Menu

Recenzia a test Tefal QT 2020 E0 IXEO

92,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Stojanové naparovače

Klady

  • Zabudovaná inteligentná doska
  • Extra výkon
  • 3 stupne naparovania
  • Jednoduchá manipulácia
  • Vynikajúce recenzie

Zápory

  • Dlhšia doba nahrievania
  • Vyššia cena
  • Vysoká hmotnosť
370 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Tefal QT 2020 E0 IXEO patrí medzi stojanové naparovače odevov, využitie teda nájde najmä v domácnostiach a prevádzkach. Kvôli svojej konštrukcii sa príliš nehodí na cestovanie, avšak manipuláciu s ním vám uľahčia kolieska a odnímateľná základňa, takže bez obáv vyžehlíte aj záclony či osviežite čalúnený nábytok.

Na prvý pohľad tento model upúta ergonomickou žehliacou doskou, ktorú je navyše možné nastaviť do niekoľkých polôh – do horizontálnej či vertikálnej, alebo ju môžete sklopiť pod uhlom 30°. Vďaka tomu ponúkne vždy optimálne podmienky na žehlenie akýchkoľvek odevov, čím zatieňuje väčšinu konkurencie, ktorá žehliacou doskou nedisponuje.

Okrem vysokého výkonu, ktorý sa podľa popisu výrobcu vyrovná parnej stanici, disponuje tento naparovač ultra ľahkou žehličkou, ktorá je hneď dvakrát ľahšia ako štandardná parná žehlička. Okrem nízkej hmotnosti žehlička vyniká aj novým dizajnom s presnou špičkou, s ktorou sa ľahko dostanete aj do záhybov zložitejších odevov, čo v prípade zaoblenej hlavy pri väčšine konkurencie ide len ťažko. Nároční používatelia ocenia aj technológiu no-setting Smart Protect, vďaka ktorej nie je potrebné žehličku zložito nastavovať – ​​eliminujete tým riziko, že oblečenie kvôli chybnému nastaveniu teploty spálite.

Parameter Tento produkt
Výrobce

Tefal

Typ

Stojanový

Príkon (W)

2 170

Parný ráz/výkon (g/min)

90

Materiál žehliacej plochy

Nerez

Kapacita nádoby (ml)

1 100

Doba nahrievania prístroja (s)

70

Hmotnosť (kg)

15

Dĺžka prívodného káblu (m)

1,9

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (jún 2023) má Tefal QT 2020 E0 IXEO veľa kladných užívateľských ohlasov, čo svedčí o vysokej miere spokojnosti. Tú tiež potvrdzuje celkový priemer všetkých hodnotení na portáli Heureka, ktorý činí krásnych 90%. Užívatelia najviac chvália silný výkon a variabilitu dosky, vďaka čomu naparovač ponúka jednoduché a rýchle použitie. Oceňujú tiež objemný zásobník na vodu, s ktorým ľahko vyžehlíte aj celý kôš bielizne bez toho, aby ho bolo potrebné dopĺňať. Negatívne potom niektorí hodnotia vyššiu cenu a fakt, že je potrebné nájsť v domácnosti miesto na skladovanie tohto zariadenia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto naparovača patrí jeho konštrukcia všetko v jednom – okrem výborne riešenej žehliacej hlavy ponúka aj praktickú dosku, ktorú je navyše možné nastaviť do niekoľkých polôh. Tento model má síce dlhšiu dobu nahriatia (oproti konkurencii), a to 70 sekúnd, avšak ponúkne skutočne vysoký parný výkon, s ktorým v rámci nášho porovnania vyniká. Vďaka odnímateľnej základni navyše ľahko vyžehlíte nielen odevy, ale aj bytové textílie, ako sú záclony, závesy či čalúnený nábytok. Odnímateľná je aj objemná nádržka na vodu, čo opäť uľahčí manipuláciu. Za nevýhodu môžeme okrem vyššej obstarávacej ceny a dlhšej doby nahrievania považovať aj vyššiu hmotnosť, ktorú však kompenzujú transportné kolieska.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete model Tefal QT 2020 E0 IXEO porovnať s vhodnými alternatívami, pozrite si napríklad produkt rovnakej značky Tefal QT 1510 E0. Taktiež ponúkne nastaviteľnú žehliacu dosku, avšak má o polovicu nižší parný výkon, takže na dosiahnutie rovnakých výsledkov žehlenia budete potrebovať dlhší čas. Na druhú stranu je tento model o zhruba 100 €.

Záverečné zhrnutie

Stojanový naparovač Tefal QT 2020 E0 IXEO cieli najmä na náročnejších užívateľov, ktorí namiesto rozpočtu hľadia skôr na kvalitu spracovania a výkon. Na prvý pohľad naparovač zaujme nastaviteľnou žehliacou doskou, ktorá uľahčuje žehlenie akéhokoľvek oblečenia či bytových textílií a ktorú pri konkurenčných produktoch v rámci nášho porovnania nenájdete.

Naparovač má síce oproti priemeru dlhšiu dobu nahrievania, ale disponuje veľmi silným parným rázom, ktorého hodnotou na trhu vyniká. Spolu s ohľadom na vynikajúce užívateľské recenzie tak môžete predpokladať, že tento model splní vaše predstavy o jednoduchom každodennom žehlení. Navyše disponuje kolieskami na ľahší presun z miesta na miesto, ktoré pri týchto variantoch nie sú vždy samozrejmosťou.

370 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Tefal QT 2020 E0 IXEO | Hodnotenie: 92,3 %
Iva Koňaříková
Iva už niekoľko rokov testuje spotrebiče do domácnosti a v jej hľadáčiku tak nechýbajú ani naparovače odevov. Vďaka nazbieraným skúsenostiam vám preto dokáže poradiť, ako sa vyznať v množstve parametrov a ktoré z nich sú tie najdôležitejšie pre správny výber.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tefal QT 2020 E0 IXEO

Tefal QT 2020 E0 IXEO

370 € Orientačná cena