Menu

Recenzia a test Tefal PF 250135

93,2 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Malé domáce pekárne

Klady

  • 20 programov
  • Automatické pridávanie surovín
  • Nastaviteľný program

Zápory

  • Kratšia pamäť pri výpadku prúdu
  • Popisy nie sú v slovenčine (češtine)
  • Displej nie je podsvietený
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Domáca pekáreň značky Tefal ponúka tri veľkosti bochníka, a to 500 g, 750 g a 1 000 g, jej kapacita teda nemusí byť dostatočná pre početnejšiu domácnosť. So svojím príkonom 700 W sa medzi menšími pekárňami radí k výkonnejším. Kvôli menšej kapacite disponuje iba jedným hnetacím hákom, to je pri malých pekárňach štandardom. Tefal PF 250135 poteší tromi stupňami prepečenia kôrky a tiež membránovým ovládaním, ktoré sa čistí ľahšie ako klasické tlačidlá.

Hmotnosťou je pekáreň značky Tefal priemerná, manipulácia s ňou by preto nemala byť náročná, nájdu sa však aj ľahšie prístroje, ktoré budú vhodnejšie na časté prenášanie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tefal

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 000

Príkon (W)

700

Počet hnetacích hákov v nádobe

1

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Membránové

Šírka (cm)

31,8

Hĺbka (cm)

36,2

Výška (cm)

35,6

Hmotnosť (kg)

4,5

Programy

Pri pečení v pekárni Tefal PF 250135 môžete vyberať až z 20 programov, čo je v našom porovnaní výrazne nadpriemerná hodnota a dovolíme si tvrdiť, že si tu vyberie naozaj každý. Tri programy sú určené na bezlepkové pečenie, okrem chleba pre celiatikov si môžete pripraviť aj sladké pečivo či tortu bez lepku. V ponuke nájdete aj výrobu marmelády a jogurtu, predovšetkým ten nie je pri pekárňach štandardom. Nechýba ani program rýchleho pečenia a pekáreň vám umožní aj nastavenie vlastného programu.

Ponukou programov tento model väčšinu konkurencie prekonáva, predsa len ale neponúkne jednu pomerne užitočnú funkciu – neuvarí ryžu. Má síce rovno dva programy na prípravu obilnín, tie ale uvaria len kašu alebo puding, klasickú prílohovú ryžu vám nepripravia.

Parameter Tento produkt
Počet programov

20

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Áno

Vybavenie a funkcie

Model Tefal PF 250135 vyniká funkciou odloženého štartu – ak sa chcete vrátiť k čerstvo upečenému chlebu, môžete štart posunúť až o 15 hodín. Táto pekáreň taktiež dokáže udržiavať teplotu po dopečení, a to až po dobu jednej hodiny. Samozrejmosťou je displej aj zvukový signál, čo však robí tento prístroj pomerne nadštandardným, je funkcia automatického pridávania ingrediencií. Do zásobníka nasypete napríklad semienka a pekáreň ich automaticky pridá do cesta v najvhodnejšej fáze procesu.

Nedostatkom môže byť len jedna nádoba na pečenie, nechýba však odmerka ani háčik na vyberanie hnetača. Pri výpadku prúdu si pekáreň uchová v pamäti nastavenie programu 7 minút, iné modely zvládajú aj 15 min. Tento model neponúka možnosť dočasného pozastavenia programu.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

7

Možnosť pozastavenia programu

Nie

Odložený štart (hod)

15

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Áno

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Samotné pečenie hodnotia používatelia tohto modelu veľmi kladne. Pekáreň podľa nich pracuje ako má a chlieb je vynikajúci. Objavujú sa ale opakované výčitky k displeju pekárne, ktorý nie je podsvietený a je podľa užívateľov zle čitateľný. Pekáreň tak pravdepodobne nebude ideálna napríklad pre seniorov. Tým by mohol robiť problémy aj návod a popisy na pekárni, ani jedno totiž nie je v slovenčine (češtine) – slovenský návod si je nutné v prípade potreby stiahnuť.

Klady a zápory

Silnou stránkou pekárne Tefal je rozhodne jej výbava, počnúc výberom z 20 programov či automatickým pridávaním ingrediencií. Pochváliť môžeme aj slušný príkon či 15-hodinový odložený štart. Slabinou je naopak kratšia pamäť pri výpadku prúdu, niektorí používatelia by potom určite ocenili aj program na prípravu ryže, ktorým táto pekáreň nedisponuje.

Naše hodnotenie a záver

Domáca pekáreň Tefal PF 250135 je vhodná skôr do menších domácností, upečie totiž chlieb s maximálnou hmotnosťou 1 000 g. Môžeme ju však odporučiť aj náročným používateľom, ponúka totiž bohaté funkčné vybavenie. Na výber máte z troch stupňov prepečenia kôrky a až z 20 programov vrátane troch na bezlepkové pečenie. Prístroj dokáže navyše pripraviť aj džem a jogurt. Štart môžete odložiť až o 15 hodín, po upečení bude pekáreň udržiavať teplotu po dobu jednej hodiny a ak chcete na chlieb pridať semienka, hodiť sa bude automatické pridávanie ingrediencií.

Nedostatkom môže byť kratšia pamäť pri výpadku prúdu alebo nemožnosť pozastavenia programu. Ak sú pre vás tieto prvky nevyhnutné, nájdete ich napríklad pri lacnejšej pekárni ETA Delicca mini 8149. Zároveň odpadne aj nedostatok vo forme cudzojazyčných popisov na pekárni. V tomto prípade sa ale budete musieť zaobísť bez automatického pridávania ingrediencií a niektorých zaujímavých programov.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Tefal PF 250135 | Hodnotenie: 93,2 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal PF 250135

Tefal PF 250135

150 € Orientačná cena