Menu

Recenzia ECG 43 US01T2S2

75,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Televízory

Klady

  • Tri konektory HDMI
  • Vysoké rozlíšenie 4K
  • Slúchadlový konektor

Zápory

  • Menej výkonné reproduktory
  • Chýba HDR
  • Chýba párovanie s mobilným zariadením
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Televízia ECG 43 US01T2S2 tvorí ďalší zaujímavý model pre menej náročných užívateľov. Ako taká však nie je príliš orezaná stranou parametrov. Obrazovka s technológiou Direct LED (podsvietenie v celej ploche) sa rozkladá na uhlopriečke 43 palcov. 

Rozlíšenie 4K (3 840 x 2 160 pixelov) vyhovie obsahu vysokej kvality (BlueRay, Netflix, YouTube). S obnovovacou frekvenciou 50 hertz sa nijako nevychyľuje od ostatných televízií v cenovej hladine do 400 €. Táto vyhovie skvele na prehrávanie filmov, naopak nie je ideálna pre hranie hier.

Reproduktory majú výkon iba 16 wattov, čo v malej miestnosti žiadne ťažkosti neurobí, avšak vo veľkom priestore by mohli byť trochu tiché. Veľmi zaujímavé je prevedenie rámčekov, ktoré boli výrobcom zmenšené na absolútne minimum.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ECG

Technológia obrazovky

Direct LED

Rozlíšenie (px)

3 840 x 2 160

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

16

Hodnotenie konektivity a spotreby

Na zadnej strane tohto modelu nájdete konektory HDMI hneď 3. V tomto počte vám voľný konektor chýbať s najvyššou pravdepodobnosťou nebude. Dvojica slotov USB je potom príjemným doplnkom. Chýbať nebude tiež konektor pre slúchadlá či reproduktory. 

Zvukový výkon tak ľahko vylepšíte napríklad pripojením vhodného soundbaru, pre ktoré sme vytvorili samostatný výber. Pre pripojenie k internetu potom môžete voliť medzi klasickým internetovým káblom LAN alebo WiFi.

S deklarovanou ročnou spotrebou 79 wattov sa radí medzi priemer v kategórii. Pri priemernej cene elektriny 0,23 €/kWh sú odhadované ročné náklady 19 €, pričom hodnota sa bude líšiť v závislosti na intenzite využitia.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Áno

Hodnotenie funkcií

Zatiaľ čo červené tlačidlo (HbbTV) umožní prostredníctvom internetu prístup k videotékam televíznych staníc, teda aj spätnému prehrávaniu zmeškaných relácií, nechýba možnosť prehliadania internetu či sledovanie služieb ako je Netflix. Funkcia vylepšenia obrazu síce chýba, avšak obsahu, ktorý by túto funkciu podporoval je minimum.

Snahou výrobcu bolo priniesť užívateľovi vysoké rozlíšenie relatívne veľkej televízie za nízke náklady. Okrem prehliadania internetu a HbbTV teda žiadne ďalšie inteligentné funkcie neočakávajte.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

Nie

Hlasové ovládanie

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Nie

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Nie

Naše hodnotenie a záver

Model ECG 43 US01T2S2 je kompromisom medzi vysokým rozlíšením, úzkymi rámčekmi displeja a cenou. Ako taký ponúka skôr základné funkcie inteligentnej televízie. Konektivita na vysokej úrovni je zaistená trojicou HDMI, dvojicou USB a osadením konektorov pre slúchadlá či reproduktor. 

Televízia nájde svoje využitie najmä v domácnostiach zameraných na prehrávanie filmov, skôr než hranie hier či využívanie pokročilých funkcií, ako je zrkadlenie obrazu. Ak máte možnosť rozpočet rozšíriť, skúste sa pozrieť na recenziu modelu Samsung UE43TU7092, ktorý už niektorými smart funkciami disponuje.

300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: ECG 43 US01T2S2 | Hodnotenie: 75,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ECG 43 US01T2S2

ECG 43 US01T2S2

300 € Orientačná cena