Menu

Recenzia ECG 32 HS01T2S2

83,7 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Televízory

Klady

  • Prijateľná cena
  • Smart TV
  • Direct LED

Zápory

  • Nižšie rozlíšenie
  • Menej výkonné reproduktory
  • Chýbajú nadštandardné funkcie
210 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Televízna obrazovka ECG 32 HS01T2S2 patrí pri zachovaní veľmi prijateľnej ceny stále medzi inteligentné modely. Svoje využitie nájde najmä medzi nenáročnými používateľmi s požiadavkou na prístup k internetu a využívanie HbbTV funkcie.

Displej technológie Direct LED s rozlíšením 1 366 x 768 pixelov a obnovovacou frekvenciou 50 hertz je vhodný skôr pre užívateľov, ktorí nevyžadujú vysokých kvalít prehrávaného obsahu. Nie je vhodný na hranie hier. Vzhľadom na menšiu uhlopriečku však vystačí na prehrávanie televízneho vysielania pomerne dobre.

Reproduktory s výkonom 10 wattov sú menej výkonné a vhodné do menších malých miestností. Oproti konkurencii je táto hodnota priemerná. Pre vylepšenie akustických vlastností môžete pripojiť externé reproduktory alebo soundbar, pre ktoré sme vytvorili samostatný výber na stránke reproduktory.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ECG

Technológia obrazovky

Direct LED

Rozlíšenie (px)

1 366 x 768

Obnovovacia frekvencia (Hz)

60

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

10

Hodnotenie konektivity a spotreby

Pri pohľade na zadnú stranu televízie na prvý pohľad nájdete trojicu konektorov HDMI určené pre digitálny prenos obrazu. Ľahko pripojíte TV Box svojho poskytovateľa internetu, DVD prehrávač či hernú konzolu. Dvojica konektorov USB poslúži na pripojenie externého či flash disku. Konektor Jack 3,5 mm slúži na pripojenie slúchadiel alebo reproduktora.

Bezdrôtové pripojenie k internetu zaisťuje integrovaný modul WiFi, nechýba však aj prípojka prostredníctvom internetového kábla LAN. Vďaka tomu môžete nerušene surfovať na webových stránkach, ale taktiež využívať funkciu HbbTV.

Energetický štítok definuje priemernú ročnú spotrebu s hodnotou 42 kilowatthodín (kWh), ak budeme počítať s priemernou cenou elektriny 0,24 €/kWh, potom sa ročné náklady budú pohybovať okolo 10 €. Je však potrebné počítať s tým, že sa jedná o priemernú hodnotu, ktorá sa bude líšiť v závislosti od konkrétnej intenzity využitia.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Áno

Hodnotenie funkcií

Napriek tomu, že sa tento model stále radí medzi inteligentné televízie, príliš nadštandardných funkcií nečakajte. Zásadná je možnosť pripojenia k internetu a jeho prehliadania, využiť však môžete aj funkciu červeného tlačidla (HbbTV) určeného na prehliadanie videoték televíznych staníc a spätnému prehrávaniu zmeškaných relácií. Využiť môžete možnosti služieb ako je Netflix, YouTube či iných.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

Nie

Hlasové ovládanie

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Nie

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Nie

Naše hodnotenie a záver

Model ECG 32 HS01T2S2 je jednou z najlacnejších inteligentných televízií na trhu. Vzhľadom k veľmi prijateľným obstarávacím nákladom však výrobca volil displej s nižším rozlíšením, menej výkonné reproduktory a aj samotné inteligentné funkcie sú veľmi obmedzeného rozsahu. 

Produkt je vhodný pre nenáročných zákazníkov, ktorí však vyžadujú HbbTV či Netflix. Ak hľadáte zariadenie s vyšším rozlíšením a prídavnými funkciami, potom sa skúste pozrieť na našu recenziu modelu Toshiba 32L2963DG. Ten je len o niečo drahší, dosahuje však vyššej kvality.

210 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: ECG 32 HS01T2S2 | Hodnotenie: 83,7 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ECG 32 HS01T2S2

ECG 32 HS01T2S2

210 € Orientačná cena