaženiu
60 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Elektrický mlynček na mäso Tefal NE105838 patrí medzi základné modely bez príslušenstva vo forme strúhadiel. Nameliete na ňom mäso podľa rôznych stupňov hrubosti alebo prepasírujete mäkkú zeleninu. Využijú ho skôr nenároční užívatelia, ktorí nepotrebujú multifunkčné zariadenie, ale kvalitný mlynček. Model dosahuje výkon 1 400 W, čo je pri tomto type mlynčeka bežná až mierne vyššia hodnota. Spracuje 1,7 kg mäsa za minútu a vydrží 14 minút nepretržitej prevádzky. Hodí sa tak do bežnej domácnosti.

Mlynček je vyrobený z plastu, pričom mlecí mechanizmus je kovový. Nehrozí tak polámanie nožov. O tie sa navyše nemusíte starať, pretože mlynček disponuje funkciou samoostrenia. Nože by tak mali byť automaticky nabrúsené po každom použití. Nechýba ani funkcia spätného chodu, ktorý vám pomôže vytiahnuť uviaznuté mäso.

Podľa recenzií si mlynček výborne poradí s takmer všetkými druhmi mäsa. Ako problematické používatelia hodnotili mletie škvarkov či bôčikov. Nátierky na báze masti si zrejme nepripravíte. Nevýhodou je aj zahrievanie prístroja. Niektorí používatelia píšu, že po namletí zhruba jedného kila mäsa sa zariadenie výrazne zahreje a musíte ho vypnúť.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Mlynček od Tefalu zbiera predovšetkým kladné recenzie. Užívatelia oceňujú rýchlosť mletia mäsa aj jeho dobrú kvalitu. Môžu si vybrať až z troch stupňov hrubosti. Mlynček sa tiež osvedčil pri výrobe klobás. Horšie je potom spracovanie tučných surovín ako sú škvarky. Tie v mlynčeku uviaznu a nie je možné vyrobiť napríklad nátierku. Negatívne je hodnotená výdrž mlynčeka. Po namletí zhruba jedného kila sa začne zahrievať a používatelia musia mlynček vypnúť, čo ich zdržiava pri spracovaní surovín.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľkou výhodou mlynčeka od značky Tefal je jeho kvalitné spracovanie mäsa. Súčasťou balenia sú tri dierované kotúče s rôznymi priemermi, využijete teda rôzne stupne hrubosti podľa pokrmu. Príkon 1 400 W je pri týchto základných zariadeniach skôr vyšší. Stroj tak pomelie 1,7 kg mäsa za minútu. Podľa niektorých používateľov sa ale zhruba po kile mäsa začne zahrievať a je nutné prácu prerušiť, čo je nepraktické. Veľkým bonusom je ale funkcia samoostrenia nožov, nemusíte sa tak zaoberať brúsením.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k mlynčeku od značky Tefal môže byť model značky Silvercrest SFW 350 E6. Taktiež slúži predovšetkým na mletie mäsa, ale podľa recenzií zvládne aj skvele prepasírovať paradajky. Má nadstavce na výrobu klobás aj pokrm kebbe. Oproti modelu od Tefalu je ale v cene aj nadstavec na sladké pečivo. Jednoducho s ním teda pripravíte krehké sušienky. Samotný výkon stroja je vyšší. Príkon síce dosahuje hodnotu 350 W, avšak motor krátkodobo dosiahne aj 1 200 W. Opäť sa tak hodí skôr na domáce využitie, v prevádzke totiž vydrží zhruba 15 minút.

Záverečné zhrnutie

Mlynček Tefal NE105838 patrí medzi najkvalitnejšie základné modely mlynčekov. Hodí sa na mletie mäsa, pasírovanie zeleniny a výrobu klobás. Mlecí mechanizmus je kovový a nože sa ostrie samé. Nemusíte ich brúsiť ani sa báť prasknutia. Podľa recenzií je mäso spracované kvalitne, avšak so škvarkami si prístroj neporadí. Nevýhodou je aj zahrievanie mlynčeka. Po zhruba kilograme mäsa je horúci a musíte ho vypnúť, pritom by mal za minútu zvládnuť pomlieť až 1,7 kg mäsa. Hodí sa tak skôr na menšie množstvo surovín.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tefal

Materiál konštrukcie

Kov a plast

Materiál mlecieho mechanizmu

Kov

Rýchlosť mletia mäsa (kg/min)

1,7

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Nie

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Áno

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

4,7; 8

Hmotnosť (kg)

2,24

Spätný chod

Áno

Funkcia samoostrenia

Áno

Skrutkovanie k stolu

Nerelevantné

Vhodné do umývačky

Áno (okrem kovových častí)

Príkon (W)

1 400

60 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Tefal NE105838 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal NE105838

Tefal NE105838

60 € Orientačná cena