Menu

Tefal PF 611838 – Recenzie, testy a porovnania

91,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Veľké domáce pekárne

Klady

  • 19 programov
  • Vysoký príkon
  • Formy na pečenie bagetiek

Zápory

  • Väčšina programov len na pečivo
  • Vyššia cena
  • Pamäť pri výpadku prúdu len 7 min
210 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pekáreň Tefal PF 611838 sme do nášho porovnania zaradili v decembri 2023. Vďaka maximálnej veľkosti bochníka 1 500 g ide no model vhodný aj do početnejších domácností. Nemusíte sa ale obmedzovať len na veľké bochníky, v ponuke má 3 rôzne veľkosti bochníka (rovnako ako väčšina pekární na trhu).

Príkon 1 600 W bol v čase recenzovania najvyšším v našom výbere, čo je najmä prísľub rýchleho rozohrievania. S dvoma hnetacími hákmi v nádobe sa cesto dostatočne a rovnomerne premieša a spolu s 3 nastaviteľnými stupňami prepečenia kôrky ide o populárny štandard. Na ovládanie pekárne potom slúžia membránové tlačidlá, ktoré sa ľahko čistia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tefal

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 500

Príkon (W)

1 600

Počet hnetacích hákov v nádobe

2

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Membránové

Šírka (cm)

28

Hĺbka (cm)

36

Výška (cm)

45

Hmotnosť (kg)

7,9

Programy

Ponuka programov pekárne Tefal je rozhodne pestrá. S 19 programami si vystačí aj naozaj náročný užívateľ, priemerne je pri pekárňach k dispozícii zhruba 12 programov. Medzi programami možno nájsť aj bezlepkové pečenie, rýchle pečenie a variant na prípravu marmelád. Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov nemá napríklad program na výrobu jogurtu. Celkovo je väčšina ponúkaných režimov určená hlavne na pečivo, od bagiet a ďalších „bochníčkov“, až po klasické bochníky chleba.

Parameter Tento produkt
Počet programov

19

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Nie

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Nie

Vybavenie a funkcie

V kategórii vybavenia a funkcií si vedie pekáreň Tefal dobre. Nechýba možnosť odloženia štartu, v tomto prípade až o 15 hodín, rovnako ako pri väčšine konkurenčných modelov. Po upečení nemusíte chlieb hneď konzumovať, pekáreň dokáže udržiavať pečivo teplé až 60 minút. Vďaka displeju a priehľadnému veku budete mať vždy prehľad o tom, čo sa práve deje. Oboje je pri pekárňach štandardom. Niektoré konkurenčné modely ponúkajú navyše aj automatické pridávanie ingrediencií, to ale nie je práve bežné.

Pekáreň má sedemminútovú pamäť pri výpadku elektrického prúdu. Tá je dobrá vo chvíli, keď zariadenie napríklad omylom vypojíte zo zásuvky, alebo keď na chvíľu vypadnú poistky. Po opätovnom zapojení dokáže pekáreň nadviazať tam, kde skončila. To je samozrejme vždy výhodou, pomerne často sa ale stretávame aj s dlhšou pamäťou, a to až 15 minút.

Oproti konkurencii má pekáreň vo výbave okrem klasickej nádoby na pečenie navyše aj 2 sady doštičiek na pečenie bagetiek. Nechýba ani klasická odmerka a háčik na vybratie hnetačov.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

7

Možnosť pozastavenia programu

Nie

Odložený štart (hod)

15

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1 + set na bagetky

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Od užívateľov pekáreň získala niekoľko desiatok prevažne pozitívnych recenzií. Ako pozitívum je najčastejšie spomínaný spoľahlivý chod, jednoduché ovládanie a široká ponuka programov. Čo sa týka negatív, niektorí používatelia nemajú dobré skúsenosti s priloženými receptami, v návode našli chyby, alebo im nevyhovujú popisky ovládacieho panelu v angličtine.

Klady a zápory

Pekáreň Tefal vyniká najmä ponukou nádob na pečenie, okrem tej klasickej u nej nájdete aj dve sady foriem na bagetky. Jej výhodou je tiež vysoký príkon, ktorý zaistí rýchle nahrievanie a veľký počet režimov pečenia. Slabinou je trochu kratšia pamäť pri výpadku prúdu, niekomu môže vadiť aj určitá jednostrannosť ponuky programov, z ktorých je väčšina určená čisto na pečivo a nedočkáte sa napr. programu na výrobu jogurtu.

Porovnanie s alternatívami

Jedným z potenciálnych nedostatkov pekárne Tefal môže byť menší výber programov na výrobu iných potravín ako je pečivo. Pokiaľ chcete pekáreň využívať o niečo pestrejšie, za zváženie stojí model Sana SBM Basic. Na prvý pohľad má síce programov pomerne málo (7), sú ale rôzne nastaviteľné a pekáreň vám vyrobí aj kvások, tempeh a iné menej obvyklé suroviny.

Naše hodnotenie a záver

Pokiaľ uvažujete nad kúpou tejto domácej pekárne, pravdepodobne hľadáte model do početnej domácnosti, kam pekáreň s maximálnou kapacitou 1,5 kg skvele zapadne. Vďaka rôznorodej ponuke foriem na pečenie ju ale môžete využiť aj na pečenie menších bochníkov, bagiet a ďalšieho pečiva. S príkonom 1 600 W sa zariadenie rýchlo pripraví na pečenie a výhodou je aj skutočne široký výber programov. Musíme ale podotknúť, že väčšinou ide o programy určené na pečivo, nie na výrobu jogurtu a ďalších potravín.

Keby vás zaujímala o niečo flexibilnejšia alternatíva, ktorá vám umožní aj prípravu tempehu, kvásku a ďalších receptov, pozrite sa na domácu pekáreň Sana SBM Basic.

210 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Tefal PF 611838 | Hodnotenie: 91,8 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal PF 611838

Tefal PF 611838

210 € Orientačná cena